• Informacje na temat:

  faye dunaway zdjęcia

Artykuły na temat: faye dunaway zdjęcia
 • "Chinatown" serialem Netflixa?

  ...oznacza chińską dzielnicę Los Angeles. W rolach głównych wystąpili Jack Nicholson i Faye Dunaway. W filmie zagrał też słynny reżyser John Huston, a sam Polański wcielił się w "człowieka z nożem(...) r. "Chinatown" Polańskiego, to najbardziej, obok "Pianisty", znany film polskiego reżysera, nominowany do 11 Oscarów. Zdjęcia do niego powstawały w Kalifornii, w miastach: Glendale, Los Angeles...

 • Faye Dunaway w polskim filmie

  Faye Dunaway ("Bonnie i Clyde", "Chinatown"), laureatka Oscara i Złotych Globów, wystąpiła w filmowej wersji "Balladyny" Juliusza Słowackiego w reżyserii Dariusza Zawiślaka.

 • Jack Nicholson dopiero po latach odkrył prawdę o swojej matce. To był szok!

  ...się na planie, znając tekst swój i partnerów, a jest to aktor tak wyjątkowy, że najgorszy hollywoodzki dialog brzmi w jego ustach świeżo" - chwalił go Polański. Co nie znaczy, że zdjęcia szły gładko. Nicholson kiedyś nasikał do filiżanki partnerującej mu Faye Dunaway, ta z kolei chlusnęła jej zawartością w twarz Polańskiemu. Innym razem nie miał ochoty wyjść z przyczepy, bo oglądał mecz New York...

 • Sharleen Spiteri, wokalistka szkockiej grupy Texas, najwyraźniej zasmakowała we wcielaniu się w role innych słynnych artystów. Podczas kręcenia w zeszłym roku wideoklipu do utworu "Inner Smile", zamieniła się w Elvisa Presley'a. Teraz postanowiła stać się legendarną hollywoodzką aktorką Faye Dunaway.

 • Dunaway i Pacino o Marii Callas

  W ubiegłym roku informowaliśmy, że znany włoski reżyser Franco Zeffirelli ("Herbatka z Mussolinim", "Jane Eyre", "Romeo i Julia") rozpoczął realizację filmu o najsłynniejszej divie operowej świata "Callas Forever". Teraz pojawiły się informacje, że w Hollywood także powstaje film o życiu Marii Callas. Jego producentką jest Faye Dunaway ("Arizona Dream"). Aktorka, która zagra legendarną śpiewaczkę

 • Gary Oldman w Nowym Jorku

  Gary Oldman ( "Ukryta prawda" , "Hannibal" ) i Ian Holm ( "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia" , "Z piekła rodem" ) zagrają w policyjnym dreszczowcu, którego akcja rozgrywać się będzie w Nowym Jorku. Brytyjscy aktorzy wcielą się w śmiertelnych rywali w pełnym akcji filmie zatytułowanym "16 Blocks".

 • Nowa biografia Polańskiego w księgarniach

  Niemiecki krytyk filmowy, Paul Werner, napisał biografię Romana Polańskiego, jedną z niewielu publikacji o tym reżyserze, która koncentruje się na jego dziełach a nie sensacjach i skandalach związanych z jego życiem. Książka właśnie trafiła do księgarń.

 • Powrót Thomasa Crowna

  Pierce Brosnan ponownie wcieli się w postać Thomasa Crowna. Zdjęcia do "The Topkapi Affair" kręcone będą w Turcji.

 • Pierce Brosnan powraca

  Pierce Brosnan powraca. Nie jako James Bond tylko... Thomas Crown. W styczniu bowiem ruszą zdjęcia do sequela "Afery Thomasa Crowna".

 • Balladyna w Nowym Jorku

  Kobieta z wyższych sfer, oficer policji oraz psychoanalityk to bohaterowie pierwszej filmowej adaptacji "Balladyny" Juliusza Słowackiego w reżyserii Dariusza Zawiślaka. Akcja filmu toczy się współcześnie w Nowym Jorku. Premierę filmu zaplanowano na 4 września, w dniu dwusetnych urodzin poety.

Wideo na temat: faye dunaway zdjęcia
 • 1920 Bitwa Warszawska

  Film opowiada o miłości i burzliwych losach bohaterów rozgrywających się na tle wojennej zawieruchy. "Bitwę Warszawską 1920" reżyseruje Jerzy Hoffman, twórca nominowany w 1975 roku do Oscara za ekranizację "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Autorem zdjęć jest Sławomir Idziak, nominowany w 2002 roku do Oscara za zdjęcia do filmu Ridleya Scotta "Helikopter w ogniu". Budżet filmu opiewa na 27 mln zł.

 • Strefa X

  W Meksyku rozbija się sonda kosmiczna badająca pozaziemskie formy życia. Andrew robi zdjęcia na miejscu katastrofy, kiedy dostaje polecenie - zorganizować Sam bezpieczny powrót do domu. Jedyna droga prowadzi przez skażoną, odizolowaną strefę. Od tej pory ci dwoje zdani są tylko na siebie. Jeśli chcą przeżyć, będą musieli poznać prawdziwe zagrożenie.