• Informacje na temat:

  ewa demarczyk i piotr skrzynecki

Artykuły na temat: ewa demarczyk i piotr skrzynecki
 • Ewa Demarczyk: Czarny Anioł powrócił!

  Jak to możliwe, że odkąd w 2000 r. wycofała się z życia publicznego, ślad po niej zaginął? Jak żyje? Gdzie mieszka? Co robi Ewa Demarczyk (76 l.)?  Zafascynowani fenomenem diwy fani niestrudzenie(...) Skrzynecki (†67 l.) niemalże krzycząc: „Proszę państwa. Miałem powiedzieć 'dobry wieczór', ale nie mogę. Nie mogę, bo już czekam na to, co się zaraz wydarzy. Przed Państwem wspaniała młoda śpiewaczka, która...

 • Dorota Pomykała: O tym romansie plotkowało całe środowisko. Jan Englert miał żonę i dzieci

  ...taty. Dostała się do szkoły teatralnej w Krakowie. Marzyła, by pracować ze swoim idolem, Markiem Grechutą. Jedyną drogą była Piwnica pod Baranami. Poszła więc po prostu do Piotra Skrzyneckiego i poprosiła, by ją przesłuchał. Udało się, dołączyła do zespołu. Zrezygnowała ze śpiewania z powodu ambicji. Uznała bowiem, że nigdy nie dorówna Ewie Demarczyk. Na początku kariery, na planie filmu "Ojciec...

 • Lubię sobie pomykać

  W serialu "Szpilki na Giewoncie" Dorota Pomykała gra góralkę Lucynę i... świetnie radzi sobie z gwarą. - To dlatego, że mam rozśpiewaną rodzinę, której zawdzięczam dobry słuch! - wyjaśnia. Jest nie tylko aktorką, lecz także wyrozumiałym nauczycielem. Gdy studentowi coś nie wyjdzie, zamiast ganić, mówi po prostu: - Fantastycznie, ale spróbuj jeszcze raz, inaczej.

 • Piekorz o Zagajewskim i Krakowie

  "Widok Krakowa" - film o literackim obliczu miasta mogli w czwartek, jako pierwsi, zobaczyć uczestnicy 3. Festiwalu Miłosza. W rolę przewodnika wcielił się poeta Adam Zagajewski, a film wyreżyserowała Magdalena Piekorz.

 • Mistrz, który bujał w obłokach

  Potężną przesadą byłoby stwierdzenie, że młodzi i starzy słuchają takich gwiazd polskiej piosenki, jak: Jerzy Połomski, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Violetta Villas czy Irena Santor. Ale akurat w przypadku Marka Grechuty tak właśnie jest. Utwory zmarłego cztery lata temu artysty mają tę wspaniałą właściwość, że w ogóle nie pokrywają się kurzem.