• Informacje na temat:

  festiwal filmów

Artykuły na temat: festiwal filmów
 • "Na noże": "Serial czy Film?" - aktorzy, wielkie kino, telewizja oraz widzowie w panelu TVN

  ...10. Festiwal Filmu i Sztuki "DWA BRZEGI" to nie tylko projekcje najgłośniejszych filmów z całego świata, ale także wyjątkowe spotkania. Blisko 500 widzów z całej Polski, znani aktorzy i producenci telewizyjni wzięło udział w organizowanym przez TVN panelu dyskusyjnym "Serial czy Film?" O przyszłości kinowych i telewizyjnych formatów, aktorskich wyzwaniach oraz oczekiwaniach widzów, dyskutowali...

 • Sztokholm: Festiwal filmów polskich Kinoteka

  Premierowym pokazem "Idy" Pawła Pawlikowskiego rozpoczął się w czwartek, 16 października, w Sztokholmie festiwal filmów polskich Kinoteka. W szóstej edycji tej imprezy w Szwecji zaprezentowanych zostanie 11 produkcji.

 • 55. Międzynarodowy Festiwal Produkcji Telewizyjne w Monte Carlo: Sukces Martyny Wojciechowskiej

  W czwartek, 18 czerwca, zakończył się 55. Międzynarodowy Festiwal Produkcji Telewizyjnej w Monte Carlo. Wśród laureatów Złotych Nimf znaleźli się polscy twórcy.

 • Festiwal polskich filmów w Rzymie

  W Rzymie rozpoczął się w środę, 5 listopada, festiwal polskich filmów. Podczas drugiej edycji imprezy, zorganizowanej między innymi przez Instytut Polski, można zobaczyć takie filmy jak "Ida" Pawła Pawlikowskiego czy "Miasto 44" Jana Komasy.

 • Agata Młynarska dumna z syna. Zrobił film o seksturystyce!

  .... Jestem dumna z Tadzia i szczerze mu gratuluję pasji, talentu i wytrwałości. Jest to efekt dwóch lat pracy. Film będzie można także podziwiać na niektórych festiwalach w Europie. Jego tematem jest sex...

 • Rozpoczyna się American Film Festiwal

  Ponad 70 filmów, w tym ponad 50 po raz pierwszy pokazywanych w Polsce, będzie można zobaczyć podczas rozpoczynającego się we wtorek we Wrocławiu festiwalu American Film. Przegląd kinematografii z USA otworzy projekcja obrazu "Whiplash" Damiena Chazelle'a.

 • "Kochane kłopoty": Powstanie film kontynuujący losy głównych bohaterów?

  Już na początku czerwca, w Teksasie, odbędzie się Festiwal Telewizyjny ATX, podczas którego widzowie będą mogli spotkać gwiazdy serialu telewizyjnego "Kochane Kłopoty". Tuż przed tym wydarzeniem jeden z aktorów, Scott Patterson, wcielający się w postać Luka, zdradził, że widzi szansę, by powstał pełnometrażowy film, kontynuujący wątki głównych bohaterów. Aktor przyznaje, że był zawiedziony...

 • Międzynarodowy festiwal filmów o Wysockim

  12 konkursowych filmów zostanie pokazanych na XIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych o Włodzimierzu Wysockim "Pasje według świętego Włodzimierza", który rozpoczął się w 17 stycznia w Koszalinie (Zachodniopomorskie).

 • Film "Ida" nagrodzony Oscarem. Kulesza i Trzebuchowska wyglądały zjawiskowo!

  ...możliwe nagrody świata. Zebrała ich już kilkadziesiąt na wielu festiwalach, a Oscar jest absolutnym zwieńczeniem tego wielkiego sukcesu - powiedziała szefowa resortu kultury. Lista nagród, którymi "Idę...

 • Festiwal filmów kultowych w Katowicach

  Ok. 40 filmów - od kasowych klasyków po filmy niszowe - będzie można obejrzeć podczas rozpoczynającego się w piątek, 15 maja, w Katowicach 18. Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe.

Zdjęcia na temat: festiwal filmów
Wideo na temat: festiwal filmów
 • Gwiazdy na festiwalu w Gdyni

  Ruszył 37. Gdynia Film Festival.

 • Roman Polański: Moje życie

  Film jest zapisem bardzo osobistej i pełnej emocji rozmowy Polańskiego z przyjacielem Andrew Braunsbergiem. Reżyser odbył ją podczas domowego aresztu w szwajcarskim Gstaad. Polański opowiada w filmie o swoim życiu - jego najszczęśliwszych i najbardziej tragicznych momentach. Film dokumentalny "Roman Polański: moje życie" to wyjątkowa opowieść o życiu reżysera. Początek tej filmowej podróży to powrót do okresu dzieciństwa spędzonego w krakowskim getcie, pierwsze zrobione w Polsce filmy,...

 • Plejada gwiazd w Gdyni

  Polski Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni to okazja do spotkania najbardziej znanych polskich aktorów. Nie inaczej jest w tym roku: na czerwonym dywanie pojawiły się m.in. Grażyna Szapołowska, Magdalena Cielecka i Sonia Bohosiewicz.

 • The Story of Film - Odyseja filmowa

  "The Story of Film - Odyseja filmowa" to projekt zupełnie wyjątkowy - złożona z 15 części i obejmująca 12 dekad - historia kina dziejąca się na 6 kontynentach. Jego niezwykłość polega również na tym, że to bardzo subiektywna opowieść Marka Cousinsa, irlandzkiego reżysera, wybitnego krytyka filmowego i wielkiego pasjonata kina. Ta zakrojona na olbrzymią skalę produkcja jest adaptacją książki Cousinsa o tym samym tytule. Ekipa "The Story of Film" odwiedziła kluczowe dla rozwoju sztuki filmowej...

Dyskusje na temat: festiwal filmów
 • Re: Mocna wiosna w TVN: Co czeka widzów?

  Ryzykownie. Rzadko kiedy wśród 10 ciu pozycji trafia się choć jedna perełka. Mówi o tym ilość zgłaszanych filmów na festiwal i w proporcji do tego minimalna ilość nagrodzonych. Mimo to, cóż, życzę sukcesu.

 • Re: "Świat według Kiepskich": Między nami jest chemia

  Niedawno był festiwal filmów komediowych w Lubomierzu i była właśnie tam halinka Kiepska, niestety prowadzący wymieniąjąc aktorów, którzy się tam zjawili zapomniał o pani Marzenie, oburzona poleciała za scene upomnieć sie, że ją pominiętą i już sie więcej nie pokazała. A Grabowski to mi się kojarzy głownie z reklamowaniem drogich garnków wciskanym biednym emerytom.