• Informacje na temat:

  grażyna barszczewska aktorka

Artykuły na temat: grażyna barszczewska aktorka
 • Grażyna Barszczewska: Mąż nazywa ją... Tyranią?

  ...aktorka. Po burzliwym romansie Grażyna Barszczewska zaczęła wreszcie budować stabilny związek. Małżeństwo z Alfredem Andrysem wniosło do jej życia wiele ładu i spokoju. Starszy o 10 lat mąż pomagał(...) uczucie Grażyna wiedziała, że ten związek nie ma przyszłości. - Był czarusiem, potrafił być fantastycznym kompanem - zachwycała się nim aktorka. Mimo bolesnego rozstania, pozostali w bliskich...

 • Grażyna Barszczewska o scenie miłosnej z Romanem Wilhelmim

  Na spotkaniu z okazji 35. urodzin serialu "Kariera Nikodema Dyzmy" Grażyna Barszczewska pochwaliła się, że podczas zdjęć stoczyła "pojedynek zapaśniczy" z Romanem Wilhelmim. "Walka" wywiązała się podczas sceny miłosnej.

 • "Kariera Nikodema Dyzmy": Grażyna Barszczewska o scenie miłosnej z Romanem Wilhelmim

  Na spotkaniu z okazji 35. urodzin serialu "Kariera Nikodema Dyzmy" aktorka Grażyna Barszczewska pochwaliła się, że podczas zdjęć do filmu stoczyła "pojedynek zapaśniczy" z Romanem Wilhelmim. "Walka" wywiązała się podczas sceny miłosnej.

 • "Kariera Nikodema Dyzmy": Fenomen serialu

  "Dyzma to postać nieśmiertelna. Ma nie tylko swoich poprzedników, ale i następców. Jest wszechobecny w każdym miejscu i w każdym czasie" - pisał o serialu wiosną 1980 roku tygodnik "Ekran". Po 35 latach od premiery, o kulisach pracy na planie opowiedzą aktorzy Grażyna Barszczewska, Ewa Szykulska i Leonard Pietraszak.

 • "Na dobre i na złe": Grażyna Barszczewska kocha Kraków

  Grażyna Barszczewska w dorobku ma wiele ról zarówno filmowych, jak i teatralnych. W serialu „Na dobre i na złe” od kilku lat gra onkolog Annę Chrzan. Aktorstwo wypełnia jej większość czasu, bo jak przyznaje, „nicnierobienie” jest dla niej przekleństwem.

 • Izabela Trojanowska: Wypadek na planie serialu

  Serial "Kariera Nikodema Dyzmy" ma już 35 lat. Z okazji jubileuszu w siedzibie TVP odbyło się spotkanie z aktorami, którzy zagrali w tej produkcji. Wśród nich była Izabela Trojanowska. Gwiazda wyznała, że na planie o mało, co nie uległa poważnemu wypadkowi.

 • Nie chce być... staruszką

  Grażyna Barszczewska, czyli profesor onkolog z "Na dobre i na złe", żartuje czasem, że wkroczyła już w okres przemijania, ale na razie udaje się jej oszukiwać czas i, choć wkrótce skończy 65 lat, wciąż czuje się młodo.

 • Kobiety porucznika Borewicza

  Ostry w walce z przestępcami, a przy tym pełen uroku. Bezlitosny łamacz damskich serc.

 • Amantka z pieprzem, czyli 35 lat "Kariera Nikodema Dyzmy"

  ...nie odstawali od niego poziomem: Grażyna Barszczewska (Nina), Wojciech Pokora (Żorż), Bronisław Pawlik (Kunicki), Izabela Trojanowska (Kasia)... Lista aktorskich znakomitości, wspaniale zagranych ról...

 • Leonard Pietraszak: Los był dla mnie bardzo łaskawy

  - Mam w sobie niegasnącą ciekawość świata, a granie nadal sprawia mi wielką przyjemność - mówi Leonard Pietraszak, twórca niezapomnianych ról filmowych i teatralnych. - Całe życie zajmowałem się tym, co mnie uszczęśliwiało. Myślę o wykonywanym zawodzie, bo nic innego nie potrafiłbym robić - dodaje aktor, obchodzący jubileusz 55-lecia pracy artystycznej.

Dyskusje na temat: grażyna barszczewska aktorka
 • Re: "Złotopolscy": Alina Janowska w ciężkim stanie!

  Redaktorku, nie popisuj się. Ani to "kultowa" aktorka, bo jakoś nikt się nią specjalnie nie zachwycał, ani wybitna. Miała manierę, wszędzie grała tak samo, do znudzenia. Inni Aktorzy - jak choćby Grażyna Barszczewska czy Anna Seniuk, potrafili i potrafią grać różne postacie. To są Artyści. Nie warto na siłę promować Janowskiej tylko dlatego, że jest chora. W każdym pokoleniu zdarzają się lepsi