• Informacje na temat:

  edukacja w usa

Artykuły na temat: edukacja w usa
 • Artur Żmijewski i jego żona boleśnie odczują skutki reformy edukacji!

  ...dowiedzieć "Na Żywo", jedno z dzieci pary myśli o wyjeździe z Polski i podjęciu nauki w USA.  "Siedemnastoletni Karol, po skończeniu I klasy LO, postanowił zrobić maturę za oceanem" – zdradza „Na Żywo(...) w ślady swojej siostry Ewy (24 l.), która już od kilku lat studiuje i mieszka w Los Angeles. W utrzymaniu się za granicą finansowo pomagają jej rodzice. Edukacja dzieci pochłania majątek Kształcenie...

 • "Difret": 14-latka porwana, zamknięta i zgwałcona

  Hirut wybiega ze szkoły. Ma dopiero 14 lat, niebieską spódniczkę do kostek, fioletowy sweter, warkocze i zeszyt w ręku. Zajeżdża jej drogę kilku mężczyzn na koniach. Za jednego z nich nie chciała wyjść za mąż. Wystarczy, że straci dziewictwo i będzie musiała zostać jego żoną. Zostaje więc porwana, zamknięta, zgwałcona. Straci godność, zyska męża. "Tradycja telefy ma tysiące lat, ale nie jest wyłącznie afrykańskim problemem" - tłumaczy etiopski reżyser, Zeresenay Mehari.

 • Bukowscy wydali fortunę na edukację syna

  ...dumni z syna, zdał dwie matury: polską i amerykańską. Jedzie studiować i grać do USA. Marzy, by znaleźć się w pierwszej setce światowych tenisistów. Marek wie, że gdyby jeszcze raz miał podjąć...

 • Agnieszka Twardowska w "The Voice Of Poland". Co za występ!

  Wszyscy jurorzy programu "The Voice Of Poland" odwrócili swoje fotele po zachwycającym występie Agnieszki Twardowskiej.

 • "Klasa na obcasach": Polscy maturzyści, problemy z USA

  Na początku lat 90. dotarł do nas hit zza oceanu "Beverly Hills 90210". W porze jego emisji telewizory włączała cała Polska, nie tylko ta nastoletnia. Problemy młodzieży licealnej nagle stały się nośnym tematem. Ale Polacy nie gęsi, swoich maturzystów też mają, więc dlaczego zawracać im głowy problemami sercowymi Dylana i Brendy? Z takiego założenia wyszła Małgorzata Potocka i zaczęła pracę nad serialem "Klasa na obcasach".

 • "Wolny strzelec" : Myśliwy w mieście

  Louis Bloom (Jake Gyllenhaal) to drobny złodziejaszek. Kradnie, bo musi z czegoś żyć. Bardzo chciałby mieć pracę, ale nikt nie chce go zatrudnić. Złodziej oznacza kłopoty. Louis metodycznie poszukuje rozwiązania swoich problemów finansowych. Nie należy do osób, które się poddają, ot tak, w związku tym uparcie walczy o miejsce dla siebie.

 • 25-lecie serialu "Pełna chata"

  Miał miliony wielbicieli, a pokazywał rodzinne ciepło, przyjaźń i wzajemne zrozumienie. Nie było w nim przemocy, tylko edukacja ubarwiona humorem.

 • Michał Piróg ambasadorem akcji "Żonkile"

  Michał Piróg po raz kolejny został ambasadorem akcji "Żonkile", mającej przypominać o powstaniu w getcie warszawskim. Jego zdaniem nie ma podziału na historię polskich żydów i historię chrześcijan - jest tylko wspólna historia państwa. 19 kwietnia ma przypominać o konieczności budowania wspólnej przyszłości, bez podziałów rasowych i religijnych.

 • Groził Eltonowi Johnowi, został aresztowany

  Władze USA poinformowały w czwartek o aresztowaniu mężczyzny, który groził w internecie piosenkarzowi Eltonowi Johnowi .

 • "Karski i władcy ludzkości": Dokument z elementami animacji

  Filmem "Karski i władcy ludzkości" reżyser Sławomir Gruenberg chce trafić przede wszystkim do ludzi, którzy o kurierze z Warszawy nie słyszeli. Pełnometrażowy dokument będzie miał w Polsce kinową premierę 24 kwietnia.