• Informacje na temat:

  filmy fabularne

Artykuły na temat: filmy fabularne
 • Nowości Netflix 2020: Zapowiedzi serialowe  Aktualizacja #48

  Jakie seriale fabularne będziemy mogli zobaczyć na Netflixie w 2020 roku?

 • Skazany na... Kraków. Oceni polskie filmy

  Wentworth Miller, znany z roli Michaela Scofielda w "Skazanym na śmierć", Sandy Powell - trzykrotna laureatka Oskara za kostiumy, i nominowany do Oscara Michael Coulter, autor zdjęć do obrazów m.in. Mike'a Newella i Richarda Curtisa, ocenią filmy w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych. Dziesięć fabuł będzie walczyć o główną nagrodę w wysokości 100.000 złotych.

 • Netflix zrealizuje kilkanaście nowych seriali na podstawie powieści Harla Cobena

  Harlan Coben i Netflix podpisali pięcioletni kontrakt! Zgodnie z ustaleniami Netflix zrealizuje aż czternaście projektów na podstawie powieści popularnego pisarza. Będą to seriale, jak i filmy fabularne.

 • Festiwal Filmowy w Gdyni: To oni wybiorą filmy

  Znamy już skład zespołu selekcyjnego, który wybierze filmy do Konkursu Głównego i Konkursu "Inne spojrzenie" podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni.

 • "Policjanci i policjantki": 500. odcinek!

  To już 10. sezon i piąty rok emisji serialu, a przez ten czas oprócz pół tysiąca odcinków ukazały się trzy filmy fabularne z bohaterami serialu. Produkcja zadebiutowała na antenie Czwórki 29 września 2014 roku i szybko zyskała sympatię telewidzów, bijąc kolejne rekordy oglądalności, przekraczającej nawet 2,5 mln widzów.

 • Filmy Bajona, Wajdy, Barei na przeglądzie "Historia w Filmie"

  "Katyń" Andrzeja Wajdy, "Poznań '56" Filipa Bajona i "Miś" Stanisława Barei to niektóre z obrazów, jakie będą pokazane podczas drugiej edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych "Historia w Filmie", który rozpocznie się w czwartek, 26 marca.

 • "Ziuk. Młody Piłsudski": Serial o Marszałku na 100-lecie niepodległości

  Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Telewizja Polska 11 listopada zaprezentuje widzom specjalną ofertę programową. Znajdą się w niej m.in. transmisje głównych uroczystości państwowych, premierowy odcinek nowego serialu TVP "Ziuk. Młody Piłsudski", premierowy spektakl Teatru Telewizji, filmy dokumentalne i fabularne, debaty, programy publicystyczne, reportaże historyczne...

 • Polskie filmy na 8. PKO Off Camerze

  Podczas tegorocznego festiwalu PKO Off Camera w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych będzie można zobaczyć kilka nowości, między innymi "Strefę nagości" Urszuli Antoniak i "Pod elektrycznymi chmurami" Aleksieja Germana. O triumf powalczą również dobrze znane publiczności obrazy: "Bogowie", "Miasto 44" i "Disco polo.

 • Canal Plus rezygnuje z inwestycji

  Stacja Canal Plus zamroziła inwestycje w nowe odcinki seriali oraz filmy fabularne. Sprawdź szczegóły!

 • 55. KFF: Znamy krótkometrażowe filmy zagraniczne

  Znane są już częściowe wyniki selekcji konkursu krótkometrażowego na 55. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Organizatorzy przedstawili listę zagranicznych filmów, które znajdą się w programie. Polska reprezentacja zostanie ujawniona 13 kwietnia na specjalnej konferencji w warszawskim kinie Rejs.

Zdjęcia na temat: filmy fabularne
Wideo na temat: filmy fabularne
 • Martyna Wojciechowska: W Nigerii kręci się pięć filmów fabularnych dziennie

  Mało kto wie, że Nollywood w Nigerii to druga kinematografia świata po Bollywood. Jakie filmy tam kręcą? Martyna Wojciechowska opowiedziała w "Dzień Dobry TVN", jak wyglądał jej casting do jednej z ról. - W pokoju wielkości schowka na szczotki siedziało trzydzieści osób. W Nigerii kręci się pięć filmów fabularnych dziennie - wyjaśniła dziennikarka i podróżniczka. (Dzień Dobry TVN/x-news)

 • "Pod powierzchnią": Magdalena Boczarska o serialu

  Bartek (Bartłomiej Topa) to dyrektor płockiego liceum i wspólnie z Martą (Magdalena Boczarska), nauczycielką języka polskiego, tworzą pozornie kochające się małżeństwo. Strata dziecka powoduje, że para przeżywa poważny kryzys. Magdalena Boczarska opowiada o zaletach serialu oraz o tym, dlaczego seriale są już tak dobre jak filmy fabularne i dlaczego, w niektórych przypadkach, nawet je

Dyskusje na temat: filmy fabularne