• Informacje na temat:

  filmy walta disneya

Artykuły na temat: filmy walta disneya
 • Colin Farrell ma dziewczynę! Czy Alicja Bachleda-Curuś też jest gotowa na nową miłość?

  ...została twarzą znanej krakowskiej galerii handlowej.  Promowała w przeszłości też rodzinny Kraków.  Wciąż jednak widać, że nadal najważniejsze dla Alicji Bachledy-Curuś są filmy i sztuka oraz związane...

 • Myszka Miki przemówiła po raz pierwszy!

  "Parowiec Willie" (ang. Steamboat Willie) to 8-minutowa animacja Walta Disneya, w której po raz pierwszy słyszymy głos Myszki Miki. Premiera tego jednego z pierwszych dźwiękowych filmów animowanych odbyła się 18 listopada 1928 roku.

 • Lindsay Lohan

  ..." z roku 1998. Na castingu pokonała m.in. Scarlett Johansson. Aż do 2002, kiedy zagrała u boku Jamie Lee Curtis w nowej wersji klasycznej komedii ze studia Walta Disneya, "Zakręcony piątek", można ją było oglądać jedynie w produkcjach telewizyjnych. Dzięki roli w tym filmie Lohan zdobyła jednak nagrodę za najlepszą rolę przełomową na ceremonii rozdania nagród ekranowych MTV. Filmy takie jak...

 • Kinowe pasje Józefa Piłsudskiego

  Gdyby Piłsudski był Amerykaninem, Hollywood by mu nie odpuściło. W Polsce także grali go sami najlepsi. Czy jednak wiecie, że i on był zapalonym kinomanem?

 • Wszystkie "Gwiezdne wojny" po raz pierwszy w cyfrowej dystrybucji

  Najbardziej kultowa kolekcja filmowa wszech czasów od 10 kwietnia 2015 będzie po raz pierwszy dostępna w całości w dystrybucji cyfrowej.

 • Galapagos Films partnerem Walt Disney Studios Home Entertainment

  Firma Galapagos Films została partnerem oraz przedstawicielem Walt Disney Studios Home Entertainment i od 1 października 2014 roku będzie wyłącznym dystrybutorem płyt DVD, Blu-ray oraz Blu-ray 3D opatrzonych marką Disney, Disney/Pixar i Marvel oraz produkcji wytwórni LucasFilm.

 • Nowy film Disneya. Matternhorn zamiast Karaibów

  Najnowsza część "Piratów z Karaibów" nie zakończyła jeszcze swojego triumfalnego pochodu przez kina na całym świecie, a wytwórnia Disneya już pracuje nad kolejnym filmem przygodowym. Tym razem akcja rozegra się nie ma morzach i oceanach, ale na... Matterhornie.

 • Zobacz oscarowe filmy przed premierą!

  Dwa nominowane do Oscara filmy, czyli "Paperman" i "Ralph Demolka", będzie można obejrzeć przedpremierowo już w ten weekend.

 • Ojciec Myszki Miki i Kaczora Donalda

  W piątek, 15 grudnia, mija 40 lat od śmierci ojca postaci Myszki Miki i Kaczora Donalda - Walta Disneya.

 • Animacje Se-ma-fora w Ameryce Południowej

  Łódzkie studio Se-ma-for zaprezentuje swoje najlepsze animacje w Meksyku i kilku krajach Ameryki Południowej. Animatorzy studia poprowadzą także warsztaty animacji poklatkowej dla profesjonalistów oraz młodzieży m.in. w Chile, Kolumbii i Argentynie.

Wideo na temat: filmy walta disneya
 • Stare wygi

  Dwóch biznesmenów w średnim wieku - rozwodnik (Robin Williams) i rozrywkowy kawaler (John Travolta), finalizuje jeden z ajlepszych kontraktów biznesowych w swojej karierze. Niespodziewanie muszą zaopiekować się sześcioletnimi bliźniakami. Próba pogodzenia obu tych spraw powoduje niezwykle zabawne sytuacje, a także uzmysławia im, co jest najważniejsze w życiu. Doskonała obsada, wyśmienita komedia, perfekcyjnie zrealizowany film i rozrywka dla całej rodziny.

 • Kraina lodu

  "Kraina lodu" to porywająca, pełna przygód animowana komedia adresowana do całej rodziny. Film został wyprodukowany w studiu animacyjnym Walta Disneya we współpracy z twórcami "Zaplątanych". Anna wyrusza na wielką wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę Elsę, której magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy. W poszukiwaniach towarzyszy jej Kristoff i jego lojalny renifer Sven. Podczas misji ocalenia królestwa przyjaciele zmierzą się z surową pogodą, napotkają niebotyczne...

 • Piękna i Bestia 3D

  Klasyczna opowieść Disneya o rozkwitaniu wielkiej miłości, z dużą dozą magii i humoru, w przepięknej baśniowej scenerii. Bella mieszka we francuskiej wiosce. Jej ojcem jest wynalazca Maurice. Gdy ojciec gubi się w lesie i zostaje uwięziony przez Bestię w jej zamku, odważna dziewczyna pośpieszy mu na pomoc. Nie boi się Bestii, a z czasem zaczyna dostrzegać jej wrażliwość. Jedna z najpiękniejszych baśni wytwórni Disneya wraca do kin w nowej wersji 3D!