• Informacje na temat:

  ewa domaradzka

Artykuły na temat: ewa domaradzka
 • Kameralna premiera "Piątej pory roku"

  Ewa Wiśniewska, czyli niezapomniana Ewa Lipska z kultowego serialu "Doktor Ewa", i Marian Dziędziel, czyli Partyka z "Blondynki", są gwiazdami nowego filmu Jerzego Domaradzkiego "Piąta pora roku", którego uroczysta premiera odbyła się w poniedziałkowy wieczór w warszawskiej Kinotece.

 • Jerzy Domaradzki opowie o Śląsku

  Familoki, kultowy Nikiszowiec i gołębnik w Siemianowicach Śląskich - w tych miejscach można od wtorku obserwować ekipę filmową Jerzego Domaradzkiego, która rozpoczęła zdjęcia do filmu "Piąta pora roku".

 • Ewa Wiśniewska nagrodzona w Chinach za "Piątą porę roku"

  Ewa Wiśniewska, odtwórczyni głównej roli w filmie Jerzego Domaradzkiego "Piąta pora roku", otrzymała nagrodę dla najlepszego aktora na 22. festiwalu filmowym Golden Rooster and Hundred Flowers w Chinach - poinformowało w piątek Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

 • Dojrzała miłość, czyli "Piąta pora roku"

  Trwają zdjęcia do nowego filmu Jerzego Domaradzkiego "Piąta pora roku". Obraz opowiada o niespodziewanej miłości dojrzałych kochanków. W głównych rolach Marian Dziędziel i Ewa Wiśniewska.

 • "Piąta pora roku": Urok dojrzałej miłości

  "Piąta pora roku" Jerzego Domaradzkiego to historia romansu dwójki dojrzałych kochanków: owdowiałej kobiety (Ewa Wiśniewska) i byłego górnika (Marian Dziędziel), którzy wspólnie wybierają się w samochodową podróż przez Polskę.

 • Dziędziel wozi "panią Daisy"

  26 grudnia na ekrany polskich kin wejdzie nietypowa komedia romantyczna - "Piąta pora roku" Jerzego Domaradzkiego. W głównych rolach zobaczymy Mariana Dziędziela i Ewę Wiśniewską.

 • O miłości, śmierci i starości

  "Komedia romantyczna o starych ludziach" - tak o swoim najnowszym filmie "Piąta pora roku" mówi reżyser Jerzy Domaradzki. Główne role w filmie, który wejdzie na ekrany 26 grudnia, zagrali Marian Dziędziel i Ewa Wiśniewska.

 • Dziędziel nagrodzony w Egipcie

  Marian Dziędziel ("Róża", "Dom zły", "Wesele") otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora za główną rolę w filmie "Piąta pora roku" w reżyserii Jerzego Domaradzkiego na zakończonym w czwartek, 6 grudnia, 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze.

 • Gdynia Film Festival: Kroniki samochodowe

  Okrzyknięty 10 lat temu nadzieją polskiego kina Piotr Trzaskalski ("Edi") powrócił do reżyserii po kilkuletnim niebycie, prezentując w konkursie Gdynia Film Festival swój najnowszy obraz "Mój rower". O wiele ciekawszą propozycją była jednak pokazywana w Panoramie Polskiego Kina "Piąta pora roku" Jerzego Domaradzkiego. Akcja obydwu obrazów w znacznej mierze rozgrywa się... w samochodzie.

 • Rosati nie do poznania

  19 października na ekrany kin wejdzie "Obława", największe odkrycie tegorocznego festiwalu w Gdyni. Na planie filmu Marcina Krzyształowicza ponownie spotkały się gwiazdy "PitBulla" - Marcin Dorociński i Weronika Rosati.

Wideo na temat: ewa domaradzka
 • Ewa

  Ewa

  Film "EWA" to historia prawdziwej miłości, tak prawdziwej, że trudno w nią uwierzyć. Ta historia mogła się zdarzyć wszędzie i na nieszczęście zdarza się na całym świecie. Poruszający obraz o silnych relacjach emocjonalnych w rodzinie, o kobiecie, matce, żonie, w której - w obliczu grożącej jej rodzinie biedy - budzi się charakterystyczna dla kobiet siła do walki o to, co dla niej najważniejsze - o dzieci, dom, stabilizację, o możliwość godnego życia. Film jest pretekstem do analizy...

 • Nie opuszczaj mnie

  "Co zrobić z miłością, kiedy zabraknie osoby. Tego, kogo się kochało". Kiedy cały sens ucieka. Bohaterowie filmu, którzy starają się "uczepić życia" instynktownie szukają ratunku w bliskości. Dotyk mężczyzny, uśmiech kobiety. Ciepło wzajemnego ciała może być schronieniem. Miłość stanowi cały sens. Tę wiarę powoli odbudowują bohaterowie filmu. W "Nie opuszczaj mnie" przypadek miesza się z fatum. Los bardzo chce żeby się spotkali, ale oni idą pod prąd swojego szczęścia. Ona Joanna, po...

 • Piąta pora roku

  Z pozoru wszystko ich dzieli – pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich nawet doświadczenie życiowe. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie ujrzał jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (Ewa Wiśniewska), emerytowana nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby – znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swojego życia. Pragnąc spełnić ostatnie życzenie partnera i...