• Informacje na temat:

  greenpeace

Artykuły na temat: greenpeace
 • Spot Greenpeace Polska, w którym premier Donald Tusk śpiewa piosenkę "Ona tańczy dla mnie", ma zwrócić uwagę na projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii, dającej możliwość wytwarzania zielonej energii przez indywidualnych użytkowników sieci energetycznej.

 • Zielony strach. Ekoterroryzm na ekranie

  "Najpoważniejszym zagrożeniem dla bezpieczeństwa wewnątrz kraju jest obecnie ekoterroryzm" - ogłosił w 2005 roku zastępca dyrektora generalnego FBI John Lewis, uznając członków radykalnych organizacji ochrony przyrody i praw zwierząt za równorzędnych z autorami krwawych zamachów bombowych. Czy słusznie? Obecny na polskich ekrany dramat "Night Moves" stanowi kolejną próbę odpowiedzi na to pytanie.

 • Katarzyna Ankudowicz pozywa Warszawę

  ...w powietrzu niż u Francuzów? Greenpeace otrzymało od ministerstwa odpowiedź, że nie można w Polsce ograniczyć poziomu alarmu smogowego, bo wymagałoby to ogłaszania go zbyt często, a wtedy spowszedniałby...

 • Gruszka pomaga pszczołom

  Karolina Gruszka, znana aktorka młodego pokolenia, pomaga Greenpeace w kampanii "Przychylmy pszczołom nieba", mającej na celu ochronę pszczół.

 • Twoje ubrania mogą być dla Ciebie zagrożeniem

  ...przestrzega. Jedną z niewielu organizacji, które podejmują jakiekolwiek kroki w walce z tym procederem, jest Greenpeace. Podczas jednej z kontroli stwierdzono, że stężenie niebezpiecznych dla zdrowia...

 • Paulina Przybysz (Pinnawela): Manifest w obronie pszczół (teledysk "Pszczoły")

  Najnowszy klip Pauliny Przybysz "Pinnaweli" to część kampanii społecznej Greenpeace "Adoptuj Pszczołę".

 • "19+": Młodzi gniewni po polsku

  ...przejść obojętnie wobec krzywdy innych, zawsze stara się pomóc, dlatego znajomi nazywają ją "Greenpeace". Jest studentką prawa i w przyszłości chce wspierać pokrzywdzonych. Marcin Dąbrowski...

 • Moskwa: Zatrzymani na koncercie U2

  Aktywiści Amnesty International (AI) i Greenpeace zostali zatrzymani w Moskwie podczas środowego (25 sierpnia) koncertu U2 na Łużnikach za, jak to określiły władze, akcje prowadzone bez zezwolenia. Zwolniono ich po rozmowach wyjaśniających - pisze agencja ITAR-TASS.

 • Lady Gaga triumfuje na rozdaniu nagród MTV

  ...praw człowieka. Do grona laureatów należą m.in. organizacje Amnesty International i Greenpeace, ale też pojedyncze osoby, np. lider U2, Bono, czy przywódczyni opozycji demokratycznej w Birmie, Aung San...

 • "Robię to, co lubię"

  o podejmowaniu artystycznych wezwań, ignorowaniu przez media, macierzyństwie oraz współpracy z Greenpeace.

Zdjęcia na temat: greenpeace
Wideo na temat: greenpeace
 • Donald Tusk śpiewa "Ona tańczy dla mnie"

  Spot Greenpeace Polska, w którym premier Donald Tusk śpiewa piosenkę „Ona tańczy dla mnie”, ma zwrócić uwagę na projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii. W ciągu trzech tygodni obejrzało go prawie 300 tys. internautów, a do Kancelarii Premiera wysłano ponad 5,7 tys. maili popierających ustawę o odnawialnych źródłach energii.

 • Na ratunek wielorybom

  Wzruszający film oparty na faktach. W 1988 roku trzy wieloryby zostały uwięzione pod lodami koła podbiegunowego. Miejscowy dziennikarz (John Krasiński) i wolontariuszka Greenpeace (Drew Barrymore), dokładają wszelkich sił, aby uratować uwięzione zwierzęta.

Dyskusje na temat: greenpeace