• Informacje na temat:

  feministki

Artykuły na temat: feministki
 • W niedzielę 23 listopada zakończyła się pierwsza edycja polskiej wersji programu "Rolnik szuka żony". Choć finał cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów, suchej nitki na samym show nie pozostawiają rodzime feministki.

 • "Kopciuszek" : Urok, styl, klasa

  "Kopciuszek" Kennetha Branagha to czarowna klasyczna filmowa baśń - wyrafinowana, uczciwa w stosunku do pierwowzoru i oszałamiająca, bo w mądry sposób utkana z bajecznie prostych opozycji. Dobro mierzy się w niej ze złem, a bieda staje w konkury z bogactwem. Szczerego i odważnego serca młodej dziewczyny nic jednak nie zmienia.

 • Renata Kaczoruk (31 l.) mogła zaskoczyć widzów programu Jarosława Kuźniara (39 l.), którego była gościem. Wszyscy spodziewali się rozmów o Kubie Wojewódzkim (53 l.) i o programie „Azja Express”, jednak modelka miała inny pomysł na tę rozmowę!

 • Ariana Grande oskarżona o epatowanie seksem

  Amerykańska aktorka i piosenkarka, Bette Midler, zaatakowała Arianę Grande za wyuzdane występy na scenie.

 • Matka nieślubnych dzieci Janusza Korwin-Mikkego jest... feministką!

  Kim jest kobieta, która urodziła dwójkę nieślubnych dzieci żonatemu Januszowi Korwin-Mikkemu (73 l.)?

 • Margarethe von Trotta na Dwóch Brzegach

  Niemiecka reżyserka Margarethe von Trotta będzie bohaterką zagranicznej retrospektywy podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, którego 9. edycja odbędzie się w dniach 1-9 sierpnia.

 • Dancewicz: "Jestem feministką"

  Renata Dancewicz (39 l.) nie tylko uchodzi za najlepszą brydżystkę wśród aktorek, ale niektórzy przypięli jej również etykietę największej feministki wśród przedstawicielek tego zawodu.

 • Meghan Trainor "Dear Future Husband": Promowanie seksizmu?

  Nowy klip Meghan Trainor "Dear Future Husband" na chwilę obecną (23 marca) zgromadził na YouTube ponad siedem milionów wyświetleń. Jak się jednak okazało, według wielu słuchaczy jest on najzwyczajniej w świecie seksistowski.

 • Cerekwicka: Nie jestem feministką!

  Kiedyś rzucała facetów na kolana. Dziś twierdzi, że jest dojrzałą artystką, która wie, czego chce, także od mężczyzn. Problem w tym, że piosenka "Na kolana" przyprawiła Kasi Cerekwickiej etykietkę wojującej feministki. Czy piosenkarka akceptuje ten wizerunek?

 • "Obce ciało": Buzek, Grochowska i Rosati o kobiecości

  Najnowszy film Krzysztofa Zanussiego "Obce ciało" jest krytyką współczesnego świata - rządzących nim korporacji, amoralnych zagrywek, prostytuowania się w celach biznesowych i sprzeniewierzenia się Bogu w imię postępu. To też filmowa próba opowiedzenia o współczesnych kobietach. O filmie opowiadają Agata Buzek, Weronika Rosati i Agnieszka Grochowska.

Zdjęcia na temat: feministki
Wideo na temat: feministki
 • Rozenek: Polki nie sprzątają przez feministki

  Małgorzata Rozenek, gospodyni programu "Perfekcyjna pani domu", uważa, że Polki - obecne 20-30-latki - nie sprzątają przez... feministki. "To jest pokolenie kobiet, które usłyszało, że dbanie o dom nie jest fajne, że można zadbać o absolutnie wszystko, ale sprzątać im nie wypada". Zgadzacie się z nią?

Dyskusje na temat: feministki