• Informacje na temat:

  elżbieta penderecka

Artykuły na temat: elżbieta penderecka
 • Premiera filmu o Pendereckim

  Miłośnicy muzyki obejrzeli w Krakowie premierowy pokaz dokumentu o wybitnym kompozytorze Krzysztofie Pendereckim. Projekcja, na której obecny był sam artysta, odbyła się w kinie Kijów.Centrum w poniedziałek, 25 listopada, dwa dni po 80. urodzinach kompozytora.

 • Kraków: Tytany rozdane

  Tytany za najlepsze dokonania w dziedzinie reklamy w ostatnim roku rozdano podczas sobotniej, 18 maja, gali Festiwalu Komunikacji Merketingowej Crakfilm 2002 w Krakowie. Nie wszystkie kategorie zostały uhonorowane.

 • Andrzej Seweryn ambasadorem

  Andrzej Seweryn został ambasadorem. Nie oznacza to jednak, że popularny aktor poszedł w "dyplomaty". Seweryn został ambasadorem Warszawy w staraniach o tytuł w konkursie Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

 • Dorociński z Paszportem "Polityki"

  Marcin Dorociński otrzymał tegoroczny Paszport "Polityki" w kategorii film. Aktora wyróżniono za główne role w produkcjach "Róża" Wojciecha Smarzowskiego i "Obława" Marcina Krzyształowicza.

 • Wręczono polskie Oscary

  Niespodzianek nie było. "Katyń" Andrzeja Wajdy został uznany najlepszą polską produkcją 2008 roku. Cieszyć może się również Andrzej Jakimowski, który za "Sztuczki" otrzymał dwa Orły - dla najlepszego reżysera oraz nagrodę publiczności. Wręczenie Polskich Nagród Filmowych odbyło się w poniedziałek wieczorem, 14 kwietnia, w Warszawie.

 • Najlepiej i najgorzej ubrani Polacy

  "Ubrani czy przebrani" - tak najnowszą listę najlepiej i najgorzej ubranych Polaków nazwał tygodnik "Gala". Na szczycie zestawienia osób, które potrafią perfekcyjnie skomponować swój strój, znaleźli się: Monika Brodka, Magdalena Cielecka, Kayah, Oliver Janiak, Borys Szyc i Tomasz Kammel. Z kolei za najgorzej ubrane uznano m.in. Dodę, Mandarynę, Monikę Richardson i Ewelinę Flintę. Wśród par dostało się natomiast Kubie Wojewódzkiemu i Annie Musze.

 • "Kopia mistrza" w filharmonii

  Nowy film Agnieszki Holland "Kopia mistrza" , będący opowieścią o Ludwigu van Beethovenie, miał w niedzielę, 26 listopada, polską premierę w Warszawie. W uroczystym pokazie filmu w Filharmonii Narodowej wzięła udział małżonka prezydenta Maria Kaczyńska, a także reżyserka.

 • Holland z Beethovenem w Warszawie

  X Wielkanocny Festiwal Beethovenowski, który w dniach 2-15 kwietnia 2006 roku odbędzie się w Warszawie, uświetni premiera najnowszego filmu Agnieszki Holland ( "Julia wraca do domu" , "Tajemniczy ogród" ) "Copying Beethoven". W rolę Beethovena wcielił się u polskiej reżyserki Ed Harris ( "Godziny" , "Pollock" ).

 • Tres.b z Paszportem "Polityki"

  Trio Tres.b otrzymało prestiżowe wyróżnienie tygodnika "Polityka".

 • Yoko Ono gwiazdą Transatlantyku

  Awangardowa artystka Yoko Ono będzie gwiazdą tegorocznej edycji odbywającego się w Poznaniu Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk. 7 sierpnia zagra w Poznaniu koncert, odbierze też jedną z festiwalowych nagród.

Zdjęcia na temat: elżbieta penderecka
 • Elżbieta Penderecka
 • Elżbieta Penderecka
Wideo na temat: elżbieta penderecka
 • Z daleka widok jest piękny

  W podkarpackiej wiosce latem toczy się nieco ospałe, wypełnione codziennymi czynnościami życie. Kobiety gotują obiad, mężczyźni zakładają wnyki w lesie, młodzi w wakacyjnym nastroju kąpią się w rzece. Główny bohater filmu - Paweł, mieszkający ze starą, schorowaną matką - zbiera złom, na zagraconym podwórku tnie na części stare samochody. Gdy wywiezie matkę do zakładu opieki, zyska dom, w którym chce rozpocząć nowe życie z narzeczoną. Jednak pewnego dnia Paweł nagle znika, nikt nie wie, co się...

 • Zgorszenie publiczne

  Romanek Drzozga to trzydziestolatek mieszkający samotnie na Fytlu, osiedlu dwóch familoków na obrzeżach Bytomia. Zajmuje mieszkanie po rodzicach, z szacunku do których prawie nic od lat nie zmienia w jego wystroju. Romanek skrycie podkochuje się w 19-letniej sąsiadce - ładnej, pulchnej Otylii zwanej Motylkiem. Wobec wszystkich chce jednak sprawiać wrażenie, że niczego ani nikogo mu do życia nie potrzeba. Podejmowane przez sąsiadów próby wciągnięcia go w sprawy społeczności Fytla na nic się...

 • Randka z królową

  "Randka z królową" to nieopowiedziana dotąd historia pierwszej miłości Elżbiety II. Historia, która wreszcie ujrzała światło dziennie jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. W pewną majową noc dwie księżniczki będą bawić się na największej imprezie w historii Londynu i zrobią wszystko, czego zabrania dworska etykieta. Elżbieta zakocha się po raz pierwszy, a Małgorzata, jak zauważył The Hollywood Reporter "zapisze się w historii jako Lindsay Lohan rodziny królewskiej". Elżbieta i jej...