• Informacje na temat:

  eugeniusz polanski

Artykuły na temat: eugeniusz polanski
 • Zagra w doborowym towarzystwie

  ...wersję "Rzezi" zamierza pokazać widzom kierowany przez Michała Żebrowskiego i Eugeniusza Korina warszawski Teatr 6. Piętro, w którym trwają już próby do spektaklu i przygotowania do premiery. Anna...

 • Zmarł Eugeniusz Priwieziencew

  W piątek, 8 lipca, w wieku 59 lat, zmarł w Warszawie reżyser, aktor i dramaturg Eugeniusz Priwieziencew. Nie zmogły go żadne przeciwności. Przetrwał odejście ojca, przedwczesną śmierć matki, koszmar domu dziecka i trudy emigracji. Lubianego aktora pokonał zwykły kleszcz.

 • W piątek pogrzeb Eugeniusza Priwiezieńcewa

  W piątek, 15 lipca, w Warszawie, odbędzie się pogrzeb aktora Eugeniusza Priwiezieńcewa, odtwórcy między innymi ról Konrada Raczyka w "Barwach ochronnych" Krzysztofa Zanussiego i Antoniego Pereszczaki w serial u "Złotopolscy". Aktor zmarł 8 lipca. Miał 59 lat.

 • Znicz dla zmarłych filmowców

  Święto Zmarłych każdego roku sprawia, że wracamy wspomnieniami do tych, których już wśród nas nie ma. Środowisko filmowe straciło w ostatnich miesiącach m.in. takich artystów, jak aktor Eugeniusz Priwieziencew ( serial "Złotopolscy"), reżyser Zbigniew Kuźmiński czy Anne Bancroft, bohaterka kultowego filmu "Absolwent" .

 • Ponad pięciogodzinny film wygrał w Locarno

  Film filipińskiego reżysera Lava Diaza, trwający ponad pięć i pół godziny "From What is Before" zdobył główną nagrodę - Złotego Lamparta - na 67. Festiwalu Filmowym w Locarno. Wśród nagrodzonych na imprezie jest polska reżyserka Zuzanna Solakiewicz.

 • Cezary Pazura: Przełomowy rok

  Cezary Pazura po wielu latach wraca do teatru. W listopadzie zobaczymy go w sztuce "Bóg mordu" w Teatrze 6. Piętro. W rozmowie z PAP artysta przyznał, że rok 2012 jest dla niego przełomowy i to nie tylko za sprawą powrotu na teatralne deski.

 • Dokument Rafaela Lewandowskiego na Planete + Doc

  Dla Minkowskich Polska nie była przystankiem, a celem - tak jeden z bohaterów filmu "Minkowski | Saga" Rafaela Lewandowskiego mówi o rodzie zasymilowanych warszawskich Żydów. Dokument ukazujący losy przodków dyrygenta Marca Minkowskiego będzie mieć premierę na festiwalu Planete + Doc.

 • Wielki Test o Polskim Filmie zaliczony!

  Janusz Zaorski i Maria Szabłowska zostali laureatami Wielkiego Testu o Polskim Filmie, pokonując w finale parę Agnieszka Holland - Robert Biedroń. Największą amantką i amantem polskiego kina wybrani zostali Anna Dymna i Andrzej Łapicki.

 • Dusza rogata, dusza romantyczna

  Daniel Olbrychski, jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych polskich aktorów, obchodzi w tym roku pięćdziesięciolecie pracy artystycznej. Na swoim koncie ma około dwustu ról, niemal połowę z nich zagranych w językach obcych.

Wideo na temat: eugeniusz polanski
 • Roman Polański: Moje życie

  Film jest zapisem bardzo osobistej i pełnej emocji rozmowy Polańskiego z przyjacielem Andrew Braunsbergiem. Reżyser odbył ją podczas domowego aresztu w szwajcarskim Gstaad. Polański opowiada w filmie o swoim życiu - jego najszczęśliwszych i najbardziej tragicznych momentach. Film dokumentalny "Roman Polański: moje życie" to wyjątkowa opowieść o życiu reżysera. Początek tej filmowej podróży to powrót do okresu dzieciństwa spędzonego w krakowskim getcie, pierwsze zrobione w Polsce filmy,...

 • Polański. Ścigany i pożądany

  Dokument "Polański. Ścigany i pożądany" próbuje odpowiedzieć na pytanie co tak naprawdę wydarzyło się w 1977 roku i dlaczego Roman Polański, oskarżony o gwałt na 13-latce, uciekł przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Półtoragodzinny film dokumentalny "Polański. Ścigany i pożądany" powstawał pięć lat. W tym czasie reżyserka, Marina Zenovich, zdołała dotrzeć do najważniejszych osób związanych z głośnym procesem, w tym do samej ofiary Samanthy Gailey. Wywiady, które znalazły się w...

 • Sęp

  Wyobraź sobie, że masz moc decydowania o ludzkim życiu. Kogo byś potępił, a kogo ocalił? W centrum Europy nagle, bez śladu, zaczynają znikać ludzie. Śledztwo trafia w ręce Sępa (Michał Żebrowski) - policjanta, który wydaje się być pozbawiony uczuć. Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Do czasu, aż poznaje Nataszę (Anna Przybylska) - kobietę inną niż te, które spotykał do tej pory. Sęp rozpocznie niebezpieczną grę z przeciwnikiem wyprzedzającym go wciąż o...