• Informacje na temat:

  george kennedy aktor

Artykuły na temat: george kennedy aktor
 • Taylor i McCartney uhonorowani nagrodami Kennedy'ego

  Aktorzy Elizabeth Taylor ( "Kleopatra" ), James Earl Jones ( "Conan Barbarzyńca" ), gwiazda musicali Chita Rivera oraz muzycy Paul McCartney i James Levine zostali laureatami tegorocznej prestiżowej nagrody Kennedy Center Honors. Wyróżnienia Centrum im. Johna F. Kennedy'ego przyznawane są już od 25 lat.

 • Kevin Costner poleciał w poniedziałek, 9 kwietnia, na Kubę, by wziąć udział w premierze politycznego dramatu "Trzynaście dni". Film opowiada o kryzysie kubańskim w 1962 roku, a gwiazdor gra w nim doradcę prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Aby znaleźć się w Hawanie aktor musiał otrzymać od władz amerykańskich specjalne zezwolenie, gdyż na Kubę od lat nałożone są sankcje ze strony władz USA

 • Elton John w Białym Domu

  Elton John zostanie uhonorowany nagrodą imienia Johna F. Kennedy'ego za całokształt dokonań artystycznych. W tym roku zaszczytne wyróżnienie otrzymają również między innymi aktor Warren Beatty i kompozytor muzyki filmowej John Williams.

 • Steven Spielberg z Dolly Parton

  Reżyser filmowy Steven Spielberg ( "Monachium" ) i piosenkarka country Dolly Parton znaleźli się wśród artystów wyróżnionych przez Centrum Kennedy'ego za wkład w rozwój amerykańskiej kultury. Uroczystą galę wręczenia nagród, która odbyła się 3 grudnia w Waszyngtonie, uświetnił swoją obecnością prezydent USA George W.Bush.

 • Lucas o nowych "Gwiezdnych wojnach"

  George Lucas przyznał, że jeszcze nie rozmawiał z J. J. Abramsem o nowych częściach "Gwiezdnych wojen".

 • Indiana Jones: Zaginiona Atlantyda czy zaginiony brat?

  Informowaliśmy już kilkakrotnie o planach realizacji czwartej opowieści o przygodach Indiany Jonesa. Wydaje się jednak, iż ostatnie doniesienia dotyczące zmiany terminu produkcji nie znalazły potwierdzenia. Wszyscy zainteresowani, czyli Harrison Ford, Sean Connery, George Lucas i Steven Spielberg, wyrażają bowiem ogromną chęć, by jak najszybciej rozpocząć zdjęcia. Najbardziej zaskakujące są

 • "Mad Max 4": Zdjęcia w Afryce

  Producenci obrazu "Mad Max: Fury Road", firma Kennedy Miller Productions, zapowiedziała, że zdjęcia do filmu będą realizowane w Namibii, w południowo-zachodniej Afryce. Wcześniej informowano, że tytuł powstanie na terenach Nowej Południowej Walii, w Australii.

 • Schwarzenegger: Polityk z okładki

  Arnold Schwarzenegger ( "Terminator 3: Bunt maszyn" ) po raz kolejny potwierdził swoje zainteresowanie karierą polityczną. W wywiadzie udzielonym jednemu z amerykańskich miesięczników stwierdził, że ma ochotę zostać gubernatorem stanu Kalifornia. Poglądy gwiazdora dobrze wyrażać będzie także okładka pisma.

 • Oscary: Problem z producentami

  W Amerykańskiej Akademii Filmowej (AMPAS - Academy of Motion Picture Arts and Sciences) w ubiegłym tygodniu toczyła się dyskusja, kto zasłużył na miano "producenta filmu". Jak się okazuje, w Hollywood, w którym często aspiracje osób stojących za kamerą są większe od aspiracji aktorskich gwiazd, często nie jest to łatwe do określenia. Do ubiegłego tygodnia nie było wiadomo na przykład, kto