• Informacje na temat:

  gregory peck

Artykuły na temat: gregory peck
 • "Alternatywy 4": 12 rzeczy, których nie wiecie o serialu

  Stanisław Bareja chciał go kręcić już w 1979 roku. Planował jednak inny tytuł: "Nasz Dom". Być może i w nim byłoby 12 (no dobrze, 13) mieszkań. Zobaczmy, ile wiedzą Państwo o nich, ich lokatorach, sekretach i wpadkach serialu "Alternatywy 4".

 • Słynni laureaci i oscarowi rekordziści

  Vivien Leigh, Clark Gable, Marlon Brando, John Wayne oraz Meryl Streep i Jack Nicholson - m.in. ci aktorzy są na listach nagrodzonych złotymi statuetkami lub nominowanych do nagród amerykańskiej Akademii Filmowej na przestrzeni lat.

 • "Śmierć to tylko dalszy ciąg życia". Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarły m.in. aktorki Małgorzata Braunek, Nina Andrycz i Anna Przybylska oraz znakomity twórca muzyki filmowej Wojciech Kilar. Filmowy świat pożegnał również Robina Williamsa, Philipa Seymoura Hoffmana i Boba Hoskinsa. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Emeryt Gregory Peck

  Gregory Peck, legenda amerykańskiego kina, postanowił definitywnie rozstać się ze sceną i filmem.

 • Gregory Peck, legenda hollywoodzkiego kina, przybył na festiwal do Cannes, aby promować dokumentalny film "A Conversation with Gregory Peck', którego producentem jest jego córka Cecilia. 84-letni gwiazdor stwierdził z żalem, że era gwiazd już bezpowrotnie przeminęła.

 • Gregory Peck bez gwiazdy

  Nieznani sprawcy wycięli ze słynnego hollywoodzkiego trotuaru sławy i ukradli gwiazdę znanego aktora Gregory'ego Pecka ( "Zabić drozda" , "Działa Nawarony" , "Rzymskie wakacje" ). Jak podano we wtorek, 29 listopada, w Los Angeles, na miejscu gwiazdy na chodniku widnieje dziura.

 • Gregory Peck we wspomnieniach

  Śmierć Gregory'ego Pecka, jednego z największych dżentelmenów kina, poruszyła wszystkich uczestników uroczystości zorganizowanej w czwartek, 12 czerwca, przez American Film Institute. Niezapomniany filmowy Attticus Finch, pierwszy przewodniczący AFI w latach 1967-1969, zmarł w tym samym dniu, w którym instytut honorował życiowy dorobek Roberta De Niro.

 • Gregory Peck, jeden z najsłynniejszych amerykańskich aktorów, zmarł w wieku 87 lat. Zasłynął rolami w takich filmach, jak: "Zabić drozda" , "Biały Kanion", "Moby Dick" , "Stary Gringo" . Był zdobywcą Oscara w 1963 roku, za rolę idealistycznego adwokata Atticusa Fincha w filmie "Zabić drozda" .

 • 10 lat temu zmarł Gregory Peck

  Gregory Peck, jeden z najpopularniejszych amerykańskich aktorów, słynący z elegancji i doskonałej dykcji, zmarł dokładnie 10 lat temu, 12 czerwca 2003 roku. Miał 87 lat. Do jego najważniejszych ról zaliczają się występy w takich filmach, jak m.in. "Biały Kanion". "Działa Navarony", "Zabić drozda", "Rzymskie wakacje" i "Omen".

Dyskusje na temat: gregory peck