• Informacje na temat:

  george romero

Artykuły na temat: george romero
 • Żywy trup - idol pop

  Współczesne zombie, czyli powolną kukłę, która kieruje się tylko jednym instynktem: potrzebą jedzenia świeżego ludzkiego mięsa, stworzył w 1968 roku George A. Romero. To właśnie w jego filmie "Noc(...) idealnie postać współczesną zombie, stworzoną - jak wspomnieliśmy - przez George'a A. Romero w jego "Nocy żywych trupów". Druga świeżość zwłok Czytelnicy "Mistrza i Małgorzaty" wiedzą o paradoksie...

 • Recenzja Cannibal Corpse "A Skeletal Domain": Wciąż najGOR(E)si

  Poranna kawa, wieszanie na haku; drugie śniadanie, betonowanie żywcem; obiad, defloracja nożem; kolacja, jeszcze tylko szybka lobotomia czekanem i można iść spać - dzień jak co dzień. Witamy w królestwie Cannibal Corpse.

 • George Romero wskrzesza rockmanów

  George Romero ( "Noc żywych trupów" , "Świt żywych trupów") zamierza zrealizować film muzyczny pod tytułem "Diamond Dead". Obraz będzie czarną komedią opowiadającą o zmarłych członkach zespołu rockowego z lat 80., którzy pewnego dnia zostają... przywróceni do życia. Muzykę do projektu skomponuje Richard Hartley, odpowiedzialny niegdyś za kultowy musical "The Rocky Horror Picture Show".

 • Romero w świecie trupów

  George Romero pracuje nad filmem "Land of the Dead", który ma być kontynuacją jego serii o zombie. Cykl zapoczątkował w 1968 roku horror "Noc żywych trupów" . Pierwszy klaps na planie nowej opowieści padnie w październiku.

 • Romero adaptuje Stephena Kinga

  Twórca "Nocy żywych trupów" George Romero zrealizuje film na podstawie powieści Stephena Kinga "Buick 8" - poinformował serwis "Variety". Kultowy twórca horrorów ma obecnie wyjątkowo płodny okres. W kinach mogliśmy ostatnio oglądać jego "Ziemię żywych trupów" .

 • "Noc żywych trupów 4"

  Jak już informowaliśmy, reżyser George A. Romero zamierza zrealizować czwartą część kultowego horroru "Noc żywych trupów". Po blisko rocznej przerwie, pojawiły się kolejne doniesienia dotyczące projektu.

 • Animowana wersja "Nocy żywych trupów"

  Kultowy film o zombie doczeka się trójwymiarowej animacji. Niestety mistrz kina grozy, George Romero, nie weźmie udziału w jego realizacji.

 • Powrót żywych trupów

  W Internecie pojawiły się ostatnio informacje, że George Romero, autor kultowego horroru z 1968 roku "Noc żywych trupów", pracuje nad scenariuszem do kolejnej, czwartej już części słynnego cyklu. Wiadomości te potwierdził jeden ze współpracowników reżysera.

 • Kolejne zombie Romera

  George Romero, reżyser słynnej "Nocy żywych trupów", rozpoczął prace nad nową produkcją. Tytuł filmu nie jest jeszcze znany, ale wiadomo, że ma to być thriller, a bohaterami zombie.

 • Gwiazdy kontra zombie

  Simon Baker ( "Czerwona planeta" ), John Leguizamo ( "Moulin Rouge" ) i Asia Argento ( "Ginostra" ) dołączyli do obsady najnowszego filmu George'a A. Romero, "Land of the Dead". W filmie zagra także Dennis Hopper ( "Swobodny jeździec" ). George A. Romero jest również autorem scenariusza do "Land of the Dead".

Dyskusje na temat: george romero
 • Re: Znów ożywa trup

  Pierwszy film o zombie powstał na 40 lat przed "Nocą żywych trupów", więc mówienie, że George Romero jest "ojcem chrzestnym" kina zombie świadczy o nieznajomości tematu, delikatnie mówiąc.

 • Re: Znów ożywa trup

  Pierwszy film o zombie powstał na 40 lat przed "Nocą żywych trupów", więc mówienie, że George Romero jest "ojcem chrzestnym" kina zombie świadczy o nieznajomości tematu, delikatnie mówiąc. Nie(...). Natomiast, drogi "znawco", Romero był facetem który stworzył zombie dla popkultury - ze sposobem poruszania się, kanibalizmem, obowiązkowym strzelaniem w głowę - a przede wszystkim z wizją świata