• Informacje na temat:

  festiwal piosenki i ballady filmowej

Artykuły na temat: festiwal piosenki i ballady filmowej
 • Serialowcy na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu

  Małgorzata Kożuchowska, czyli Natalia Boska z "rodzinki.pl", była gospodynią Koncertu Galowego wieńczącego 3. Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej, który odbył się w miniony weekend w Toruniu. Na scenie towarzyszył jej Kacper Kuszewski, czyli Marek Mostowiak z "M jak miłość".

 • "Sen o Warszawie": Dokument o Niemenie

  "Sen o Warszawie" - to, nawiązujący do słynnej piosenki, tytuł dokumentu poświęconego jednemu z najważniejszych muzyków polskich XX wieku. Od 21 listopada filmową biografię Czesława Niemena oglądać będzie można w wybranych kinach studyjnych w różnych miastach.

 • Kożuchowska i Kuszewski znowu razem!

  Małgorzata Kożuchowska, czyli Natalia Boska z "rodzinki.pl", i Kacper Kuszewski, czyli Marek Mostowiak z "M jak miłość", będą gospodarzami Koncertu Galowego wieńczącego 3. Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. W plenerowym widowisku zaplanowanym na 4 sierpnia weźmie udział plejada znanych z seriali gwiazd.

 • Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

  Druga edycja Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej odbędzie się na początku sierpnia w Toruniu. Kulminacją imprezy będzie koncert laureatów konkursu wokalistów interpretujących utwory z klasycznych filmów.

 • Hanka Mostowiak zaprasza do Torunia!

  Małgorzata Kożuchowska, czyli Hanka Mostowiak z "M jak miłość" poprowadzi Koncert Galowy II Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej Toruń 2011. Festiwal rusza w czwartek i potrwa trzy dni.

 • Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

  Wykonanie muzyki do najnowszego filmu Jerzego Hoffmana "Bitwa warszawska 1920" pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego rozpoczęło w czwartek, 4 sierpnia, drugą edycję Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. W ramach imprezy odbędzie się konkurs wokalistów.

 • 4. Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

  Spektakl Teatru Rampa pt. "Być jak Frank Sinatra" zainauguruje w tym roku 4. Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej, który rozpocznie się 1 sierpnia w Toruniu. W programie imprezy znalazła się m.in. muzyka filmowa Wojciecha Kilara.

 • Gwiazdy śpiewały w Toruniu

  Słynne szlagiery kina światowego i polskiego, przedwojenne i współczesne zaśpiewali znakomici wokaliści i aktorzy podczas koncertu galowego Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej na Rynku Nowomiejskim w Toruniu. W konkursie triumfowała Matylda Damięcka.

 • Najlepsze deszczowe piosenki

  Zainspirowani pogodą panującą za oknem postanowiliśmy przyrządzić subiektywną listę 10 najlepszych zagranicznych piosenek z deszczem w tytule. Niech rozgonią chmury!

 • Dębski: Wyzwaniem były sceny batalistyczne

  Wykonanie muzyki do najnowszego filmu Jerzego Hoffmana "Bitwa warszawska 1920" pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego rozpoczęło w czwartek drugą edycję Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. W ramach imprezy odbędzie się konkurs wokalistów.

Wideo na temat: festiwal piosenki i ballady filmowej
 • The Story of Film - Odyseja filmowa

  "The Story of Film - Odyseja filmowa" to projekt zupełnie wyjątkowy - złożona z 15 części i obejmująca 12 dekad - historia kina dziejąca się na 6 kontynentach. Jego niezwykłość polega również na tym, że to bardzo subiektywna opowieść Marka Cousinsa, irlandzkiego reżysera, wybitnego krytyka filmowego i wielkiego pasjonata kina. Ta zakrojona na olbrzymią skalę produkcja jest adaptacją książki Cousinsa o tym samym tytule. Ekipa "The Story of Film" odwiedziła kluczowe dla rozwoju sztuki filmowej...

 • Deszczowa Piosenka: Edycja Jubileuszowa 60. rocznica

  W tym roku minie 60 lat od czas powstania "Deszczowej piosenki", a musical Gene'a Kelly'ego i Stanleya Donena praktycznie się nie starzeje. Film niezmiennie bawi coraz to nowe pokolenia widzów, a tytułowa piosenka doczekuje się nowych wykonań i przeróbek, które trafiają na listy przebojów. Hollywood, rok 1927. Don Lockwood (Gene Kelly) jest gwiazdorem niemego kina. Jego kolejne filmy biją rekordy popularności, a on sam nie może opędzić się od oszalałych fanek. Chcąc podtrzymać zainteresowanie...

 • Przewodnik po Belgradzie z piosenką weselną i pogrzebową

  Po wielu latach ścisłej izolacji Belgrad otwiera się ponownie. Jest gotów na przyjęcie licznych turystów, biznesmenów i ciekawskich z całego świata. Co się wydarzy, gdy dojdzie do spotkania obcokrajowców i miejscowych? Bałkańska satyra na komedię romantyczną o czterech "mieszanych" parach pochodzących z różnych krajów, które spotykają się we współczesnym Belgradzie i doświadczają małych niemożliwości wielkiej miłości.