• Informacje na temat:

    festiwal filmowy w gdyni

Artykuły na temat: festiwal filmowy w gdyni
  • Skandal! Izabella Kisio-Skorupa okradziona na festiwalu w Gdyni!

    Izabella Kisio-Skorupa od kilku dni bawi na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Producentka na brak wrażeń nie narzeka. Jak poinformowała w mediach społecznościowych, została już okradziona w hotelu, proponowano jej też "darmowy" wywiad.

  • W Gdyni rozpoczął się 39. Festiwal Filmowy

    Pokazem filmu "Potop Redivivus" - zrekonstruowanego cyfrowo i na nowo zmontowanego filmu Jerzego Hoffmana - rozpoczął się w poniedziałek, 15 września, wieczorem 39. Festiwal Filmowy w Gdyni. W tym roku o główną nagrodę festiwalu - Złote Lwy - walczyć będzie 13 filmów.

  • Laureat prestiżowych nagród filmowych reżyseruje "Komisarza Aleksa"!

    ..."Zrabowane szczęście" - 8. epizod 4. serii "Komisarza Aleksa", który TVP1 wyemituje w najbliższą sobotę - to pierwszy odcinek popularnego serialu wyreżyserowany przez Sławomira Fabickiego, twórcy nagrodzonych na wielu festiwalach filmów "Z odzysku" i "Miłość".

  • Festiwal Filmowy w Gdyni 2015: Znamy datę

    Wiadomo już, kiedy odbędzie się przyszłoroczny Festiwal Filmowy w Gdyni.

  • Alicja Bachleda-Curuś w Gdyni

    Alicja Bachleda-Curuś zasiadła w jury 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Aktorka w poniedziałek, 24 maja, pojawiła się w gdyńskim Teatrze Muzycznym na uroczystym otwarciu najważniejszej filmowej imprezy w kraju.

  • Oleszczyk podsumowuje Festiwal Filmowy w Gdyni

    Michał Oleszczyk, nowy dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni, podsumował tegoroczną, 39. już edycję imprezy.

  • Maja Ostaszewska: Ostrzygłam włosy, pożegnałam się z "Beatką"

    Aktorka Maja Ostaszewska przyjechała na trwający właśnie festiwal filmowy w Gdyni. Z artystką porozmawialiśmyo filmach, festiwalach i planach zawodowych.

  • Gdynia 2014: Sąsiedzi i współpracownicy

    Opowiadający o ludziach, pośród których mieszkamy i z którymi pracujemy: "Sąsiady" Grzegorza Królikiewicza oraz "Kebab i horoskop" Grzegorza Jaroszuka - to ostatnie konkursowe tytuły, które zaprezentowano na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

  • Najbardziej filmowe miasto Polski

    ...), filmowy debiut reżysera Tadeusza Chmielewskiego nagrodzony Złotą Muszlą, Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmów Fabularnych w San Sebastian. Surrealistyczna komedia o perypetiach tytułowej Ewy(...) opowieść o wojnie widzianej oczyma dziecka została nagrodzono m.in. Złotym Lwem, Gran Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dziecięcych w Wenecji oraz nagrodą FIPRESCI (nagroda krytyków filmowych...

  • 40. Festiwal Filmowy w Gdyni: Zmiany

    Sekcja "Inne Spojrzenie" jako konkurs, nowa formuła Konkursu Młodego Kina i Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych to najważniejsze zmiany w formule Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Zdjęcia na temat: festiwal filmowy w gdyni
Wideo na temat: festiwal filmowy w gdyni
  • Marcin Wrona nie żyje!

    Nie żyje Marcin Wrona. Reżyser zmarł w piątek w nocy w Gdyni, gdzie odbywa się 40. Festiwal Filmowy. W swoim dorobku Wrona ma takie filmy, jak „Chrzest” i „Moja Krew”. Jego najnowsza produkcja „Demon” była pokazywana w Konkursie Głównym festiwalu. W związku ze śmiercią reżysera organizatorzy wystosowali oświadczenie, w którym składają najszczersze kondolencje i informują, że wręczenie nagród

  • The Story of Film - Odyseja filmowa

    "The Story of Film - Odyseja filmowa" to projekt zupełnie wyjątkowy - złożona z 15 części i obejmująca 12 dekad - historia kina dziejąca się na 6 kontynentach. Jego niezwykłość polega również na tym, że to bardzo subiektywna opowieść Marka Cousinsa, irlandzkiego reżysera, wybitnego krytyka filmowego i wielkiego pasjonata kina. Ta zakrojona na olbrzymią skalę produkcja jest adaptacją książki Cousinsa o tym samym tytule. Ekipa "The Story of Film" odwiedziła kluczowe dla rozwoju sztuki filmowej...

  • Ostatnie piętro

    Czy za ideały warto zapłacić najwyższą cenę? Czy w imię miłości można zabrać komuś wolność? "Ostatnie piętro" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia kapitana Wojska Polskiego (znakomity Janusz Chabior), który trafia na ślad afery w swojej jednostce. Dziwne zbiegi okoliczności, interpretacje i domysły doprowadzają go na skraj szaleństwa. Akcja filmu, rozgrywająca się w prowincjonalnym polskim miasteczku, z minuty na minutę zmienia się z lekkiej opowieści w budzący grozę thriller,...