• Informacje na temat:

  franka potente aktorka

Artykuły na temat: franka potente aktorka
 • Agata Buzek wyróżniona

  ...angielsku. W przeszłości laureatami wyróżnienia byli m.in. Daniel Craig i Franka Potente.(...) Buzek na prezentacji laureatów "Shooting Stars". Aktorka zagrała główną rolę w filmie "Rewers" Borysa Lankosza, za którą w zeszłym roku zdobyła nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni...

 • Franka Potente reżyseruje

  Niemiecka aktorka Franka Potente, znana z roli w filmie Toma Tykwera "Biegnij Lola, biegnij" , zadebiutuje po drugiej stronie kamery. Jej reżyserski debiut zostanie pokazany podczas festiwalu filmowego w Berlinie, w sekcji Perspektywa Kina Niemieckiego. Tegoroczne Berlinale odbędzie się w dniach 9-19 lutego.

 • Nowy film Franki Potente

  Niemiecka aktorka Franka Potente, znana z filmu "Biegnij Lola, biegnij", zagra w psychodramacie Oskara Rohlera "Der Suss Duft Der Verzweiflung" ("The Sweet Smell Of Despair").

 • Franka Potente: Nie lubię horrorów

  Niemiecka aktorka Franka Potente, która uznanie krytyki zdobyła znakomitymi kreacjami w filmach Toma Tykwera "Biegnij Lola, biegnij" oraz "Księżniczka i wojownik" , zagrała główną rolę w mrocznym thrillerze "Lęk" . "Realizacja horroru jest jak zjazd ze szczytu na nartach" - opowiada aktorka.

 • Dwa zakończenia "Tożsamości Bourne'a"

  Matt Damon ( "Utalentowany Pan Ripley" ) i Franka Potente ( "Biegnij, Lola, biegnij" ), odtwórcy głównych ról w sensacyjnym filmie "Tożsamość Bourne'a" , opowiedzieli niedawno o realizacji obrazu, będącego ekranizacją bestsellerowej powieści Roberta Ludluma. Aktorzy ujawnili, że nakręcono alternatywną wersję zakończenia, której jednak nie zobaczą kinowi widzowie. Na srebrny ekran trafi bardziej

 • DVD: "Biegnij Lola, biegnij" Toma Tykwera

  W czwartek, 9 lutego, do wypożyczalni trafia na dvd w specjalnym wydaniu pamiętny film Toma Tykwera "Biegnij Lola, biegnij" . To, że w swoim obrazie niemiecki twórca czerpie z "Przypadku" Kieślowskiego wcale nie świadczy o braku oryginalności "Loli". W głównej roli gwiazda niemieckiego kina Franka Potente.

 • Berlinale 2005: Rozdano Niedźwiedzie

  Południowoafrykański film "U-Carmen e-Khayelitsha", będący adaptacją opery "Carmen" Georges'a Bizeta, zdobył Złotego Niedźwiedzia - główną nagrodę 55. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Wśród laureatów znalazła się także Polka. Berlinale uważane jest za najważniejszy, po Cannes i Wenecji, festiwal filmowy w Europie.

 • Sześć premier w Berlinie

  Poznaliśmy tytuły dziewięciu filmów, które zaprezentowane zostaną podczas przyszłorocznego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Wśród nich znalazło się 6 światowych premier, które wezmą udział w konkursie. Berliński festiwal odbędzie się w dniach 9-19 lutego 2006 roku.

 • People's Choice Award: Europejscy kandydaci

  Czterdziestu ośmiu europejskich twórców - aktorów i reżyserów - zostało nominowanych do tegorocznej europejskiej edycji nagrody People's Choice Awards. Wyróżnienia zostaną wręczone 1 grudnia, podczas uroczystości rozdania Europejskich Nagród Filmowych.

 • Internet Movie Awards: Nominacje

  Ogłoszono nominacje do internetowych nagród filmowych. Dwa razy w roku strona Internet Movie Awards ogłasza plebiscyt na najlepsze i najgorsze filmy, a także reżyserów, scenarzystów i aktorów. W pierwszym półroczu tego najwięcej nominacji - aż 11 - zdobyła produkcja Davida Finchera "Azyl" .