• Informacje na temat:

  elżbieta ii i papież

Artykuły na temat: elżbieta ii i papież
 • Elżbieta Dzikowska: Nie rozumiem stosunku Polaków do uchodźców. Podobno jesteśmy katolikami

  Podróżniczka Elżbieta Dzikowska (79 l.) uważa, że Polacy mają zbyt mało empatii wobec uchodźców z państw arabskich. Podkreśla, że Polska jest krajem chrześcijańskim, a do pomocy ofiarom konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie nakłania sam papież Franciszek. Elżbieta Dzikowska przypomina także, że Polacy również migrowali i na całym świecie byli dobrze przyjmowani, nawet w muzułmańskim Iranie.

 • Film o papieżu po polsku

  Polska premiera telewizyjnego filmu "Karol - historia człowieka, który został papieżem" odbędzie się 18 maja, w dzień urodzin Jana Pawła II. Obraz wyemituje stacja TVN, która przygotowuje obecnie polską wersję językową filmu.

 • Korona królów

  Po śmierci króla Kraków pogrążony jest w żałobie. Nadal nie wiadomo, czy Kazimierz przejmie koronę i dostanie akceptację papieża. Sytuację na Wawelu komplikuje...

 • Film o papieżu: Kto w polskiej wersji?

  Prawie 30 aktorów ubiega się o pracę przy polskim dubbingu włoskiego filmu "Karol - historia człowieka, który został papieżem". W połowie maja film w dwóch odcinkach wyemituje telewizja TVN. Castingi odbywają się w jednym z warszawskich studiów, zajmujących się podkładaniem głosów w filmach.

 • Korona królów

  Po śmierci króla Kraków pogrążony jest w żałobie. Nadal nie wiadomo, czy Kazimierz przejmie koronę i dostanie akceptację papieża. Sytuację na Wawelu komplikuje...

 • "Narodzenie": Premiera bez papieża

  Benedykt XVI niestety nie będzie uczestniczył w uroczystej premierze filmu "Narodzenie" , która odbędzie się w niedzielę, 26 listopada, w Watykanie.

 • Władze telewizji miały mu za złe, że nie potrafił ukryć radości, informując o wyborze Papieża Polaka. Czara goryczy przelała się jednak po wprowadzeniu stanu wojennego.

 • Film o papieżu: Polski dubbing

  W Warszawie zakończyły się przesłuchania aktorów do polskiego dubbingu włoskiego filmu "Karol - historia człowieka, który został papieżem". W obrazie, którego polską premierę zapowiedziano na połowę maja, głosów użyczą m.in. Artur Żmijewski i Janusz Bukowski.

 • Dynastia Tudorów

  Śmierć More'a i kard. Fishera powoduje, że papież Paweł III ogłasza Henryka heretykiem. Coraz więcej osób uważa, że egzekucja ta była zwykłym morderstwem....

 • Kraków: Gwiazdy zaśpiewały dla papieża

  Plenerowym koncertem "Wracam do was - Błogosławiony Jan Paweł II" na Rynku Głównym zakończyły się w niedzielę krakowskie uroczystości z okazji beatyfikacji papieża Jana Pawła II.

Wideo na temat: elżbieta ii i papież
 • Elżbieta Dzikowska: Nie rozumiem stosunku Polaków do uchodźców

  Podróżniczka uważa, że Polacy mają zbyt mało empatii wobec uchodźców z państw arabskich. Podkreśla, że Polska jest krajem chrześcijańskim, a do pomocy ofiarom konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie nakłania sam papież Franciszek. Elżbieta Dzikowska przypomina także, że Polacy również migrowali i na całym świecie byli dobrze przyjmowani, nawet w muzułmańskim Iranie.

 • Habemus papam - mamy papieża

  Jerzy Stuhr, Michel Piccoli i Nanni Moretti w przewrotnej historii, która rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami Watykanu. "Habemus Papam - mamy papieża", które we Włoszech przyniosło prawie 8 milionów dolarów wpływów, to fascynująca historia człowieka, który został papieżem wbrew swojej woli. Nowy namiestnik stolicy apostolskiej (Michele Piccoli), zaraz po zaskakującym dla niego wyniku konklawe, ma przywitać tysiące wiernych zebranych na placu świętego Piotra. Jednak ten głęboko wierzący...

 • Z daleka widok jest piękny

  W podkarpackiej wiosce latem toczy się nieco ospałe, wypełnione codziennymi czynnościami życie. Kobiety gotują obiad, mężczyźni zakładają wnyki w lesie, młodzi w wakacyjnym nastroju kąpią się w rzece. Główny bohater filmu - Paweł, mieszkający ze starą, schorowaną matką - zbiera złom, na zagraconym podwórku tnie na części stare samochody. Gdy wywiezie matkę do zakładu opieki, zyska dom, w którym chce rozpocząć nowe życie z narzeczoną. Jednak pewnego dnia Paweł nagle znika, nikt nie wie, co się...