• Informacje na temat:

  ewa stankiewicz nie opuszczaj mnie

Artykuły na temat: ewa stankiewicz nie opuszczaj mnie
 • Film Stankiewicz na festiwalu Gutka

  Film "Nie opuszczaj mnie" w reżyserii Ewy Stankiewicz został zaproszony przez Romana Gutka do udziału w Konkursie Nowych Filmów Polskich na festiwalu Era Nowe Horyzonty - poinformowali producenci obrazu.

 • Oddech niekontrolowanego szaleństwa

  "Nie opuszczaj mnie" , reż. Ewa Stankiewicz, Polska 2010, dystrybutor: Lancelot Media, premiera kinowa: 10 czerwca 2011

 • Gdynia: Konkurs debiutów?

  Dzieła debiutantów dominowały podczas drugiego dnia Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Swoje pierwsze pełnometrażowe dokonania pokazali: Tadeusz Paradowicz ("Fenomen"), Marek Lechki ("Erratum") i Ewa Stankiewicz ("Nie opuszczaj mnie").

 • ENH: Pechowy początek festiwalu

  Pechowo zaczęła się dla Romana Gutka jubileuszowa edycja festiwalu Era Nowe Horyzonty. Swój film "Nie opuszczaj mnie" z konkursu Nowe Filmy Polski wycofała Ewa Stankiewicz. Bohater najważniejszej retrospektywy Jean-Luc Godard wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie pojawi się we Wrocławiu. Zawiódł też w sobotę nowy system rezerwacji wejściówek na seanse. Na szczęście zostały dobre filmy.

 • "Krzyż" - nowy film Pospieszalskiego

  Nadal oczekujemy wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej - powiedziała reżyserka Ewa Stankiewicz. Na czwartkowej (17 marca) konferencji przedstawiła wraz z Janem Pospieszalskim wspólnie zrealizowany dokument - "Krzyż".

 • Nie chcieli grać w "Dwa ognie"?

  Tuż przed rozpoczęciem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni okazało się, że z rywalizacji o Złote Lwy wycofano obraz "Dwa ognie" debiutantki Agnieszki Łukasiak.

 • Era Nowe Horyzonty. Co dalej?

  Im bardziej profesjonalny staje się festiwal Era Nowe Horyzonty, tym wyraźniej wraca nostalgia za wcześniejszymi edycjami imprezy. Roman Gutek jest jednak chyba większym pragmatykiem, niż marzycielem.

 • Kto zdobędzie Złote Lwy?

  O tym, kto zdobędzie Złote Lwy podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych dowiemy się już dziś wieczorem. Zanim jednak wielka gala się odbędzie, spróbujmy wytypować, kto ma największe szanse na zwycięstwo w najważniejszych kategoriach.

 • Orły: Głosowanie rozpoczęte!

  Rozpoczęło się głosowanie dla Polskich Nagród Filmowych. Do członków Polskiej Akademii Filmowej dotarły już karty do głosowania pierwszej tury. Filmy i twórcy, którzy dostaną najwięcej głosów, będą nominowani do Orłów.

 • Pierwsza taka Gdynia

  "Po raz pierwszy..." to zwrot, który zdominował tegoroczny, jubileuszowy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Począwszy od terminu, przez związane z imprezą projekcje i wydarzenia, po organizowaną na plaży galę zamknięcia, wszystko tym razem będzie nowe.

Wideo na temat: ewa stankiewicz nie opuszczaj mnie
 • Nie opuszczaj mnie

  "Co zrobić z miłością, kiedy zabraknie osoby. Tego, kogo się kochało". Kiedy cały sens ucieka. Bohaterowie filmu, którzy starają się "uczepić życia" instynktownie szukają ratunku w bliskości. Dotyk mężczyzny, uśmiech kobiety. Ciepło wzajemnego ciała może być schronieniem. Miłość stanowi cały sens. Tę wiarę powoli odbudowują bohaterowie filmu. W "Nie opuszczaj mnie" przypadek miesza się z fatum. Los bardzo chce żeby się spotkali, ale oni idą pod prąd swojego szczęścia. Ona Joanna, po...

 • Ewa

  Ewa

  Film "EWA" to historia prawdziwej miłości, tak prawdziwej, że trudno w nią uwierzyć. Ta historia mogła się zdarzyć wszędzie i na nieszczęście zdarza się na całym świecie. Poruszający obraz o silnych relacjach emocjonalnych w rodzinie, o kobiecie, matce, żonie, w której - w obliczu grożącej jej rodzinie biedy - budzi się charakterystyczna dla kobiet siła do walki o to, co dla niej najważniejsze - o dzieci, dom, stabilizację, o możliwość godnego życia. Film jest pretekstem do analizy...

 • Nie opuszczaj mnie

  Film jest adaptacją powieści Kazuo Ishiguro. To niezwykła opowieść o miłości, stracie i prawdzie. Autor zadaje pytanie - co sprawia, że jesteśmy ludźmi? Reżyserem ekranizacji jest Mark Romanek, scenariusz napisał Alex Garland. Kathy (Carey Mulligan), Tommy (Andrew Garfield) i Ruth (Keira Knightley) dorastali się w Hailsham - pozornie spokojnej szkole z internatem znajdującej się w Anglii. Po jej ukończeniu poznali mroczną prawdę o swojej przyszłości i musieli się zmierzyć z trudami miłości,...