• Informacje na temat:

  festiwal pendereckiego

Artykuły na temat: festiwal pendereckiego
 • Festiwal Muzyki Filmowej: "Gra o tron", "Star Trek" i gry wideo

  Świat gier wideo, muzyka z obrazów filmowych Andrzeja Wajdy, szekspirowskie adaptacje i oscarowi goście, "Gra o tron" na gali międzynarodowych seriali ostatniej dekady i spektakularny finał na pokładzie kosmicznego Enterprise - "Star Trek Live in Concert" - oto najważniejsze atrakcje programu tegorocznej edycji festiwalu Muzyki Filmowej, który odbędzie się w Krakowie w dniach 27-31 maja.

 • W Krakowie rozpoczyna się 8. Festiwal Muzyki Filmowej

  Muzyka do kultowych gier wideo, filmów Wajdy, ekranizacji dzieł Szekspira i seriali rozbrzmiewać będzie podczas 8. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie - poinformowali w środę organizatorzy na konferencji inaugurującej jego tegoroczną edycję.

 • Elliot Goldenthal pierwszym laureatem Nagrody im. Wojciecha Kilara

  Wybitny kompozytor filmowy Elliot Goldenthal został pierwszym laureatem Nagrody im. Wojciecha Kilara. Informacja została ogłoszona w piątek, 8 maja, przez Roberta Piaskowskiego, dyrektora artystycznego Festiwalu Muzyki Filmowej. Nagroda zostanie wręczona 28 maja w Krakowie.

 • Penderecki nagrywa z gitarzystą Radiohead

  Narodowy Instytut Audiowizualny przygotowuje dla amerykańskiej wytwórni Nonesuch Records płytę z kompozycjami Krzysztofa Pendereckiego i Jonny'ego Greenwooda (Radiohead), które zabrzmiały podczas zakończonego w niedzielę (11 września) Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu. Nagranie jest realizowane w Alvernia Studios pod Krakowem.

 • LFO: Krzysztof Penderecki w wykonaniu chuligańskim

  Koncert Pianohooligana był muzycznym wydarzeniem drugiego dnia (27 czerwca) czwartej edycji Life Festival Oświęcim 2013.

 • Festiwal Gwiazd w Gdańsku

  Happening "UFO 2008" amerykańskiego artysty Petera Coffina oraz odsłonięcie rzeźby "Dwaj ludzie z szafą", upamiętniającej etiudę Romana Polańskiego z udziałem reżysera - to atrakcje Festiwalu Gwiazd, który odbędzie się w Gdańsku w pierwszych dniach lipca.

 • Festiwal w Cieszynie: Początek

  22 lipca w Cieszynie rozpocznie się 4. Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty. W programie festiwalu, który otworzy najnowszy film Pedro Almodóvara , "Złe wychowanie" , znajdzie się około 160 filmów z całego świata.

 • Beth Gibbons wystąpi z Krzysztofem Pendereckim w Warszawie

  Beth Gibbons, wokalistka brytyjskiej grupy triphopowej Portishead, i Krzysztof Penderecki wykonają razem III Symfonię Henryka Mikołaja Góreckiego. Koncert odbędzie się 29 listopada 2014 r.

 • Open'er: Gitarzysta Radiohead z Krzysztofem Pendereckim

  Grupa The Mars Volta i wyjątkowy projekt kompozytora Krzysztofa Pendereckiego i Jonny'ego Greenwooda z Radiohead zaprezentują się na tegorocznym Open'erze w Gdyni.

 • Abel Korzeniowski gościem Festiwalu Muzyki Filmowej

  Abel Korzeniowski będzie gościem Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Polski kompozytor pojawi się na uroczystej gali, która organizowana jest pod hasłem "10 kompozytorów na 10-lecie RMF Classic". Koncert odbędzie się 28 września, o godz. 20.00, w hali ocynowni ArcelorMittal Poland w Nowej Hucie.

Wideo na temat: festiwal pendereckiego
 • Nowa wokalistka Łez. Ładniejsza od Wyszkoni?

  Adam Konkol i zespół Łzy promuje właśnie nową płytę nagraną z nową wokalistką Sarą Chmiel. Dziewczyna jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy w klasie fortepianu, byłą wokalistka tercetu Mocha, z którym wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2009 oraz w III edycji programu "Mam talent!". Chmiel zastąpiła Anię Wyszkoni, która postawiła

 • Czarny łabędź

  Najnowszy film jednego z najciekawszych reżyserów współczesnego kina Darrena Aronofsky'ego, twórcy "Źródła", "Requiem dla snu" i "Pi", otwierający tegoroczny festiwal w Wenecji. Fascynujący wizualnie, zaskakujący niekonwencjonalnymi rozwiązaniami thriller o zaciętej rywalizacji dwóch tancerek baletowych, z których każda zdaje się skrywać mroczną tajemnicę. Znakomita obsada: Natalie Portman ("Bliżej" - nominacja do Oscara, "Bracia"), Mila Kunis ("Max Payne", "Księga ocalenia"), Winona Ryder...

 • Metropia

  "Metropia" to wyprodukowana przez Zentropę, firmę Larsa von Triera, mroczna opowieść fantastyczno-naukowa, rozgrywająca się w Europie przyszłości, w której gigantyczna sieć metra łączy ze sobą najodleglejsze zakątki kontynentu. Ten "nowy wspaniały świat" skrywa jednak przerażającą tajemnicę... "Metropia" została wykreowana dzięki nowatorskim efektom specjalnym łączącym aktorskie kreacje z animacją komputerową. Jak pisał magazyn "Twitch Film" koncepcja wizualna i efekty opracowane specjalnie...