• Informacje na temat:

  grace slick

Artykuły na temat: grace slick
 • Malarska kariera Grace Slick

  Grace Slick, niegdyś wokalistka kultowej w latach 60. grupy Jefferson Airplane i jej kolejnych mutacji (Jefferson Starship, Starship), od pewnego czasu nie ma już żadnego związku z muzyką. Czas pochłania jej nowe hobby - malarstwo.

 • Jimi Hendrix: Życie w obiektywie

  24 września w "Art Exchange" w San Francisco zostanie otwarta wystawa zdjęć przedstawiających słynnego gitarzystę Jimi'ego Hendriksa. Jej tytuł to "Jimi Hendrix: Can You See Me? - A Life Through A Lens". Przypomnijmy, że w niedzielę, 18 września, przypada 35. rocznica śmierci muzyka.

 • Legenda amerykańskiego rocka, grupa Jefferson Airplane, pozwała do sądu Paula Kantnera, współzałożyciela formacji. Muzycy zarzucają swemu koledze bezprawne wykorzystanie nazwy grupy podczas trasy jego własnego zespołu.

 • Pokrzyżowane zamiary wielu ludzi

  Miałem zamiar pisać ten felieton we wtorek rano, ale diabeł kazał mi poczekać do środy wieczorem. Pewnie chciał, żebym zobaczył, jak polski parlament wybiera sobie zabawnego marszałka i (jako bonus) funduje narodowi skazańca na stanowisko wicemarszałka. Miał też znacznie boleśniejszy zamiar - zapragnął, abym w trakcie pięknego, środowego wieczoru, pełnego ludzi i muzyki, dostał sms o treści: "Mira Kubasińska nie żyje".

 • Przewodnik rockowy: Linda McCartney - muza

  Gdybym sam się nie znał, to byłbym bardzo zdziwiony, że do cyklu poświęconego wielkim artystom i wydarzeniom historii rocka, wprowadzam kobietę, która tak naprawdę prawdziwym muzykiem nigdy nie była. A zatem dlaczego? Z jednego, ale za to z bardzo ważnego powodu.

 • The Rolling Stones: Anioły i demony

  W dniu premiery książki "Mick. Szalone życie i geniusz Jaggera" Christophera Andersena tylko u nas możecie przeczytać obszerny fragment rozdziału "Anioły i demony", który opowiada o pamiętnym koncercie The Rolling Stones w Altamont w 1969 roku.

 • Metallica na Sonisphere Festival 2014. Młodość Jamesa Hetfielda - fragment biografii

  W piątek, 11 lipca, na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się Sonisphere Festival 2014. Główną gwiazdą imprezy będzie legendarna Metallica. Z okazji tego występu na stronach INTERIA.PL możecie przeczytać obszerny fragment książki "Metallica. Bez przebaczenia", która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa In Rock. Wybrany przez nas fragment opowiada o dorastaniu wokalisty i gitarzysty grupy - Jamesa Hetfielda.