• Informacje na temat:

  gwiazdy amerykanskiego kina lat 30

Artykuły na temat: gwiazdy amerykanskiego kina lat 30
 • Gwiazdy, które odeszły w 2014 roku

  ...w serialu "Mork and Mindy" z lat 70. XX wieku, za który został uhonorowany Złotym Globem. Od lat 80. zaczął pojawiać się na wielkim ekranie. Oprócz kina regularnie występował w serialach telewizyjnych(...) - "Czary-Mary". Jego ostatnim wcieleniem był Harrison Scott w dwóch odcinkach serialu "Zabójcze umysły". Bob Hoskins znany angielski zmarł 30 kwietnia, na zapalenie płuc. Miał 71 lat. Mający zaledwie...

 • "Przeminęło z wiatrem": Mija 75 lat od premiery

  Dokładnie 75 lat temu na ekrany amerykańskich kin trafiło "Przeminęło z wiatrem" - jedna z najbardziej dochodowych produkcji w historii kina z głównymi rolami Vivien Leigh i Clarke'a Gable'a.

 • Gwiazdy po latach: "Wojna domowa"

  Jak wychować dzieci w realiach PRL-u i nie zwariować? Jak to jest być zbuntowanym nastolatkiem w latach 60.? Zabawne i nieco ironiczne spojrzenie na obyczajowość polskiego społeczeństwa tamtych czasów - tak w skrócie można by podsumować serial "Wojna domowa". Co stało się z jego bohaterami?

 • 2014: Rok pożegnań

  Anna Przybylska, Małgorzata Braunek, Stanisław Mikulski, Robin Williams, Philip Seymour Hoffman... 2014 okazał się rokiem pożegnań. W ciągu minionych 12 miesięcy odeszło wiele gwiazd kina. Kogo będzie nam brakować najbardziej?

 • Napisała książkę o... hollywoodzkich gwiazdach

  Weronika Rosati nigdy nie kryła, że fascynują ją wielkie amerykańskie gwiazdy filmowe, które błyszczały najjaśniej w latach 30., 40. i 50. ubiegłego wieku. To właśnie im - niezapomnianym hollywoodzkim aktorkom - Weronika poświęciła kilka ostatnich lat swojego życia i... książkę, która do księgarń trafi na początku grudnia. Wśród bohaterek debiutanckiej książki Weroniki Rosati znalazły się m.in...

 • Polskie kino w 2015: Nowe filmy z Więckiewiczem, Chyrą i Kotem

  "Ziarno prawdy" z Robertem Więckiewiczem, "Carte blanche" z Andrzejem Chyrą, "Życie jest piękne" z Tomaszem Kotem - m.in. te filmy trafią do kin w 2015 r. Prace nad "Wołyniem" będzie kontynuował Wojciech Smarzowski, a Dorota Kędzierzawska zacznie zdjęcia do "Żużla".

 • Danuta Stenka i Artur Żmijewski: Tylko oni mogli tak zagrać opowieść o miłości!

  Od premiery "Nigdy w życiu!" minęło już 11 lat.

 • Playboy i Wikingowie

  Tylko trzy tytuły: komedia "Poskromić playboya", przygodowa "Saga Wikingów" i animacja "Ups! Arka odpłynęła", zadebiutują w polskich kinach 1 maja. Na ekranach wciąż jest jednak kilka produkcji, które warto zobaczyć, a długi majowy weekend jest ku temu idealną okazją.

 • Harrison Ford rozbił się samolotem!

  ...to najpoważniejszy wypadek gwiazdy kina w karierze. Według AP, pierwszej pomocy aktorowi udzielili dwaj lekarze, którzy znajdowali się na terenie pola golfowego, który znajduje się niewiele ponad(...). 14:30 (czasu lokalnego) rozbił się na terenie pola golfowego w Los Angeles. Amerykański aktor, znany m.in. z filmowych serii: "Gwiezdne wojny" i "Indiana Jones", jest miłośnikiem lotnictwa. Od...

 • Jesse Eisenberg, Kristen Stewart i Bruce Willis w nowym filmie Woody'ego Allena

  Poznaliśmy gwiazdy nowego filmu Woody'ego Allena. W niezatytułowanym jeszcze projekcie wystąpią Jesse Eisenberg, Kristen Stewart i Bruce Willis - poinformował serwis Deadline.