• Informacje na temat:

  emmylou harris piosenkarka

Artykuły na temat: emmylou harris piosenkarka
 • The Eagles: Bernie Leadon solo

  Bernie Leadon, wokalista, gitarzysta i mandolinista, jeden z członków-założycieli legendarnej amerykańskiej grupy The Eagles, nagrał pierwszą od ponad ćwierć wieku płytę. Nosi ona tytuł "Mirror" i ma mieć swoją premierę 25 marca.

 • "Wychowałam się na bluesie"

  Carla Bruni pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny - jej ojciec jest znanym kompozytorem a matka pianistką. Mimo to świat poznał ją najpierw jako modelkę. Dopiero wiosną 2003 roku ukazała się jej pierwsza płyta "Quelqu'un m'a dit", która odniosła wielki sukces, najpierw we Francji, a potem w innych państwach europejskich (sprzedano półtora miliona egzemplarzy). Od października album dostępny jest również w Polsce. W jego nagrywaniu wokalistce pomagał znany francuski piosenkarz Julien Clerc....

 • Świat: Japońskie reggae na prowadzeniu

  Na liście najlepiej sprzedawanych płyt na świecie, uwzględniającej okres od 24 do 30 kwietnia br., z ostatniego Top 10 pozostały jedynie dwa tytuły. Resztę zastąpił jeden powrót i aż siedem nowości. Najwyższa z nich uplasowała się na samym szczycie, a jest to album japońskiego duetu reggae Def Tech "Catch The Wave", który zakupiło już 358 tys. Japończyków. Tymczasem lider poprzedniego notowania Shayne Ward runął na pozycję 21. z płytą zatytułowaną "Shayne Ward", z nakładem 74 tys. egzemplarzy.