• Informacje na temat:

  dymek jacek

Artykuły na temat: dymek jacek
 • Lekarz apeluje do Beaty Tyszkiewicz: Rzucenie palenia jest koniecznością

  Beata Tyszkiewicz (79 l.) we wtorek 6 czerwca opuściła warszawski szpital. Pierwsze, co zrobiła po wyjściu z lecznicy, to zapaliła papierosa.

 • Kultowe seriale: Mija 20 lat od premiery "Radia Romans"

  ...emisji 32. odcinka. - Szkoda, że nie poznaliśmy dalszych losów naszych bohaterów - mówi Tomasz Bednarek. Serial reżyserowali na zmianę Ireneusz Engler i Janusz Dymek, a tytułową piosenkę do słów Jacka...

 • Niech żyją serialowe dzieciaki!

  Gołębiewski (Pikador), Roman Mosior (Perełka), Edward Dymek (Mandaryn) mieli już za sobą debiut w znakomitym filmie "Abel twój brat" Janusza Nasfetera. Sprawdzili się przed kamerą, a Stanisław Jędryka(...) jedyny przypadek, że po próbnych zdjęciach nie miałem najmniejszych wątpliwości - mówi reżyser. - Wiedziałem, że tylko on może być Filipkiem. Lepszego nie mogłem znaleźć. Jacek Zejdler (Szymek vel Tolek...

 • "Możesz kłamać, ale mów, mów…"

  ...słynny Jacek Cygan. Ale nie tylko - nie zapominajmy, że oglądając serial Janusza Dymka możemy słuchać takich klasyków disco lat osiemdziesiątych, jak Franek Kimono czy zespół Kosmetyki Miss Pinky...

 • Pierwsze filmy w ramach "Programu 30 minut"

  Już niedługo będziemy mogli zobaczyć efekty rozpoczętego w grudniu 2005 roku programu "30 minut", wspierającego działania młodych filmowców. Z ośmiu skierowanych do produkcji filmów, zdjęcia do swoich obrazów ukończyli już: Mateusz Dymek, Bartosz Konopka i Dariusz Glazer. W ramach programu "30 minut" ma powstawać 10 filmów rocznie.

 • Gdynia 2003: Filmy konkursowe

  Podczas tegorocznego, XXVIII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zaprezentowanych zostanie 21 najnowszych polskich filmów fabularnych w konkursie głównym oraz 12 filmów w konkursie kina niezależnego. W programie przewidziane są również pokazy specjalne, projekcje filmów z cyklu "Polonica" i inne prezentacje pozakonkursowe, konferencje prasowe z udziałem twórców, wystawy oraz imprezy towarzyszące.

 • Yach Film: Głosuj na najlepszy teledysk

  Od 6 do 8 października w Gdańsku odbędzie się 14. Festiwal Polskich Wideoklipów "Yach Film". Znamy już twórców, którzy otrzymali nominacje w 10. kategoriach do nagród za najlepsze polskie klipy. W tym roku po raz pierwszy po długiej przerwie zostanie przyznany także Yach internautów, którego wybiorą użytkownicy portalu INTERIA.PL.

 • Polski komiks w PRL

  Telewizja Polska pokaże niezwykły film, opowiadający o historii polskiego komiksu. Obraz powstawał w latach 2007-2011, a będzie można go można obejrzeć w piątek, 30 grudnia, w telewizyjnej Dwójce. Filmową opowieść rozpoczyna historia przedwojennego komiksu w Polsce.

 • Tede jak Papa Dance

  Tede to Papa Dance polskiego hiphopu - tak uważa Sylwester Latkowski, twórca filmu "Blokersi". Kontrowersyjny reżyser w listopadowym wydaniu czasopisma "Muza" opublikował artykuł, w którym bezlitośnie obnaża reguły rządzące polskim środowiskiem hiphopowym.