• Informacje na temat:

  gruza reżyser

Artykuły na temat: gruza reżyser
 • Jerzy Gruza: Wiadomo, jaki jest stan jego zdrowia po wypadku!

  Na początku grudnia media obiegła informacje o wypadku Jerzego Gruzy (87 l.). Znany reżyser został wówczas przewieziony na OIOM, gdyż miał problemy z sercem i oddychaniem. Wiadomo już, jakich obrażeń doznał i jaki jest jego stan.

 • Jerzy Gruza z nagrodą na Prowincjonaliach

  Reżyser "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej" Jerzy Gruza odbierze we Wrześni (Wielkopolskie) nagrodę honorową Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia. Festiwal rozpocznie się w środę, 18 lutego.

 • Jerzy Gruza: Dotknąłem piekła

  Za niespełna trzy miesiące Jerzy Gruza skończy 86 lat. - Już od dawna nie obchodzę urodzin, stanąłem w pewnym wieku i powiedziałem: "Koniec, nie ma urodzin". Luksusem jest teraz dla mnie spokojne życie. A ja, niestety, ciągle jestem aktywny, ciągle mnie gdzieś gna, widzę, że mogę coś zrobić - zdradza reżyser kultowego "Czterdziestolatka". I pomyśleć, że niewiele brakowało, by nigdy nie...

 • Janusz Rewiński i Beata Ścibakówna: Niespełnieni

  O zrobieniu komedii, ukazującej wady i przywary nowych elit finansowych wolnej Polski, Jerzy Gruza myślał już w połowie lat 90. ubiegłego wieku. Tak zrodził się scenariusz emitowanego w 1999 roku serialu "Tygrysy Europy".

 • Jerzy Gruza: Za tym najbardziej tęskni

  ...swoich kobiet - żonę Grażynę Lisiewską - Gruza uczynił właśnie... aktorką. Filigranowa blondynka, młodsza od reżysera o ponad dwadzieścia lat, od razu wpadła mu w oko. Pracowali razem w połowie lat 70(...) by-passów. - Zapracowałem na nie na festiwalach w Sopocie - opowiada Gruza, który wielokrotnie reżyserował tamto widowisko. Nie ukrywa, że w ostatnich latach kilka razy trafił na oddział intensywnej...

 • "Czterdziestolatek" ma już... 40 lat!

  40 lat temu - 16 maja 1975 roku - Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek "Czterdziestolatka". Inżynier Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński) i jego żona Madzia (Anna Seniuk) w ciągu godziny stali się nowymi... idolami milionów Polaków, a serial Jerzego Gruzy zyskał popularność, której do dziś nie udało się przebić żadnej telewizyjnej produkcji.

 • Jerzy Gruza: "Czterdziestolatek" to kronika tamtych czasów

  ..."Mieliśmy takie same mieszkania, czytaliśmy takie same książki, chodziliśmy do tych samych knajp - ten serial był też o nas, był kroniką tamtych czasów" - wspomina Jerzy Gruza, reżyser "Czterdziestolatka". We wtorek, 16 maja, mijają 42 lata od emisji pierwszego odcinka serialu.

 • "Wojna domowa" bawi od 50 lat

  Irena Kwiatkowska, Alina Janowska, Kazimierz Rudzki, Andrzej Szczepkowski i Jarema Stępowski - to gwiazdy serialu "Wojna domowa". Choć telewizyjna produkcja w reżyserii Jerzego Gruzy powstała 50 lat temu, nadal bawi nowe pokolenia widzów.

 • Jerzy Gruza trafił do szpitala. Jego stan pogorszył się. Co się z nim dzieje teraz?

  ..."Życie na gorąco" podaje niepokojące wieści. Dotyczą one Jerzego Gruzy (87 l.). Reżyser i aktor uległ wypadkowi. Trafił najpierw do szpitala, a później do prywatnej kliniki, gdzie zastosowano dalsze leczenie. Co wydarzyło się dalej?

 • Główna nagroda Prowincjonaliów dla filmu "Bogowie"

  Film Łukasza Palkowskiego "Bogowie" został uhonorowany główną nagrodą dla najlepszego filmu fabularnego na zakończonym w nocy z soboty na niedzielę we Wrześni (Wielkopolskie) Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia.

Zdjęcia na temat: gruza reżyser
Dyskusje na temat: gruza reżyser