• Informacje na temat:

  gaspard ulliel aktor

Artykuły na temat: gaspard ulliel aktor
 • Genialny projektant, legendarny muzyk

  Filmy biograficzne, których bohaterami są muzyk James Brown i projektant mody Yves Saint Laurent wejdą na ekrany polskich kin w piątek, 12 grudnia. Pozostałe premierowe tytuły to: komedia "Mów mi Vincent", musical "Dziewczyny", thriller "9 mil" i dramat "Macondo".

 • Gaspard Ulliel, młody francuski aktor znany z filmu "Bardzo długie zaręczyny" , jest kandydatem do objęcia głównej roli w adaptacji kolejnego bestselleru Thomasa Harrisa o słynnym psychiatrze doktorze Hannibalu Lecterze. Obraz wyreżyseruje Peter Webber, twórca "Dziewczyny z perłą" .

 • Powrót Hannibala Lectera

  Nowa książka opisująca młodzieńcze lata Hannibala Lectera zostanie opublikowana już w grudniu. Jej autor Thomas Harris sprzedał już nawet prawa do jej ekranizacji. W postać seryjnego mordercy w kolejnym - po "Milczeniu owiec" , "Hannibalu" i "Czerwonym smoku" - filmie serii wcieli się francuski aktor Gaspard Ulliel ( "Bardzo długie zaręczyny" , "Zakochany Paryż" ).

 • Gaspard Ulliel zagra Yves Saint Laurenta

  Przed francuskim aktorem i modelem Gaspardem Ulliel wielkie wyzwanie. To on wcieli się w postać Yves Saint Laurenta w biograficznym filmie o życiu czołowego projektanta XX wieku.

 • J. P. Jeunet: "Nie szukam pięknych aktorów"

  Już za tydzień, 11 lutego, na ekrany polskich kin wchodzi kolejny film znakomitego francuskiego reżysera Jeana Pierre Jeuneta ("Amelia", "Obcy - Przebudzenie", "Delikatesy"), którego z tej okazji gościliśmy w Polsce. "Bardzo długie zaręczyny" to opowieść o miłości na tle wydarzeń I wojny światowej. Jean Pierre Jeunet liczy na to, że - podobnie jak jego poprzedni film "Amelia" - również "Bardzo długie zaręczyny" spodobają się widzom i odniosą sukces.

 • Fascynacja sekcją zwłok

  O sporym poświęceniu przy przygotowaniach do filmowej roli można mówić w przypadku Gasparda Ulliela, który wciela się w postać Hannibala Lectera w najnowszym filmie "Hannibal. Po drugiej stronie maski" . Młody aktor brał udział w prawdziwych sekcjach zwłok, jednak - jak sam przyznaje - bardzo mu się to podobało.

 • Jodie Foster u Jeuneta

  Jodie Foster ( "Kontakt" , "Azyl" ) prowadzi negocjacje w sprawie występu w filmie "Un Long dimanche de fiancailles" ("A Very Long Engagement"), który dla studia Warner Bros. przygotowuje Jean-Pierre Jeunet ( "Amelia" ). Prace na planie wysokobudżetowej opowieści (50 milionów dolarów) mają rozpocząć się w początkach sierpnia.

 • Scorsese reżyseruje dla Chanel

  Laureat Oscara, Martin Scorsese, po raz kolejny będzie kreował twardy, męski wizerunek. Tym razem jego dzieło będzie miało nieco mniejszy i krótszy wymiar. Wybitny reżyser podjął się zadania wyreżyserowania krótkiego filmu reklamowego nowego męskiego zapachu Chanel.

 • Przegląd francuskiego kina

  "Michael Kohlhaas" z Madsem Mikkelsenem, "Bettie wyrusza w drogę" z Catherine Deneuve oraz kasowy hit nad Sekwaną "Przychodzi facet do lekarza" - m.in. te filmy są w programie 5. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego, organizowanego od piątku, 23 maja, w Warszawie i we Wrocławiu.

 • Weekend przed telewizorem

  Weekendową ramówkę najpopularniejszych stacji telewizyjnych zdominowały w tym tygodniu programy rozrywkowe, ale na brak emocji nie powinni narzekać miłośnicy "męskiego kina". Aby zobaczyć swych ulubieńców, będą jednak musieli poczekać do późnych godzin wieczornych.

Wideo na temat: gaspard ulliel aktor
 • Saint Laurent

  Wystawna biografia legendarnego projektanta mody Yves Saint Laurenta. W roli tytułowej wystąpił Gaspard Ulliel, znany zarówno z ról romantycznych kochanków ("Bardzo długie zaręczyny"), jak i psychopatycznych morderców ("Hannibal. Po drugiej stronie maski"). Aktorowi partnerują - znany z "Marzycieli" Louis Garrel jako Jacques de Bascher, natchnienie i współpracownik wielkiego projektanta oraz Léa Seydoux, gwiazda allenowskiego "O północy w Paryżu" i nagrodzonego w ubiegłym roku Złotą Palmą w...

 • Molier na rowerze

  Popularny telewizyjny gwiazdor Gauthier Valence (Lambert Wilson) wyrusza w podróż pociągiem na tajemniczą francuską wyspę Ré. Ma do wykonania specjalną misję. Chce przekonać starego przyjaciela aktora Serge’a Tanneura (Fabrice Luchini) do powrotu na teatralną scenę w tytułowej roli w spektaklu "Mizantrop" Moliera. Zadanie nie jest proste, bo Tanneur, znany kiedyś aktor komediowy, trzy lata temu porzucił teatr, wycofał się ze świata i zamieszkał w rozpadającym się domu, przekazanym w spadku...

 • Zimowy sen

  Bohaterem "Zimowego snu" jest były aktor (Haluk Bilginer), który wśród wzgórz Kapadocji prowadzi hotel. Bogaty, inteligentny, wykształcony, z piękną, młodą żoną u boku, jest dla biednych, żyjących w izolacji mieszkańców małej górskiej wioski przybyszem z innego świata. Kiedy skończy się sezon i hotel zapadnie w zimowy sen, współistnienie rożnych światów okaże się bardzo trudne.