• Informacje na temat:

  gruza jerzy

Artykuły na temat: gruza jerzy
 • Jerzy Gruza: Dotknąłem piekła

  Za niespełna trzy miesiące Jerzy Gruza skończy 86 lat. - Już od dawna nie obchodzę urodzin, stanąłem w pewnym wieku i powiedziałem: "Koniec, nie ma urodzin". Luksusem jest teraz dla mnie spokojne(...), więcej pisał w domu. - Zapracowałem na by-pass na festiwalach w Sopocie - wyjawia pan Jerzy, który wielokrotnie reżyserował tamto widowisko. Ale zaraz też żartobliwie dodaje: "Żona plus młoda...

 • Jerzy Gruza z nagrodą na Prowincjonaliach

  Reżyser "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej" Jerzy Gruza odbierze we Wrześni (Wielkopolskie) nagrodę honorową Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia. Festiwal rozpocznie się w środę, 18 lutego.

 • Jerzy Gruza: Za tym najbardziej tęskni

  Wrzesień 2017 r., trwa uroczystość zakończenia 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Zgromadzona w Teatrze Muzycznym publiczność raz po raz wybucha salwami śmiechu. To Jerzy Gruza (86 l.) bawi ją(...) optykiem i pracował w Wytwórni Filmów Fabularnych, gdzie zajmował się obiektywami i reperował stare niemieckie kamery, dając im drugie życie. Ale to nie on sprawił, że Jerzy pokochał kino. Sam...

 • Janusz Rewiński i Beata Ścibakówna: Niespełnieni

  O zrobieniu komedii, ukazującej wady i przywary nowych elit finansowych wolnej Polski, Jerzy Gruza myślał już w połowie lat 90. ubiegłego wieku. Tak zrodził się scenariusz emitowanego w 1999 roku serialu "Tygrysy Europy".

 • Jerzy Gruza: "Czterdziestolatek" to kronika tamtych czasów

  ..."Mieliśmy takie same mieszkania, czytaliśmy takie same książki, chodziliśmy do tych samych knajp - ten serial był też o nas, był kroniką tamtych czasów" - wspomina Jerzy Gruza, reżyser "Czterdziestolatka". We wtorek, 16 maja, mijają 42 lata od emisji pierwszego odcinka serialu.

 • "Czterdziestolatek" ma już... 40 lat!

  40 lat temu - 16 maja 1975 roku - Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek "Czterdziestolatka". Inżynier Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński) i jego żona Madzia (Anna Seniuk) w ciągu godziny stali się nowymi... idolami milionów Polaków, a serial Jerzego Gruzy zyskał popularność, której do dziś nie udało się przebić żadnej telewizyjnej produkcji.

 • O życiu prywatnym Violetty Villas wiemy coraz więcej. Znany reżyser zdradza, że diwa, przebywając w Stanach Zjednoczonych, powiększyła sobie biust.

 • "Wojna domowa" bawi od 50 lat

  Irena Kwiatkowska, Alina Janowska, Kazimierz Rudzki, Andrzej Szczepkowski i Jarema Stępowski - to gwiazdy serialu "Wojna domowa". Choć telewizyjna produkcja w reżyserii Jerzego Gruzy powstała 50 lat temu, nadal bawi nowe pokolenia widzów.

 • "Czterdziestolatek" się nie starzeje!

  ...realizować - mówi Jerzy Gruza, reżyser i współtwórca scenariusza. - "Czterdziestolatek" jest stare dobre wino, ciągle jest oglądany i ciągle jest złakniony przez widzów. Fenomen tego serialu...

 • Zrekonstruowana "Kronika wypadków miłosnych"

  Cyfrowa premiera filmu "Kronika wypadków miłosnych" Andrzeja Wajdy na podstawie scenariusza Tadeusza Konwickiego odbyła się 2 lutego w warszawskim kinie Kultura. Gośćmi pokazu organizowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich byli twórcy i aktorzy zrekonstruowanego cyfrowo filmu.

Zdjęcia na temat: gruza jerzy
 • Gwiazdy na Wielkim Teście o Telewizji
Dyskusje na temat: gruza jerzy