• Informacje na temat:

  gabriela k. pianista

Artykuły na temat: gabriela k. pianista
 • Frania na aukcji

  Maks organizuje aukcję dla biednych sierot, którą prowadzi Gabriela Kownacka. Frania też ofiarowuje coś na aukcję: swoje usługi jako niania na jeden dzień....

 • "Codziennie od zera"

  Petera Gabriela w Wiltshire, Avatar w Nowym Jorku czy Abbey Road w Londynie. Z okazji premiery "ID" z Anną Marią Jopek rozmawiał Paweł Amarowicz. Wokalistka opowiedziała mu o swojej tożsamości(...) o mnie. O zestawie takich współpracowników jak muzycy Stinga, Petera Gabriela, Milesa Daviesa czy Pata Metheny'ego wiele osób może właśnie tylko marzyć, tymczasem tobie się udało razem z nimi nagrywać...

 • Oscary 2015: Znamy nominowanych! "Ida" powalczy o statuetkę

  "Ida" Pawła Pawlikowskiego znalazła się wśród pięciu filmów nieanglojęzycznych nominowanych do Oscara. Jej operatorzy: Ryszard Lenczewski i Łukasz Żal mają szansę na Oscara za najlepsze zdjęcia. Anna Biedrzycka Sheppard została wyróżniona za najlepsze kostiumy ("Czarownica"). Z kolei w kategorii najlepszy dokument krótkometrażowy doceniono "Joannę" Anety Kopacz" i "Naszą klątwę" Tomasza Śliwińskiego. Najwięcej nominacji - dziewięć - otrzymały "Birdman" i "Grand Budapest Hotel".

 • Polskie kino w 2015: Nowe filmy z Więckiewiczem, Chyrą i Kotem

  "Ziarno prawdy" z Robertem Więckiewiczem, "Carte blanche" z Andrzejem Chyrą, "Życie jest piękne" z Tomaszem Kotem - m.in. te filmy trafią do kin w 2015 r. Prace nad "Wołyniem" będzie kontynuował Wojciech Smarzowski, a Dorota Kędzierzawska zacznie zdjęcia do "Żużla".

 • Ronald Harwood, nagrodzony Oscarem scenarzysta filmu Romana Pogańskiego "Pianista" , zajmie się adaptacją na potrzeby kinowego ekranu powieści Gabriela Garcii Marqueza "Miłość w czasach zarazy". Przygotowania do realizacji filmu trwają w wytwórni Stone Village Pictures.

 • Ruszają Karlowe Wary

  W piątek rozpocznie się 42. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w czeskich Karlowych Warach. Wśród filmów walczących o najważniejszą nagrodę - Kryształowego Globusa - będzie polski "Plac Zbawiciela" Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze.

 • Ewka plus smyczki = kasa?

  Rockowi artyści, jak jeden mąż, zakochują się w muzyce symfonicznej. Albumy nagrane z filharmonikami wydali ostatnio m.in. Sting, Peter Gabriel, Mike Patton, Serj Tankian, koncert z orkiestrą zagrała niedawno również rodzima Coma. Co nimi kieruje? Chęć łatwego zarobku czy artystyczne wyzwanie?