• Informacje na temat:

  grażyna szapołowska i bogusław linda

Artykuły na temat: grażyna szapołowska i bogusław linda
 • Grażyna Szapołowska rozpalała męskie zmysły! Dziś jest seksowną... babcią

  Grażyna Szapołowska, czyli niezapomniana prostytutka Lidia Dorecka z „07 zgłoś się” i inżynier Urszula Nowowiejska z „Czterdziestolatka”, jest jedną z pierwszych polskich aktorek, która przed kamerą pojawiła się w stroju Ewy. Na początku kariery grała przede wszystkim rozbierane role...

 • "Dekalog" Kieślowskiego: Mija 25 lat od premiery

  Dokładnie 25 lat temu, 10 grudnia 1989 roku, telewizyjną premierę miał pierwszy odcinek "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego.

 • Lidia Popiel i Bogusław Linda musieli na siebie czekać wiele lat

  ...l.). Uczyła się od niego spojrzenia na sztukę i fotografowania, które po latach stało się jej zawodem. Aż któregoś wieczoru na przyjęciu w Ambasadzie Indyjskiej w Warszawie ujrzał ją Bogusław Linda. Przez(...)On był pierwszym twardzielem polskiego kina. Miał w sobie to coś, co sprawiało, że bandytę mógł zagrać równie dobrze, jak amanta. Ponad trzydzieści ról przyniosło Bogusławowi Lindzie (65

 • Skandale polskich gwiazd

  W 2011 roku media co chwilę donosiły o nowych aferach z udziałem polskich gwiazd. Krupa, Mucha, Sablewska, Doda, Szapołowska i Garlicki - byli numerem jeden na portalach plotkarskich i okładkach kolorowych pism.

 • Koroniewska uhonorowana

  ...od 2003 roku. W Piernikowej Alei Gwiazd swoje miejsca mają już m.in. Grażyna Szapołowska, Małgorzata Kożuchowska czy Bogusław Linda.

 • "Bitwa Warszawska 1920". Zwiastun!

  W Internecie pojawił się zwiastun do najnowszego filmu Jerzego Hoffmana ("Potop", "Ogniem i mieczem") - "Bitwa Warszawska 1920", pierwszej polskiej produkcji realizowanej w technice trójwymiarowej.

 • Będzie miała własną "katarzynkę" w toruńskiej Alei Gwiazd

  ...tu żyją - mówi Joanna Koroniewska. Pierwszą gwiazdą, która odsłoniła swoją tablicę w Piernikowej Alei Gwiazd, była w 2003 roku Grażyna Szapołowska, czyli Urszula Podhorecka z "Rezydencji". Rok później własne "katarzynki" otrzymali Małgorzata Kożuchowska, czyli Natalia Boska z "rodzinki.pl", i Bogusław Linda, czyli podinspektor Marek Kaszowski z "Paradoksu". Joanna Koroniewska za tydzień...

 • Międzyzdroje: Nowa Aleja Gwiazd

  Władze nadmorskiego kurortu w Międzyzdrojach postanowiły zbudować artystom, których metalowe odlewy dłoni są uwiecznione na tzw. promenadzie gwiazd, prawdziwą aleję. Projekt przestrzenny zatwierdził w środę, 7 kwietnia, rektor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych prof. Adam Myjak, który jest autorem odlewów.

 • Koroniewska w Piernikowej Alei Gwiazd

  Piernikową Aleję Gwiazd. Piernikowa Aleja Gwiazd została zapoczątkowana w 2003 r. Wówczas swoje autografy odsłonili aktorka Grażyna Szapołowska i astronom Aleksander Wolszczan. W kolejnych latach odsłaniano po dwie "katarzynki". W gronie wyróżnionych znaleźli się m.in. Leszek Balcerowicz, Elżbieta Dzikowska, Małgorzata Kożuchowska, Bogusław Linda, Janina Ochojska, Stefania Toczyska, Regina...

 • Koroniewska w Piernikowej Alei Gwiazd

  Aktorka Joanna Koroniewska i pianista jazzowy Bogdana Hołownia odsłonią swoje autografy w Piernikowej Alei Gwiazd podczas święta miasta, które będzie obchodzone w czerwcu.