• Informacje na temat:

  francois mitterrand

Artykuły na temat: francois mitterrand
 • Sypiał z "chłopcami", teraz broni Polańskiego

  Francuski minister kultury Frederic Mitterrand , bratanek byłego prezydenta Francji, przyznał, że wyrażając oburzenie z powodu zatrzymania w Szwajcarii Romana Polańskiego , dał się ponieść emocjom.

 • Porównał Putina do Jana Pawła II

  Francuski aktor Gerard Depardieu, który na początku stycznia br. otrzymał rosyjskie obywatelstwo, porównał w wywiadzie prezydenta Władimira Putina do papieża Jana Pawła II i byłego socjalistycznego prezydenta Francji Francois Mitterranda.

 • Mitterand: Dałem się ponieść emocjom

  Francuski minister kultury Frederic Mitterrand przyznał w czwartek w telewizyjnym wywiadzie, że wyrażając oburzenie z powodu zatrzymania w Szwajcarii Romana Polańskiego, dał się ponieść emocjom.

 • Francuzi pożegnali Chabrola

  W Paryżu tłumy osób pożegnały w piątek wybitnego reżysera francuskiego, twórcę Nowej Fali Claude'a Chabrola, zmarłego w niedzielę w wieku 80 lat. Ostatni hołd złożyli mu grający w jego filmach aktorzy, jak Isabelle Huppert i Michel Piccoli.

 • Depardieu recytuje św. Augustyna

  Wybitny francuski aktor Gerard Depardieu powiedział w niedzielę podczas wizyty we Włoszech, że Jan Paweł II zachęcił go do czytania i recytowania tekstów świętego Augustyna.

Wideo na temat: francois mitterrand
 • Schronienie

  Mousse (Isabelle Carré) i Louis (Melvil Poupaud) są młodzi, piękni, bogaci i zakochani. Sielankę zakłócają jednak narkotyki, które w krótkim czasie zawładnęły ich życiem. Pewnego dnia para przedawkowała i Louis zmarł. Mousse żyje dalej, odkrywając wkrótce, że jest w ciąży. Na tę wieść ucieka jak najdalej od Paryża. Parę miesięcy później jej "schronienie" odkrywa brat zmarłego.

 • U niej w domu

  Życie Germain'a (Fabrice Luchini), znudzonego pracą nauczyciela i niespełnionego pisarza, zmieni się, gdy pozna 16-letniego Claude'a. Chłopak postanawia wkroczyć w życie rodziny szkolnego kolegi i opisywać wszystko, co uda mu się podejrzeć w cudzym domu. Relacja nauczyciela i ucznia przeistacza się w nietypową przyjaźń. Germain nie może doczekać się kolejnych tekstów. Mężczyzna pokazuje intymne opowieści Claude'a żonie i wspólnie ulegają fascynacji niezwykłym talentem chłopaka. Kolejne dni...

 • Żona doskonała

  Suzanne (Catherine Deneuve) jest żoną bogatego przemysłowca, który żelazną ręką kieruje fabryką parasolek. Swoją żonę sprowadził do roli uległej pani domu, która skrzętnie wypełnia codzienne obowiązki i służy mu jako luksusowa ozdoba. Pewnego dnia pracownicy fabryki buntują się przeciwko szefowi i biorą go za zakładnika. Nagle rodzinne i biznesowe sprawy spadają na barki Suzanne, która ku zaskoczeniu wszystkich ujawnia nieznane dotąd oblicze swojej kobiecości - energiczne, przebojowe i...