• Informacje na temat:

  gruza

Artykuły na temat: gruza
 • Nie żyje Jerzy Gruza

  Zmarł Jerzy Gruza, autor kultowych produkcji "Czterdziestolatek", "Wojna domowa", "Dzięcioł" czy "Pierścień i róża". Twórca zmarł 16 lutego w Warszawie. Miał 87 lat.

 • Jerzy Gruza z nagrodą na Prowincjonaliach

  Reżyser "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej" Jerzy Gruza odbierze we Wrześni (Wielkopolskie) nagrodę honorową Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia. Festiwal rozpocznie się w środę, 18 lutego.

 • Jerzy Gruza i jego tajemnice wyszły na jaw! Szok

  Jerzy Gruza zmarł w miniony weekend z soboty na niedzielę. Znany reżyser przebywał w szpitalu już od kilku miesięcy. W listopadzie zeszłego roku trafił na oddział intensywnej terapii do jednego(...) reżysera fascynowało tworzenie i produkowanie filmów.  Gruza zaproponował Łaniewskiej rolę w jego szkolnym filmie, który miał zrobić na zaliczenie. Miał to być film kręcony w górach. Kasia zgodziła się...

 • Janusz Rewiński i Beata Ścibakówna: Niespełnieni

  O zrobieniu komedii, ukazującej wady i przywary nowych elit finansowych wolnej Polski, Jerzy Gruza myślał już w połowie lat 90. ubiegłego wieku. Tak zrodził się scenariusz emitowanego w 1999 roku serialu "Tygrysy Europy".

 • Jerzy Gruza przed laty uratował karierę... Januszowi Gajosowi!

  ...*** Pierwszym reżyserem, który w odtwórcy roli Janka Kosa dostrzegł aktora mogącego poradzić sobie z każdym zadaniem, był... Jerzy Gruza. W 1975 roku zaprosił Janusza Gajosa do udziału(...), ale nie odmówił reżyserowi ponownego wcielenia się w Antka Sławka w kontynuacji kultowej produkcji sprzed lat i bez wahania zagrał w serialu "40-latek. 20 lat później". Jerzy Gruza zmarł...

 • "Czterdziestolatek" ma już... 40 lat!

  40 lat temu - 16 maja 1975 roku - Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek "Czterdziestolatka". Inżynier Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński) i jego żona Madzia (Anna Seniuk) w ciągu godziny stali się nowymi... idolami milionów Polaków, a serial Jerzego Gruzy zyskał popularność, której do dziś nie udało się przebić żadnej telewizyjnej produkcji.

 • Nie żyje Jerzy Gruza. Reżyser i scenarzysta miał 87 lat

  ...16 lutego w Warszawie w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza. Reżyser był autorem takich kultowych produkcji "Czterdziestolatek", "Wojna domowa", "Dzięcioł" czy "Pierścień i róża". O jego śmierci poinformował rzecznik prasowy Stowarzyszenie Filmowców Polskich Grzegorz Wojtowicz.

 • "Wojna domowa" bawi od 50 lat

  Irena Kwiatkowska, Alina Janowska, Kazimierz Rudzki, Andrzej Szczepkowski i Jarema Stępowski - to gwiazdy serialu "Wojna domowa". Choć telewizyjna produkcja w reżyserii Jerzego Gruzy powstała 50 lat temu, nadal bawi nowe pokolenia widzów.

 • Jerzy Gruza: Wiadomo, jaki jest stan jego zdrowia po wypadku!

  Po feralnym wypadku, kiedy Jerzy Gruza na początku grudnia potknął się i spadł ze schodów, okazało się, że obrażenia są dużo poważniejsze, niż początkowo się zdawało.  Reżyser wciąż nie może się poruszać, bo ma pęknięte kości miednicy i żebra, które teraz muszą się zrosnąć i wymagają też unieruchomienia, jeszcze co najmniej przez 4 tygodnie.  Jerzy Gruza przebywa obecnie w jednym z warszawskich...

 • Zrekonstruowana "Kronika wypadków miłosnych"

  Cyfrowa premiera filmu "Kronika wypadków miłosnych" Andrzeja Wajdy na podstawie scenariusza Tadeusza Konwickiego odbyła się 2 lutego w warszawskim kinie Kultura. Gośćmi pokazu organizowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich byli twórcy i aktorzy zrekonstruowanego cyfrowo filmu.

Zdjęcia na temat: gruza
 • Gwiazdy na Wielkim Teście o Telewizji
Wideo na temat: gruza
 • "Zoom na miasto": Odcinek 266.

  , Jacek Borcuch, Krystyna Janda, Marta Habior, Daniel Bloom. - Byliśmy na Gali Akademii Dobrego Stylu: Laura Łącz, Halina Kunicka, Jerzy Gruza, Maria Sadowska, Magdalena Popławska, Jolanta Borowiec

Dyskusje na temat: gruza