• Informacje na temat:

  gene hackman aktor

Artykuły na temat: gene hackman aktor
 • Śpiewał nago na środku ulicy

  Wilczak skromnie przyznaje, że pomimo osiągniętej popularności, daleko mu jeszcze do ideału aktora. - Aktorem jest dla mnie Gene Hackman. I jeśli kiedykolwiek uda mi się zbliżyć do takiej jakości(...)Aktor ma na swoim koncie dużą liczbę ról filmowych oraz teatralnych. Nie od dziś jednak wiadomo, że najlepiej sprawdza się w komediach, co udowodnił w swojej ostatniej produkcji "Usta Usta...

 • Mike Nichols nie żyje

  19 listopada zmarł Mike Nichols, jeden z najwybitniejszych amerykańskich reżyserów. Twórca "Kto się boi Virginii Woolf?", "Absolwenta", "Pracującej dziewczyny" i "Bliżej" odszedł niespełna dwa tygodnie po swoich 83. urodzinach.

 • Gene Hackman uhonorowany

  Gene Hackman otrzyma nagrodę Cecil B. DeMille Award przyznaną za "wybitny wkład w rozwój sztuki filmowej". Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się podczas przyszłorocznej, 60. ceremonii wręczenia Złotych Globów, zaplanowanej na 19 stycznia 2003 roku. Aktor ma na swoim koncie trzy wyróżnienia przyznawane przez Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej w Hollywood. Złotymi Globami uhonorowany został za

 • Gene Hackman: "Robię sobie przerwę"

  Gene Hackman, jeden z najwybitniejszych aktorów współczesnego kina, postanowił przerwać swą karierę i na jakiś czas odpocząć od kina. Hollywoodzki gwiazdor, który wystąpił w ponad 80 produkcjach ("Francuski łącznik", "Podejrzany" , "Bez przebaczenia", "Firma" , "Missisipi w ogniu") oświadczył, że musi sobie zrobić przerwę.

 • Gene Hackman pisarzem

  Gene Hackman, jeden z najwybitniejszych aktorów światowego kina, dwukrotny laureat Oscara za rolę pierwszoplanową we "Francuskim łączniku" i drugoplanową w "Bez przebaczenia" zadebiutował jako pisarz. Gwiazdor skończył właśnie swoją debiutancką powieść "Wake of the Perido", ale jest mało prawdopodobne, żeby miał porzucić aktorstwo dla pisarstwa.

 • Amerykańska premiera "Wygranego"

  W niedzielę 1 maja w Chicago odbyła się uroczysta amerykańska premiera filmu Wiesława Saniewskiego "Wygrany".

 • Gwiazdorska zemsta na oszuście

  Gene Hackman ( "Francuski łącznik" , "Genialny klan" ), Dustin Hoffman ( "Tootsie" , "Kula" ) i Robert Duvall ( "Ojciec chrzestny" , "John Q" ) zagrają główne role w filmie "Bit Players". Obraz będzie historią trzech mężczyzn postanawiających odpłacić się człowiekowi, który doprowadził do ruiny małe amerykańskie miasteczko. Film zostanie zrealizowany dla studia Universal Pictures.

 • Rządy aktorów

  Wybory prezydenckie w USA trwają w najlepsze, budząc ogromne emocje. My tymczasem przedstawiamy wymarzoną ekipę polityków i ich współpracowników, zaczerpniętą wprost z historii kina.

 • Śpiewał nago na środku ulicy

  Paweł Wilczak zyskał popularność, wcielając się w rolę wiecznego chłopca w serial u "Kasia i Tomek". Jednak już wcześniej publiczność pokochała go za rolę zabawnego, niezbyt rozgarniętego, ale za to jakże uroczego Mareczka ("Na dobre i na złe").

 • "Władca pierścieni" najlepszy według AFI

  Obraz "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia" został uznany najlepszym filmem roku 2001 przez Amerykański Instytut Filmowy (American Film Institute - AFI). Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w sobotę, 5 stycznia, w Beverly Hills Hotel, w Kalifornii. Nagrody AFI rozpoczęły sezon nagradzania najlepszych filmowych dokonań ubiegłego roku.