• Informacje na temat:

  eryk lubos róża

Artykuły na temat: eryk lubos róża
 • "Pakt": Życie składa się z drobiazgów

  ...sobie ząb - jedynkę, w "Rewersie" używał pan nakładki na zęby wielkości dwuzłotówki, do "Boiska bezdomnych" pił wódkę, żeby przytyć, w "Róży" przygniótł pana Eryk  Lubos, omal nie połamał panu żeber. Ma(...)? - Aktorzy głównie boją się o to, czy będzie praca. Bo trzeba utrzymywać rodzinę. Naszym zadaniem jest grać i tyle. Gdzie był punkt zwrotny w pana tzw. ścieżce zawodowej? "Róża", "Głęboka woda...

 • "Teatroteka" na Festiwalu Filmowym w Gdyni

  Projekt "Teatroteka", będący ekranizacjami współczesnej polskiej dramaturgii, realizuje Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Trzy z pięciu zrealizowanych do tej pory sztuk pokazano premierowo na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

 • "Zabić bobra": Lubos gra perfekcyjnie

  Eryk Lubos to jeden z najbardziej utalentowanych polskich aktorów. Jest laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, należy do nieformalnego grona "aktorów Smarzowskiego", a już w marcu będziemy mieli okazję podziwiać jego nagrodzoną na międzynarodowym festiwalu filmowym rolę w najnowszym projekcie Jana Jakuba Kolskiego "Zabić bobra".

 • Eryk Lubos: Twardziel o gołębim sercu

  Eryk Lubos, jeden z najbardziej charakterystycznych rodzimych aktorów, obchodzi w czwartek, 6 września, 38. urodziny. Pomimo młodego wieku artysta zagrał w najgłośniejszych w ostatnim czasie polskich filmach.

 • Eryk Lubos: Pokazać prawdziwe emocje

  "Nie chcę popadać w rutynę" - mówi Eryk Lubos. Film "Dzień kobiet" z jego udziałem walczy o nagrodę za najlepszy debiut w "Konkursie 1-2" na 28. Warszawskim Festiwalu Filmowym.

 • Eryk Lubos: Mój bohater to świnia

  "Dziewczyny się mnie boją, a faceci się spinają na mój widok..." - wyznał przed dekadą Eryk Lubos. Jednak dziesięć lat robi swoje. Dziś gwiazda "Dziewczyny z szafy" i "Róży" jest ulubieńcem widzów, a dawne relacje z paniami poszły w niepamięć.

 • "Róża" w Toronto

  Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego "Róża" zostanie pokazany na tegorocznym 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto - TIFF 2011. Obraz będzie zaprezentowany w sekcji Współczesne Kino Światowe.

 • "Róża" w konkursie WFF

  Film "Róża" Wojciecha Smarzowskiego będzie pokazany w konkursie głównym 27. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Główne role w filmie zagrali: Agata Kulesza i nagrodzony za tę rolę Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni, Marcin Dorociński.

 • "Róża" z Nagrodą Dziennikarzy

  Film "Róża" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego zdobył Nagrodę Dziennikarzy na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dziennikarski werdykt ogłoszono w piątek, po zakończeniu cyklu pokazów prasowych filmów, które startują w festiwalowym konkursie głównym.

 • Marilyn? Jill? Bella? Róża!

  W ten weekend polskie kina zdominują hollywoodzkie produkcje: polityczny thriller "Idy marcowe", dramat biograficzny "Mój tydzień z Marilyn", komedia "Jack i Jill" oraz animacja "Piękna i Bestia 3D". Najbardziej oczekiwaną premierą jest jednak... polska "Róża" - nowy film Wojciecha Smarzowskiego.