• Informacje na temat:

  eric sykes

Artykuły na temat: eric sykes
 • Thin Lizzy w Polsce

  Thin Lizzy to najsłynniejsza irlandzka hardrockowa grupa muzyczna, która na stałe zapisała się w kanonie muzycznych lektur obowiązkowych za sprawą takich niezapomnianych przebojów jak np.: "Whiskey In The Jar" z 1973 roku, "The Boys Are Back In Town" czy "Jailbreak" z 1976 roku.

 • "Bez wielkich zmian"

  Szwedzka grupa Anekdoten do niedawna porównywana była do King Crimson, a co bardziej złośliwi określali ją nawet jako klon formacji Roberta Frippa. Kwartet tym się zupełnie nie przejmował i z godną podziwu konsekwencją pracował nad własnym stylem przy kolejnych wydawnictwach. Ich wysiłki były zauważane i coraz mniej malkontentów widziało Anekdoten wyłącznie jako kolejny zespół naśladujący, dostrzegając wysiłki muzyków w kształtowanie własnej muzyki i budowanie swojej pozycji w progresywnym...

 • W hołdzie Pink Floyd

  O wykonawcach, którzy przyczynili się do zarejestrowania albumu "Tribute To Pink Floyd" można by napisać opasły wolumin. Na to czasu nie mamy, ale wspomnieć trzeba, iż album już się ukazał, a za jego brzmienie odpowiadali dwaj słynni producenci Bob Kulick i Billy Sherwood.

 • Metalowi gitarzyści wszech czasów

  Prestiżowy magazyn "Guitar World" przygotował do swojego marcowego numeru zestawienie 100 najlepszych gitarzystów metalowych wszech czasów. Wyboru dokonali dziennikarze pisma. Miejsce pierwsze przyznano Tony'emu Iommiemu, gitarzyście legendarnej angielskiej grupy Black Sabbath.