• Informacje na temat:

  gietner

Artykuły na temat: gietner
 • Filmowa "Tereska" skazana

  Aleksandra Gietner, która zagrała główną rolę w filmie "Cześć Tereska" , została w czwartek, 4 listopada, skazana przez sąd w Sieradzu na ponad dwa lata więzienia za udział w napadzie. "Bardzo mi przykro. Wszyscy bardzo chcieliśmy jej pomóc, ale, niestety, nie udało się" - powiedział reżyser filmu Robert Gliński .

 • Bohaterki filmu "Cześć Tereska" nagrodzone

  Aleksandra Gietner i Karolina Sobczak, młode aktorki grające w filmie "Cześć Tereska" , zostały nagrodzone specjalnym wyróżnieniem na zakończonym w czwartek, 18 października, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago. Informację tę przekazał nam polski dystrybutor obrazu, firma Best Film.

 • Polskie kino najpopularniejsze

  roli Ola Gietner, autor zdjęć Petro Aleksowski i montażysta Krzysztof Szpetmański.

 • "Cześć Tereska" podoba się wszędzie

  Film Roberta Glińskiego "Cześć Tereska" stał się wydarzeniem czwartego dnia pokazów konkursowych XXVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nagradzany już na festiwalu w Karlovych Varach przejmujący obraz zrealizowany na taśmie czarno-białej zebrał prawie sześciominutowe owacje i wydaje się, iż zwycięży w rankingu publiczności na najlepszy film festiwalu.

 • Ogłoszono nominacje do Polskich Nagród Filmowych

  "Cześć, Tereska" Roberta Glińskiego i "Weiser" Wojciecha Marczewskiego otrzymały najwięcej - po 10 nominacji do Polskich Nagród Filmowych - "Orłów 2002". Oba filmy walczą o nagrody w najważniejszych kategoriach - m.in. najlepszy film, reżyseria, scenariusz i zdjęcia. Listę nominacji ogłoszono we wtorek, 5 lutego. Nagrody zostaną wręczone 9 marca.

 • Gdynia 2002: TVP chce finansować filmy

  "Telewizja Polska nie wycofuje się z produkcji filmowej" - mówił w środę, 18 września, na gdyńskim festiwalu filmowym prezes zarządu TVP, Robert Kwiatkowski. 11 filmów konkursowych pokazywanych na gdyńskim festiwalu, dwa filmy wyświetlane na tzw. pokazach specjalnych i jeden w cyklu "Polonica", powstało dzięki Telewizji Polskiej lub przy jej udziale.

 • Tank Girl z przedmieść Essex

  "Fish Tank" , reż. Andrea Arnold, Wielka Brytania 2009, dystrybutor Syrena Entertainment Group, premiera kinowa 5 lutego 2010 roku.