• Informacje na temat:

  ewa szapołowska

Artykuły na temat: ewa szapołowska
 • Wiśniewska o Szapołowskiej: Nie rozumiała tekstu

  Podczas procesu, jaki Grażyna Szapołowska wytoczyła Janowi Englertowi i Teatrowi Narodowemu, to Ewa Wiśniewska była tym świadkiem, który złożył najbardziej niekorzystne dla niej zeznanie.

 • Olbrychski, Szapołowska i Simlat w najlepszym debiucie roku

  13 marca na ekrany polskich kin trafi "Piąte: nie odchodź" w reżyserii Katarzyny Jungowskiej. Film został uhonorowany nagrodą im. Janusz Morgensterna dla najlepszego debiutu 2014 roku. W obsadzie: wybitnie uzdolniona aktorka młodego pokolenia Michalina Olszańska, Łukasz Simlat, Grażyna Szapołowska, Daniel Olbrychski oraz debiutująca na ekranie piosenkarka Patrycja Markowska.

 • Odwrócili się od Szapołowskiej

  Jeszcze pół roku temu Grażyna Szapołowska (59 l.) była pewna, że wygra ten proces. ​Po trwających wciąż przesłuchaniach świadków w sprawie przywrócenia jej do pracy w zespole Jana Englerta, dyrektora Teatru Narodowego, aktorka nie jest już tego tak pewna.

 • Grażyna Szapołowska zaprasza na premierę odrestaurowanego cyfrowo "Medium"

  Polityka, miłość, zbrodnia, parapsychologia...Jeśli ingrediencje uda się sprawnie połączyć, czekają nas atrakcje nie lada - pisała 30 lat temu odwiedzająca plan filmowy dziennikarka "Filmu". O tym, że się udało, przekonać się będzie można już 3 listopada w warszawskim kinie Kultura, gdzie o godz. 20 odbędzie się uroczysta premiera zrekonstruowanego cyfrowo "Medium" (1985) Jacka Koprowicza.

 • Aktorzy nie chcą grać z Szapołowską

  Rok temu Grażyna Szapołowska (59 l.) wybrała telewizyjne show "Bitwa na głosy" zamiast teatru. Powrót na scenę nie jest łatwy...

 • "Piąte: Nie odchodź": W poszukiwaniu Anioła Stróża

  Dystrybutor filmu "Piąte: Nie odchodź" zaprezentował pierwszy zwiastun pełnometrażowego debiutu córki Grażyny Szapołowskiej - Katarzyny Jungowskiej.

 • "Szapołowska dostała rolę, bo jest stara"

  Ewa Kasprzyk (51 l.) na łamach prasy wylewa swoją frustrację spowodowaną faktem, iż Grażyna Szapołowska (55 l.) ukradła jej rolę w filmie.

 • Daniel Olbrychski: Zagrał Anioła Stróża

  - Dostałem w prezencie zagranie kogoś ważnego - Daniel Olbrychski mówi o roli Anioła Stróża w reżyserskim debiucie córki Grażyny Szapołowskiej "Piąte: Nie odchodź". Film Katarzyny Jungowskiej trafi na ekrany kin 13 marca.

 • Szapołowska olała Kasprzyk

  Jak pisaliśmy niedawno, Ewa Kasprzyk (51 l.) wściekła się, że obiecaną jej rolę w filmie "Nie kłam, kochanie" ostatecznie otrzymała Grażyna Szapołowska (55 l.). Żaliła się wtedy "Super Expressowi", że została "wykolegowana" i zasugerowała, iż Szapołowska dostała rolę z racji wieku (jest starsza od Kasprzyk o "całe" 4 lata). "Twoje Imperium" poprosiło panią Grażynę o komentarz, a ta oświadczyła...

 • Katarzyna Jungowska laureatką nagrody im. Morgensterna

  Katarzyna Jungowska, córka aktorki Grażyny Szapołowskiej, doceniona została za film "Piąte: Nie odchodź", o relacjach emocjonalnych ojca i nastoletniej córki. Artystka otrzymała w poniedziałek, 17 listopada, w Warszawie Nagrodę im. Janusza "Kuby" Morgensterna "Perspektywa" dla debiutujących reżyserów.

Zdjęcia na temat: ewa szapołowska
Wideo na temat: ewa szapołowska
 • Ewa

  Ewa

  Film "EWA" to historia prawdziwej miłości, tak prawdziwej, że trudno w nią uwierzyć. Ta historia mogła się zdarzyć wszędzie i na nieszczęście zdarza się na całym świecie. Poruszający obraz o silnych relacjach emocjonalnych w rodzinie, o kobiecie, matce, żonie, w której - w obliczu grożącej jej rodzinie biedy - budzi się charakterystyczna dla kobiet siła do walki o to, co dla niej najważniejsze - o dzieci, dom, stabilizację, o możliwość godnego życia. Film jest pretekstem do analizy...

 • Nie opuszczaj mnie

  "Co zrobić z miłością, kiedy zabraknie osoby. Tego, kogo się kochało". Kiedy cały sens ucieka. Bohaterowie filmu, którzy starają się "uczepić życia" instynktownie szukają ratunku w bliskości. Dotyk mężczyzny, uśmiech kobiety. Ciepło wzajemnego ciała może być schronieniem. Miłość stanowi cały sens. Tę wiarę powoli odbudowują bohaterowie filmu. W "Nie opuszczaj mnie" przypadek miesza się z fatum. Los bardzo chce żeby się spotkali, ale oni idą pod prąd swojego szczęścia. Ona Joanna, po...

 • Trick

  "Trick" jest pierwszym od wielu lat polskim filmem sensacyjnym z błyskotliwym poczuciem humoru o genialnych oszustach i ich misternie zaplanowanej zemście na tych, którzy ich zdradzili. Ten rodzaj kina przeżywał w Polsce prawdziwy rozkwit w latach 80. za sprawą "Vabanku" i "Wielkiego Szu", a na całym świecie do dziś dostarcza widzom rozrywkę na najwyższym poziomie m.in. w kolejnych częściach "Ocean's Eleven", jednak w ostatnich latach był rzadko reprezentowany w naszej kinematografii. Nowy...

Dyskusje na temat: ewa szapołowska