• Informacje na temat:

  george kennedy

Artykuły na temat: george kennedy
 • Lady Di: Romans z Kennedym?

  Lady Diana, tragicznie zmarła małżonka następcy brytyjskiego tronu księcia Karola, miała romans z Johnem F. Kennedym Jr., synem prezydenta Kennedy'ego - twierdzi Simone Simmons, autorka biograficznej książki o Lady Di.

 • Taylor i McCartney uhonorowani nagrodami Kennedy'ego

  Aktorzy Elizabeth Taylor ( "Kleopatra" ), James Earl Jones ( "Conan Barbarzyńca" ), gwiazda musicali Chita Rivera oraz muzycy Paul McCartney i James Levine zostali laureatami tegorocznej prestiżowej nagrody Kennedy Center Honors. Wyróżnienia Centrum im. Johna F. Kennedy'ego przyznawane są już od 25 lat.

 • "Indiana Jones 4": Potwierdzenia i zaprzeczenia

  W mediach wciąż pojawiają się sprzeczne informacje na temat powstania "Indiany Jonesa 4". Kilka dni temu informowaliśmy, że autorem scenariusza filmu będzie Tom Stoppard, laureat Oscara za scenariusz do filmu "Zakochany Szekspir", a już wiadomość tę zdementowała Kathleen Kennedy, producentka czwartej części przygód słynnego archeologa. Potwierdziły się jednak pogłoski, że prace nad filmem ruszą

 • Lucas o nowych "Gwiezdnych wojnach"

  George Lucas przyznał, że jeszcze nie rozmawiał z J. J. Abramsem o nowych częściach "Gwiezdnych wojen".

 • Steven Spielberg z Dolly Parton

  Reżyser filmowy Steven Spielberg ( "Monachium" ) i piosenkarka country Dolly Parton znaleźli się wśród artystów wyróżnionych przez Centrum Kennedy'ego za wkład w rozwój amerykańskiej kultury. Uroczystą galę wręczenia nagród, która odbyła się 3 grudnia w Waszyngtonie, uświetnił swoją obecnością prezydent USA George W.Bush.

 • Kevin Costner poleciał w poniedziałek, 9 kwietnia, na Kubę, by wziąć udział w premierze politycznego dramatu "Trzynaście dni". Film opowiada o kryzysie kubańskim w 1962 roku, a gwiazdor gra w nim doradcę prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Aby znaleźć się w Hawanie aktor musiał otrzymać od władz amerykańskich specjalne zezwolenie, gdyż na Kubę od lat nałożone są sankcje ze strony władz USA

 • Elton John w Białym Domu

  Elton John zostanie uhonorowany nagrodą imienia Johna F. Kennedy'ego za całokształt dokonań artystycznych. W tym roku zaszczytne wyróżnienie otrzymają również między innymi aktor Warren Beatty i kompozytor muzyki filmowej John Williams.

 • "Mad Max 4": Zdjęcia w Afryce

  Producenci obrazu "Mad Max: Fury Road", firma Kennedy Miller Productions, zapowiedziała, że zdjęcia do filmu będą realizowane w Namibii, w południowo-zachodniej Afryce. Wcześniej informowano, że tytuł powstanie na terenach Nowej Południowej Walii, w Australii.

 • Telewizyjne i radiowe nominacje Gildii Scenarzystów

  Kultowy serial "Rodzina Soprano" oraz serie "Prezydencki poker", "Seks w w wielkim mieście" i "Malcolm in the Middle" zdominowały tegoroczne nominacje do telewizyjnej nagrody Gildii Scenarzystów Amerykańskich (Writers Guild of America Awards). Nominacje ogłoszono we wtorek, 15 stycznia.

 • Angelina Jolie zagra Marilyn Monroe

  Angelina Jolie otrzymała propozycję zagrania Marilyn Monroe w ekranizacji opowiadania Andrew O`Hagana. Franka Sinatrę ma zagrać George Clooney.

Wideo na temat: george kennedy
 • Obrońcy skarbów

  Lata II wojny światowej. Na polecenie Hitlera naziści grabią największe dzieła sztuki, wśród nich arcydzieła Michała Anioła i Leonarda da Vinci. Dekretem prezydenta Stanów Zjednoczonych kilku skromnych historyków musi przekształcić się w grupę agentów do zadań specjalnych i na własną rękę odnaleźć i ocalić zrabowane skarby kultury. Porzucają wszystko, czym do tej pory żyli i trafiają w wir działań wojennych.

 • Idy marcowe

  Najnowsza produkcja nagrodzonego Oscarem za kreację w "Syrianie" Clooneya to trzymająca w napięciu historia pokerowej rozgrywki kandydata na prezydenta USA - Mike Morrisa (w tej roli sam reżyser) z czyhającymi na każde jego potknięcie przeciwnikami (Paul Giamatti) i wszędobylskimi dziennikarzami (Marisa Tomei). Szanse na elekcję pretendenta o bujnej przeszłości staną pod znakiem zapytania, kiedy w jego sztabie pojawi się asystentka, emanująca młodzieńczym entuzjazmem i erotyzmem (Evan Rachel...

 • Piąty wymiar

  Jeden z najlepiej przyjętych filmów grozy ostatnich lat, który potwierdza renomę australijskich thrillerów ("Piknik pod Wiszącą Skałą", "Martwa cisza"). Wyruszając wraz z grupą przyjaciół w rejs jachtem, piękna Jess (George) nie może wyzbyć się prześladującego ją poczucia zagrożenia. Jej podejrzenia wkrótce się potwierdzają. Nagły sztorm zmusza załogę jachtu do wejścia na pokład tajemniczego statku pasażerskiego. Okręt wydaje się opustoszały, a wskazówki zegara pokładowego pozostają...