• Informacje na temat:

  frank zappa reżyser

Artykuły na temat: frank zappa reżyser
 • "Frank": Muzyczny geniusz w masce

  Komedia "Frank" z Michaelem Fassbenderem w roli głównej wchodzi w piątek, 11 lipca, na ekrany kin w Polsce. Tytułowy bohater ukrywa twarz pod olbrzymią maską przypominającą postać z kreskówki.

 • "Pirackie pieśni" Johnny'ego Deppa

  Amerykański wokalista Tom Waits we współpracy z gitarzystą The Rolling Stones Keithem Richardsem przygotowali wspólny utwór. Piosenka "Shenandoah" znajdzie się na dwupłytowym wydawnictwie "pieśni pirackich", przygotowywanych przez Johnny'ego Deppa.

 • Czy Bergman miał poczucie humoru?

  Cicho i bez należnej tej randze wydarzenia uwadze przemknęła przez sklepowe półki kolekcja sześciu filmów Ingmara Bergmana. I choć brak tu Bergmanowskich klasyków, zestaw posiada niepodważalną zaletę - ukazuje nieznane oblicze szwedzkiego reżysera.

 • Gwiazdy śpiewają "pirackie pieśni" dla Johnny'ego Deppa

  Amerykański wokalista Tom Waits we współpracy z gitarzystą The Rolling Stones Keithem Richardsem, przygotowali wspólny utwór. Piosenka "Shenandoah" znajdzie się na dwupłytowym wydawnictwie "pieśni pirackich", przygotowywanych przez aktora Johnnyego Deppa.

 • Syn Clinta Eastwooda zagra w Polsce

  Kyle, syn słynnego amerykańskiego reżysera i aktora Clinta Eastwooda, jest jedną z gwiazd XVIII Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce. Imprezę otworzył w sobotę, 30 czerwca, hiszpański pianista Xavier Dotras.

 • Marcin Prokop uwielbia spory

  Pisaliśmy w zasadzie osobno. Żaden z nas nie wiedział, co zawierać będzie część drugiego - zdradza Marcin Prokop, który wspólnie z Szymonem Hołownią napisał kolejną książkę. Co ciekawe zadedykował ją... Dorocie Wellman.

 • Twisted Sister: Dee Snider w filmie o PMRC

  Daniel "Dee" Snider, wokalista znany przede wszystkim z grupy Twisted Sister, zagra siebie samego w filmie o słynnej w latach 80. organizacji Parents Music Resource Center, czyli osławionej PMRC. Zdjęcia rozpoczną się w lutym 2002 roku.

 • Peter Grenaway w siodle

  Peter Greenaway ( "8 i 1/2 kobiety" ) planuje zrealizowanie od dawna zapowiadanego filmu pod tytułem "55 Men On Horseback". Będzie to opowieść inspirowana dziełami osiemnastowiecznego malarza George'a Stubbsa, przedstawiającymi nagich jeźdźców dosiadających latających koni. Producent filmu zdradził przy okazji kilka szczegółów na temat nowych projektów swojej firmy.

 • Ryszard Tymon Tymoński to artysta o szerokich zainteresowaniach. Był założycielem formacji Miłość, najważniejszego polskiego zespołu jazzowego lat 90., ale też występował w zespołach o stylistyce "piosenkowej", między innymi w Kurach czy Czanie. W roku 2004 dwie najnowsze formacje Tymańskiego, rockowa grupa Tymon & Transistors oraz improwizujący TymonYass Ensemble, nagrały swoje debiutanckie płyty w jego prywatnym Biodro Studio. Pierwsza z nich, "Wesele", zawiera ścieżkę dźwiękową do filmu W....

Wideo na temat: frank zappa reżyser
 • Frank

  Film jest komedią opowiadającą o losach młodego, ambitnego muzyka Jona (Domhnall Gleeson). Chłopak dołącza do ekscentrycznej grupy popowej, której liderem jest enigmatyczny Frank (Michael Fassbender). Sytuacja ta zdaje się jednak przerastać głównego bohatera.

 • Michael Haneke. Zawód: reżyser

  W ciągu 25 lat twórczości Michael Haneke osiągnął pozycje jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina. Od wczesnych prac, po film "Miłość" stworzył unikalny wszechświat, pokazując w nim męty społeczne, egzystencjalne lęki czy emocjonalne wybuchy. Poprzez wizję swoich aktorów i wcześniej nie pokazywane ujęcia, film przedstawia pracę prawdziwego artysty.

 • Heca w Zoo

  Zwierzęta z ogrodu zoologicznego w Parku Franklina uwielbiają swojego opiekuna, Griffina Keyesa (Kevin James). Ten jednak, czując się lepiej w towarzystwie lwa niż kobiety, zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że jedynym sposobem na znalezienie miłości będzie odejście z zoo i podjęcie bardziej efektownej pracy. Spanikowane na skutek decyzji Griffina, zwierzęta decydują się złamać odwieczny kod milczenia i ujawnić swoją największą tajemnicę: one też potrafią mówić! Aby powstrzymać Griffina...