• Informacje na temat:

  film świnki

Artykuły na temat: film świnki
 • "House of Cards": Frank Undrewood na ulicy Sezamkowej

  Niespodzianką jest wideo z parodią serialu zatytułowane "House of Bricks". Jego bohaterem jest... Frank Underwolf oraz trzy świnki - donosi portal Wirtualnemedia.pl. To nie pierwsza karykatura znanego dzieła, która pojawia się w "Ulicy Sezamkowej". Wcześniej twórcy drwili m.in. z oscarowego filmu "Birdman", "Igrzysk śmierci", a nawet "Gwiezdnych wojen". Komediowa odsłona "House of Cards" pojawiła...

 • "Świnki", czyli nastolatki bez granic

  W maju do kin wejdzie film Roberta Glińskiego "Świnki". Główną rolę w dramacie o braku granic w świecie nastolatków zagrał Filip Garbacz, którego za tę kreację nagrodzono za najlepszy debiut aktorski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 • ...dopiero rozgłos. Potem kariera nabrała rozpędu: nagranie singla, rola w  nowym filmie Patryka Vegi (40 l.), wywiady, zdjęcia na ściankach. Najwyraźniej Julia dopiero się rozkręca i ma ochotę zagościć(...) kobietkę w trakcie ćwiartkowania świnki. *** Marta Gałuszewska (22 l.) wygrała 8. edycję programu "The Voice of Poland" i urzekła widzów programu swoim dziewczęcym głosem. Wcześniej próbowała swoich...

 • Świnki pokonały Harry'ego Pottera

  "Załoga G", familijna produkcja Disney'a opowiadająca o przygodach świnek morskich, zajęła pierwsze miejsce na liście filmowych przebojów za oceanem, wyprzedzając - zdawałoby się niezwyciężonego - "Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi".

 • Ucierać nos wrednym babom

  ..."Uwielbiam ucierać nos wrednym babom" - mówi w rozmowie z Joanną Sawicką Edyta Herbuś, użyczająca swojego głosu filmowej śwince Frani w filmie animowanym "Wyspa dinozaura".

 • Disney odkurza "Trzy małe świnki"

  Wytwórnia Walta Disney'a wyprodukuje film animowany oparty na ilustrowanej książce dla dzieci, zatytułowanej "The Three Pigs". Scenariusz kinowej opowieści napiszą Grant Calof i Greg Lee. Książka, autorstwa Davida Wiesnera, jest nowym odczytaniem oryginalnych przygód bohaterów, którzy spotkają na swojej drodze m.in. postacie z innych bajek.

 • Najlepszy film roku?

  "Fish tank" Andrei Arnold, który od piątku można oglądać na ekranach kin, to - według recenzentów - jeden z najlepszych filmów roku. - To antidotum na wszelkie rodzime ''Galerianki'' i 'Świnki" - pisze w recenzji na stronach INTERIA.PL Jacek Dziduszko.

 • Gliński w Karlowych Warach

  "Świnki" - najnowszy film Roberta Glińskiego - powalczą o Kryształowy Glob w konkursie festiwalu w Karlowych Warach.

 • Oddają się za kosmetyki

  "Świnki" to najnowszy, bardzo kontrowersyjny film Roberta Gińskiego, twórcy "Cześć Tereska". Obraz o dziecięcej pornografii będzie miał swoją premierę podczas festiwalu w Gdyni.

 • Patologie i stereotypy

  "Świnki" , reż. Robert Gliński, Polska, Niemcy 2009, dystrybutor: Monolith Films, premiera kinowa: 20 maja 2011

Wideo na temat: film świnki
 • The Story of Film - Odyseja filmowa

  "The Story of Film - Odyseja filmowa" to projekt zupełnie wyjątkowy - złożona z 15 części i obejmująca 12 dekad - historia kina dziejąca się na 6 kontynentach. Jego niezwykłość polega również na tym, że to bardzo subiektywna opowieść Marka Cousinsa, irlandzkiego reżysera, wybitnego krytyka filmowego i wielkiego pasjonata kina. Ta zakrojona na olbrzymią skalę produkcja jest adaptacją książki Cousinsa o tym samym tytule. Ekipa "The Story of Film" odwiedziła kluczowe dla rozwoju sztuki filmowej...

 • Roman Polański: Moje życie

  Film jest zapisem bardzo osobistej i pełnej emocji rozmowy Polańskiego z przyjacielem Andrew Braunsbergiem. Reżyser odbył ją podczas domowego aresztu w szwajcarskim Gstaad. Polański opowiada w filmie o swoim życiu - jego najszczęśliwszych i najbardziej tragicznych momentach. Film dokumentalny "Roman Polański: moje życie" to wyjątkowa opowieść o życiu reżysera. Początek tej filmowej podróży to powrót do okresu dzieciństwa spędzonego w krakowskim getcie, pierwsze zrobione w Polsce filmy,...

 • Michael Haneke. Zawód: reżyser

  W ciągu 25 lat twórczości Michael Haneke osiągnął pozycje jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina. Od wczesnych prac, po film "Miłość" stworzył unikalny wszechświat, pokazując w nim męty społeczne, egzystencjalne lęki czy emocjonalne wybuchy. Poprzez wizję swoich aktorów i wcześniej nie pokazywane ujęcia, film przedstawia pracę prawdziwego artysty.