• Informacje na temat:

  filmy bez tabu

Artykuły na temat: filmy bez tabu
 • Sylvia Kristel: Kochały się w niej miliony, umierała w biedzie i samotności

  Filmy o przygodach Emmanuelle przyniosły Sylvii Kristel (†60 l.) ogromną popularność i przyciągnęły do kin 650 mln widzów. Pod koniec życia aktorka borykała się z samotnością i straszną biedą. Ludzie, którzy ją spotykali, nie mogli uwierzyć, że ta niepozorna kobieta jest... gwiazdą.

 • Off Plus Camera: Bez wstydu pod prąd

  Wizyta wspaniałego brytyjskiego aktora Davida Thewlisa, który odebrał w Krakowie nagrodę Pod Prąd oraz światowa premiera reżyserskiego debiutu Filipa Marczewskiego "Bez wstydu" to najważniejsze wydarzenia pierwszych dni festiwalu Off Plus Camera.

 • "Przeżywamy złotą erę telewizji" - wywiad z Alanem Ballem

  ...środowiskiem dla skomplikowanych, dorosłych opowieści. Wybacz, ale jeśli chodzi o filmy, to jest jak fabryka. Ich grupą docelową są 15-letni chłopcy i tworzy się je dla osiągnięcia wielkich zysków przez(...), że jeśli chodzi o filmy to ich siłą napędową jest dzisiaj chęć zysku - jak największe pieniądze w jak najkrótszym czasie; podczas gdy motywacja wielu seriali telewizyjnych jest zgoła inna. Oczywiście...

 • Części intymne. Granice ekranowej transgresji

  kultowego "Ostatniego tanga w Paryżu" minęło jednak już ponad 30 lat. Czy w ciągu ostatniej dekady powstały filmy, które w podobny sposób jak dzieło Bertolucciego zapiszą się na kartach historii jako przykłady przełamywania na ekranie tabu ludzkiej seksualności?

 • Rarytasy, które ominęły nasze kina

  Podsumowanie roku w dziedzinie kina domowego nie może brzmieć inaczej: śledźcie nowości DVD, możecie załapać się na ważne filmy, które ominęły nasze kina.

 • Cannes: Haneke najlepszy

  Dwaj austriaccy reżyserzy: Ulrich Seidl oraz Micheal Haneke - to autorzy najżywiej komentowanych obrazów tegorocznego festiwalu w Cannes. Pierwszy w "Paradise: Love" zmierzył się z tabu seks-turystyki, drugi w filmie "Amour" opowiedział o poświęceniu w imię miłości do najukochańszej osoby.

 • Zrozumieć Godarda

  Nazwisko Godarda znają wszyscy, jego filmy zrażają jednak nawet najwybitniejszych filmoznawców. Wydana z okazji retrospektywy Godarda w ramach festiwalu Era Nowe Horyzonty książka Ewy Mazierskiej "Pasja. Filmy Jean-Luca Godarda" to przełomowa na polskim rynku wydawniczym próba objaśnienia twórczości francuskiego reżysera.

 • Off Plus Camera: Ubecy, metabolizm i lesbijki

  Od wczoraj w Krakowie trwa 7. edycja festiwalu kina niezależnego Off Plus Camera. Wybraliśmy dla was 10 seansów, których nie możecie przegapić! Wśród nich: zrekonstruowana cyfrowo wersja "Psów" Pasikowskiego, nowy film rumuńskiego reżysera Corneliu Porumboiu "When Evening Falls on Bucharest or Metabolism" oraz kontrowersyjny irański dramat "Circumstance".

 • O kazirodczej relacji brata i siostry

  Agnieszka Grochowska i Mateusz Kościukiewicz zagrali główne role w dramacie "Bez wstydu", opowiadającym o kazirodczej relacji brata i siostry. Film w reżyserii Filipa Marczewskiego zaprezentowano na 37. festiwalu w Gdyni, który rozpoczął się w poniedziałek, 7 maja.

 • Rusza festiwal Cannes 2000

  W środę rozpoczyna się 53. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, najważniejsze forum prezentacji dorobku światowej kinematografii. W oficjalnej rywalizacji o Złotą Palmę biorą udział 23 filmy nadesłane z kilkunastu krajów, w tym cztery francuskie, trzy amerykańskie, po dwa brytyjskie i szwedzkie oraz produkcje chińskie - jedna z Hongkongu i dwie z Tajwanu.