• Informacje na temat:

  gregory harrison aktor

Artykuły na temat: gregory harrison aktor
 • Gregory Peck we wspomnieniach

  Na uroczystości żałobne na cześć Gregory'ego Pecka w Los Angeles, w poniedziałek, 16 czerwca, przybyło ponad 3 tysiące osób. Uczestnicy ceremonii ze wzruszeniem wysłuchali kazania katolickiego kardynała Rogera Mahoney'ego. Pochwałę legendarnego aktora wygłosił aktor Brock Peters, który zagrał z Peckiem w filmie "Zabić drozda" z 1962 roku. Wspomnieniom zmarłego towarzyszyła specjalna projekcja

 • Harrison Ford: Siedemdziesięciolatek

  Harrison Ford, filmowy Indiana Jones, Han Solo z "Gwiezdnych wojen" i tytułowy ścigany z thrillera Andrew Davisa, kończy w piątek, 13 lipca, 70 lat.

 • Scorsese w Polsce: To był szok

  Martin Scorsese był gościem przedpremierowego seansu jego nowego filmu zatytułowanego "Hugo i jego wynalazek", który odbył się w czwartek, 8 grudnia, w stołecznym kinie Kultura.

 • Sundance wybiera kandydatów

  Organizatorzy niezależnego festiwalu filmowego Sundance ujawnili tytuły filmów, które zmierzą się w głównym konkursie najbliższej, 20. już edycji tej imprezy. Wśród wyselekcjonowanych tytułów nie zabrakło skromnych filmów z udziałem wielkich gwiazd, a także opowieści silnie zainspirowanych tragicznymi wydarzeniami 11 września 2001 roku. Wyjątkowo dobrze reprezentowane będzie środowisko czarnoskórych realizatorów.

 • Scorsese doktorem honoris causa

  Przebywający w Polsce na zaproszenie Stowarzyszenia Filmowców Polskich reżyser Martin Scorsese został w piątek uhonorowany doktoratem honoris causa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.