• Informacje na temat:

  filmy filozoficzne

Artykuły na temat: filmy filozoficzne
 • Serialowy przewodnik

  ...filozoficznej. O swoich dylematach opowiada sąsiadom. Wkrótce mieszkańcy kamienicy zasiewają w nim kolejne wątpliwości. "American Horror Story: Asylum" odc.9 Lana próbuje podstępem zmusić doktora Thredsona(...). "Ojciec Mateusz" odc.168 W poprawczaku wyświetlane są filmy konkursowe o jego wychowankach. Nagrodę główną wręczy reżyser Maciej Dejczer, któremu towarzyszy ksiądz Mateusz. Tymczasem jeden...

 • Nowości w programie 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

  Poznaliśmy kolejne filmy, które znajdą się w programie 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty (23 lipca - 2 sierpnia).

 • Harry Potter alkoholikiem

  ...pijany" - wyznał. Daniel Radcliffe zyskał międzynarodową sławę, dzięki roli w pierwszej części serii "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Gdy zagrał miał zaledwie 12 lat. Od tamtej pory filmy...

 • Cały "Harry Potter" na Blu-ray i DVD

  Filmowe opowieści o przygodach Harry'ego Pottera to jeden z największych fenomenów ostatnich lat. Ekranizacje wszystkich siedmiu książek autorstwa J. K. Rowling stały się przebojami kasowymi na świecie, zarabiając łącznie ponad 5 miliardów dolarów. Wszystkie części są dostępne na Blu-ray i DVD.

 • "Mroczki i Cichopki" - postrach seriali

  ...w ogólności. Zdaniem, kolejnego anonimowego znawcy świata mediów i rozrywki: "Seriale zabiły wszystko co w TV było wartościowe, zniszczyły sztukę, przez nie zniknęły ambitne filmy, telewizja...

 • Węże, czyli Złote Maliny po polsku. Sprawdzamy!

  Już 1 kwietnia poznamy laureatów kolejnej edycji Węży, czyli nagród honorujących najgorsze polskie produkcje filmowe roku. Zanim dowiemy się, który tytuł okaże się chałą sezonu, sprawdzamy, jak wężowych kandydatów oceniali recenzenci Interii.

 • KFF: 39 filmów powalczy o Złotego Smoka

  W ślad za wynikami selekcji do konkursu muzycznego i dokumentalnego organizatorzy Krakowskiego Festiwalu Filmowego ogłaszają wyniki filmy wybrane do konkursu krótkometrażowego. O Złotego Smoka będzie rywalizować 39 tytułów.

 • Retrospektywa Jerzego Kuci na Nowych Horyzontach

  Wybitny polski twórca animacji, Jerzy Kucia, będzie gościem 14. edycji festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 24 lipca - 3 sierpnia.

 • Rosyjskie ministerstwo kultury niezadowolone z "Lewiatana" w Cannes

  Dramat "Lewiatan" znanego reżysera Andrieja Zwiagincewa o bezprawiu w życiu codziennym w Rosji podzielił recenzentów na Festiwalu w Cannes.

 • KFF: Spojrzenie na Szwajcarię

  Gościem specjalnym 53. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego będzie kinematografia szwajcarska. W ramach sekcji "Spojrzenie na Szwajcarię" zaprezentowane zostaną najnowsze filmy dokumentalne, a filmowcy z Polski i Szwajcarii spotkają się na konferencji branżowej.