• Informacje na temat:

  emmanuelle seigner cannes

Artykuły na temat: emmanuelle seigner cannes
 • Seigner w nowym filmie Polańskiego

  Producenci nowego filmu Romana Polańskiego "Venus in Fur" zaprezentowali pierwsze zdjęcie z planu obrazu z udziałem Emmanuelle Seigner i Mathieu Amalrika. Przypomnijmy, że film polskiego reżysera walczył będzie w maju o złota palmę na festiwalu w Cannes.

 • Żona Polańskiego przyjedzie do Warszawy

  Żona reżysera Romana Polańskiego francuska aktorka Emmanuelle Seigner 20 października będzie gościć w polskiej stolicy w związku z pokazem komedii Polańskiego "Wenus w futrze" na 29. Warszawskim Festiwalu Filmowym (WFF) - poinformowali organizatorzy imprezy.

 • WFF: W finale "Ida" i Seigner

  Ponad 200 filmów z przeszło 50 krajów można było obejrzeć podczas zakończonej w niedzielę, 20 października, 29. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Główną nagrodę - Warsaw Grand Prix w Konkursie Międzynarodowym - zdobył film "Ida". Wśród gości imprezy znalazła się m.in. znana francuska aktorka i wokalistka Emmanuelle Seigner.

 • Polskie produkcje na festiwalu w Cannes

  W środę, 15 maja, zainaugurowana zostanie 66. edycja festiwalu w Cannes. W programie imprezy znalazły się cztery polskie filmy współfinansowane przez PISF.

 • Walczą o Złotą Palmę w Cannes

  20 filmów będzie ubiegać się o Złotą Palmę na rozpoczynającym się w środę, 15 maja, 66. Festiwalu Filmowym w Cannes na Lazurowym Wybrzeżu. Wśród nich będzie "Venus in Fur" Romana Polańskiego.

 • "Venus in Fur" Polańskiego w Cannes

  Nowy film Romana Polańskiego, komedia erotyczna "Venus in Fur", zakwalifikował się do konkursu głównego 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, który odbędzie się w dniach 15-26 maja - poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 • Dyrektor festiwalu w Cannes w Katowicach

  Dyrektor festiwalu w Cannes Thierry Fremaux weźmie udział w 4. Międzynarodowym Festiwalu Producentów Filmowych Regiofun w Katowicach. Będzie komentował filmy braci Lumiere. Inną atrakcją będzie jeden z pierwszych pokazów filmu Romana Polańskiego "Wenus w futrze".

 • "Jeune & Jolie" Ozona: Jest zwiastun

  Na polska premierę czeka jeszcze ostatni film Francoisa Ozona "U niej w domu", ale już głośno o kolejnym obrazie francuskiego reżysera. "Jeune & Jolie", które powalczy w maju o Złotą Palmę w Cannes, doczekało się już zwiastuna.

 • Rekordowe Tofifest

  Blisko 600 filmów z 56 krajów zgłoszono do konkursów siódmej edycji festiwalu filmowego Tofifest. Wśród zgłoszeń znalazły się filmy znane z Cannes, Berlinale, Locarno, Pusan i Rotterdamu oraz zupełne premiery. Tak duży odzew filmowców i producentów jest potwierdzeniem znaczenia Tofifest na polskiej i europejskiej mapie festiwalowej. W tym roku Tofifest odbędzie się pod nowym hasłem "Filmy są dla

 • Polański: Równość płci to idiotyzm

  Roman Polański, którego nowy film "Wenus w futrze" miał premierę w czasie festiwalu w Cannes, uznał, że równość płci to "idiotyzm". Powód? Zdaniem reżysera, tabletka antykoncepcyjna powoduje, że kobiety zyskują cechy mężczyzn.

Wideo na temat: emmanuelle seigner cannes
 • Essential Killing

  Nie wiemy, czy jest bojownikiem Al-Kaidy, czy niewinnym człowiekiem, który znalazł się w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie. Mohammed, złapany przez amerykańskich żołnierzy w Afganistanie, zostaje wywieziony do tajnej bazy w Europie Środkowej. Udaje mu się uciec z transportu. By przeżyć, nie cofnie się przed najokrutniejszą zbrodnią. Mocny, przejmujący, trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej sceny. Najnowszy film Jerzego Skolimowskiego, w którym zobaczymy niezwykłe kreacje...

 • Wenus w futrze

  Adaptacja sztuki Davida Ivesa, której bohaterem jest reżyser, Thomas (Mathieu Amalric), bezskutecznie poszukujący kandydatki do głównej roli w spektaklu teatralnym. W trakcie castingu, żadna aktorka nie potrafi przekonywająco zagrać kobiety, która, na skutek umowy, ma się całkowicie podporządkować mężczyźnie. Kiedy zrezygnowany Thomas decyduje się odpuścić przesłuchania, do teatru wbiega spóźniona Vanda (Emmanuelle Seigner), arogancki i całkowicie nieokrzesany wulkan energii i erotyzmu....

 • U niej w domu

  Życie Germain'a (Fabrice Luchini), znudzonego pracą nauczyciela i niespełnionego pisarza, zmieni się, gdy pozna 16-letniego Claude'a. Chłopak postanawia wkroczyć w życie rodziny szkolnego kolegi i opisywać wszystko, co uda mu się podejrzeć w cudzym domu. Relacja nauczyciela i ucznia przeistacza się w nietypową przyjaźń. Germain nie może doczekać się kolejnych tekstów. Mężczyzna pokazuje intymne opowieści Claude'a żonie i wspólnie ulegają fascynacji niezwykłym talentem chłopaka. Kolejne dni...