• Informacje na temat:

  gena rowlands

Artykuły na temat: gena rowlands
 • Zmarł James Garner

  ...". W 2004 roku wystąpił w filmie "Pamiętnik" wraz z Geną Rowlands. Urodził się w Oklahomie w 1928 roku; na sugestię Hollywood skrócił nazwisko z Bumgarnera na Garnera. Brał udział w wojnie koreańskiej...

 • Jarzyna przerabia Cassavetesa

  24 kwietnia na scenie TR Warszawa odbędzie się premiera nowej sztuki Grzegorza Jarzyny "Druga kobieta". W spektaklu, opartym na scenariuszu Johna Cassavetesa do filmu 'Premiera" z Geną Rowlands, zobaczymy śmietankę polskich aktorów.

 • Najsłynniejszy serialowy porucznik

  ...i tak w końcu trafiali za kratki... Serial cieszył się tak ogromną popularnością, że bardzo chętnie pojawiały się w nim amerykańskie gwiazdy kina i piosenki. Wystąpili m.in. Jamie Lee Curtis, Gena Rowlands, Faye Dunaway, Martin Sheen, Martin Landau, Leslie Nielsen i Johnny Cash. Wychował następcę Mimo, że Peter Falk stworzył wiele niezapomnianych kreacji (m.in. w "Niebie nad Berlinem" czy...

 • Animowany Iggy Pop

  Ojciec chrzestny punk rocka weźmie udział w nagraniu kreskówki...

 • Detektyw Olivier Martinez

  Olivier Martinez ("Before Night Falls", "Niewierna" ) wystąpi u boku Angeliny Jolie w filmie "Taking Lives", który powstaje w wytwórniach Warner Bros. i Village Roadshow. Pierwszy klaps na planie opowieści padnie jeszcze w tym tygodniu. Zdjęcia realizowane będą w Montrealu.

 • Fantazje Anthony Hopkinsa

  Anthony Hopkins ( "Dowód" , "Milczenie owiec" ) wprawdzie nie ma planów, aby pracować nad adaptacją "Sin City 2", czy też współtworzyć superprodukcję z Quentinem Tarantino, ale zamierza - tak jak oni - napisać, skomponować muzykę oraz wyreżyserować nowy film. "Slipstream" nie będzie miał jednak nic z brawury duetu Rodriguez-Tarantino, oparty będzie raczej na "rozmyśleniach na temat Boga, życia i śmierci" Sir Anthony'ego.

 • Ekscentryczny Albert Finney

  Brytyjski aktor Albert Finney ( "Erin Brockovich" , "Plac Washingtona", "Simpatico" ) zagra główną rolę w filmie "Dinner Music for a Pack of Hungry Cannibals". Finney wcieli się w ekscentrycznego dziennikarza, prowadzącego pewne śledztwo.

 • Benico Del Toro otrzyma nagrodę w Sundance

  Benicio Del Toro, zdobywca ubiegłorocznego Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie Stevena Soderbergha "Traffic" , otrzyma na festiwalu w Sundance specjalną nagrodę, "Piper-Heidsieck Tribute to Independent Vision". Aktor odbierze wyróżnienie 13 stycznia, podczas największej na świecie imprezy prezentującej osiągnięcia kina niezależnego.

 • Oscary: Formularze rozesłane

  Formularze, za pomocą których członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej zagłosują na oscarowych faworytów, zostały już rozesłane. We wtorek, 25 lutego, listy opatrzone specjalnym znaczkiem, wyruszyły do adresatów, czyli 5 tysięcy 307 członków szacownego gremium. Pięćset listów, do osób przebywających poza granicami Stanów Zjednoczonych, zostało wysłanych w ubiegłym tygodniu.

 • Lipiec z Jimem Jarmuschem

  W lipcu w Cinemax pojawi się specjalna propozycja programowa dla wszystkich miłośników twórczości Jima Jarmuscha. W każdy poniedziałek stacja będzie prezentowała filmy tego kultowego reżysera.