• Informacje na temat:

  gaspard ulliel

Artykuły na temat: gaspard ulliel
 • Od Lectera do Fotografa

  Nowy film Waldemara Krzystka podejmuje rzadko obecny w polskiej kinematografii temat seryjnego mordercy. "Fotograf" to mocne kino, próbujące przybliżyć widzom mroczny umysł stojący za kolejnymi zbrodniami. Przywołujemy najsłynniejszych ekranowych psychopatów, którzy przerażają i fascynują aż do dziś.

 • Genialny projektant, legendarny muzyk

  Filmy biograficzne, których bohaterami są muzyk James Brown i projektant mody Yves Saint Laurent wejdą na ekrany polskich kin w piątek, 12 grudnia. Pozostałe premierowe tytuły to: komedia "Mów mi Vincent", musical "Dziewczyny", thriller "9 mil" i dramat "Macondo".

 • Gaspard Ulliel, młody francuski aktor znany z filmu "Bardzo długie zaręczyny" , jest kandydatem do objęcia głównej roli w adaptacji kolejnego bestselleru Thomasa Harrisa o słynnym psychiatrze doktorze Hannibalu Lecterze. Obraz wyreżyseruje Peter Webber, twórca "Dziewczyny z perłą" .

 • Gaspard Ulliel zagra Yves Saint Laurenta

  Przed francuskim aktorem i modelem Gaspardem Ulliel wielkie wyzwanie. To on wcieli się w postać Yves Saint Laurenta w biograficznym filmie o życiu czołowego projektanta XX wieku.

 • Powrót Hannibala Lectera

  Nowa książka opisująca młodzieńcze lata Hannibala Lectera zostanie opublikowana już w grudniu. Jej autor Thomas Harris sprzedał już nawet prawa do jej ekranizacji. W postać seryjnego mordercy w kolejnym - po "Milczeniu owiec" , "Hannibalu" i "Czerwonym smoku" - filmie serii wcieli się francuski aktor Gaspard Ulliel ( "Bardzo długie zaręczyny" , "Zakochany Paryż" ).

 • J. P. Jeunet: "Nie szukam pięknych aktorów"

  Już za tydzień, 11 lutego, na ekrany polskich kin wchodzi kolejny film znakomitego francuskiego reżysera Jeana Pierre Jeuneta ("Amelia", "Obcy - Przebudzenie", "Delikatesy"), którego z tej okazji gościliśmy w Polsce. "Bardzo długie zaręczyny" to opowieść o miłości na tle wydarzeń I wojny światowej. Jean Pierre Jeunet liczy na to, że - podobnie jak jego poprzedni film "Amelia" - również "Bardzo długie zaręczyny" spodobają się widzom i odniosą sukces.

 • Fascynacja sekcją zwłok

  O sporym poświęceniu przy przygotowaniach do filmowej roli można mówić w przypadku Gasparda Ulliela, który wciela się w postać Hannibala Lectera w najnowszym filmie "Hannibal. Po drugiej stronie maski" . Młody aktor brał udział w prawdziwych sekcjach zwłok, jednak - jak sam przyznaje - bardzo mu się to podobało.

 • Hannibal wraca do kin!

  Uroczysta premiera prasowa z udziałem ekipy i producentów filmu "Hannibal. Po drugiej stronie maski" , odbyła się 31 stycznia w AMC Loews Lincoln Square w Nowym Jorku. Film do amerykańskich kin trafi 9 lutego.

 • Jodie Foster u Jeuneta

  Jodie Foster ( "Kontakt" , "Azyl" ) prowadzi negocjacje w sprawie występu w filmie "Un Long dimanche de fiancailles" ("A Very Long Engagement"), który dla studia Warner Bros. przygotowuje Jean-Pierre Jeunet ( "Amelia" ). Prace na planie wysokobudżetowej opowieści (50 milionów dolarów) mają rozpocząć się w początkach sierpnia.

 • Jean-Pierre Jeunet w Polsce

  Jean-Pierre Jeunet, twórca tak głośnych filmów, jak "Amelia" , "Delikatesy" i "Obcy - Przebudzenie" , przyjedzie do Polski z okazji premiery swego najnowszego obrazu "Bardzo długie zaręczyny" . W dniach 2-3 lutego w Warszawie gościć będą także główni bohaterowie filmu.

Wideo na temat: gaspard ulliel
 • Saint Laurent

  Wystawna biografia legendarnego projektanta mody Yves Saint Laurenta. W roli tytułowej wystąpił Gaspard Ulliel, znany zarówno z ról romantycznych kochanków ("Bardzo długie zaręczyny"), jak i psychopatycznych morderców ("Hannibal. Po drugiej stronie maski"). Aktorowi partnerują - znany z "Marzycieli" Louis Garrel jako Jacques de Bascher, natchnienie i współpracownik wielkiego projektanta oraz Léa Seydoux, gwiazda allenowskiego "O północy w Paryżu" i nagrodzonego w ubiegłym roku Złotą Palmą w...