• Informacje na temat:

  eli wallach

Artykuły na temat: eli wallach
 • Zmarł Eli Wallach

  We wtorek, 24 czerwca, w wieku 98 lat, zmarł amerykański aktor Eli Wallach, syn żydowskich emigrantów z Polski. Artysta wystąpił w blisko 100 filmach i ponad 40 serialach. Był także laureatem Oscara za całokształt twórczości.

 • Gwiazdy, które odeszły w 2014 roku

  ...1 i 2 listopada to czas, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych. To także czas refleksji nad przemijaniem. Zobaczcie, kogo zabrakło w aktorskim świecie, z kim musieliśmy pożegnać się na zawsze...

 • Rosół

  Jackie i jej mąż nadal podejrzewają, że córka ma nerwicę. Jackie omawia ten problem z mądrą i obytą w świecie doktor O’Harą (Eve Best). W szpitalu pojawia się starszy pan (Eli Wallach), który leczy swoją wadę serca rosołem. Przyjeżdża, by zjeść jeszcze jedną miskę rosołu, zanim umrze. Eddie, kochanek Jackie przekazuje najnowsze wieści: za kilka miesięcy zostanie zastąpiony przez automat wydający...

 • Serialowy przewodnik

  ...) Jackie i jej mąż nadal podejrzewają, że córka ma nerwicę. Jackie omawia ten problem z mądrą i obytą w świecie doktor O'Harą (Eve Best). W szpitalu pojawia się starszy pan (Eli Wallach), który leczy(...) działania, by zapewnić ochronę mieszkańcom. "Filantrop" (Odcinek 4) Teddy wraca do Nigerii, gdzie chce zbudować rafinerię naftową. Naraża się tym Jonathanowi Banocle, przywódcy rebeliantów, który...

 • Czym zaskoczy Polański?

  19 lutego, czyli w najbliższy piątek, w kinach pojawi się "Autor widmo", nowy film Romana Polańskiego, adaptacja bestsellerowej powieści Roberta Harrisa "Ghostwriter".

 • Nie przyjechał odebrać Oscara!

  Amerykańska Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej wręczyła w niedzielę swoje nagrody. Francis Ford Coppola odebrał za całokształt dokonań nagrodę Irvinga Thalberga. Jean-Luc Godard nie przyjechał do Los Angeles po odbiór honorowego Oscara.

 • Coppola i Godard dostaną Oscara

  Francis Ford Coppola i Jean-Luc Godard zostaną nagrodzeni honorowymi Oscarami za całokształt twórczości.

 • "Ojciec chrzestny" na DVD

  W czwartek, 18 listopada, na DVD (do wypożyczenia i sprzedaży) zadebiutują na polskim rynku trzy klasyczne obrazy Francisa Forda Coppoli - "Ojciec chrzestny" , "Ojciec chrzestny - część II" , "Ojciec chrzestny - część III" .

 • Wszyscy mówią: kocham cię

  "Zakochany Nowy Jork" , reż. Fatih Akin, Yvan Attal, Shekhar Kapur, Mira Nair, Shunji Iwai, Brett Ratner, Joshua Marston, Allen Hughes, Wen Jiang, Natalie Portman, USA/Francja 2009, dystrybutor ITI Cinema, premiera kinowa 7 maja 2010 roku.

 • Outsider światowego kina

  Nagroda na festiwalu w Wenecji dla Jerzego Skolimowskiego za film "Essential Killing" nie powinna być niespodzianką. To przecież, obok Romana Polańskiego i Andrzeja Wajdy, najbardziej utytułowany polski reżyser. Problem w tym, że jego twórczość nie jest zbyt dobrze znana w naszym kraju.

Dyskusje na temat: eli wallach
 • Re: Gwiazdy, które odeszły w 2014 roku

  Eli Wallach czyli "Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez" wybitny aktor, który "zabrał" film/główna rolę Clintowi w fimie "Dobry, Zły i Brzydki"

 • Re: "M.A.S.H": Wojna na wesoło

  Nazywa się Loretta Swit aktorka ma Polskie Korzenie , ale w serialu nie ma ani jednego odniesienia do Polski . To że ma korzenie Polskie to wielu aktorów , Amerykańskich ma polskie korzenie Eli Wallach , Paul Newman ,John Gielgud ....i co z tego ...