• Informacje na temat:

  halina szpilman

Artykuły na temat: halina szpilman
 • Światowa premiera "Pianisty" 5 września

  Światowa premiera filmu "Pianista" Romana Polańskiego odbędzie się 5 września w Filharmonii Narodowej w Warszawie - potwierdził oficjalnie dystrybutor, firma Syrena. Dwa dni wcześniej reżyser odbierze w stolicy Złote Berło, przyznane mu przez Fundację Kultury Polskiej. Już w piątek, 26 lipca, do polskich kin trafi zwiastun "Pianisty" .

 • Tydzień pod znakiem "Pianisty"

  Zbliżający się tydzień upłynie pod znakiem "Pianisty" Romana Polańskiego. Światową premierę tego filmu, zaplanowaną na czwartek, 5 września, w warszawskiej Filharmonii Narodowej, poprzedzą między innymi wystawa fotosów z filmu i uroczystość wręczenia reżyserowi Złotego Berła.

 • Polański zwycięża w Cannes!

  W niedzielę wieczorem, 26 maja, podczas uroczystej ceremonii zakończenia 55. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes poznaliśmy laureatów jednego z najważniejszych festiwali filmowych na świecie. Złotą Palmę zdobył Roman Polański za film "Pianista". Dwa wyróżnienia otrzymał obraz "Człowiek bez przeszłości" Aki Kaurismäkiego, także wymieniany jako jeden z faworytów festiwalu.

 • "Pianista" w Filharmonii

  W Filharmonii Narodowej trwają ostatnie przygotowania do światowej premiery filmu Romana Polańskiego "Pianista" . Będzie to wydarzenie precedensowe - światowe premiery filmów nigdy dotąd nie odbywały się w tym miejscu.

 • "Pianista": Polański już w Polsce

  We wtorek, 3 września, Roman Polański odbierze w Warszawie Złote Berło - nagrodę Fundacji Kultury Polskiej za całokształt twórczości filmowej. Reżyser weźmie także udział w wernisażu wystawy zdjęć z planu "Pianisty" w Galerii Kordegarda. Wydarzenia te poprzedzą światową premierę filmu, zaplanowaną na czwartek, 5 września.

 • Polska gościem festiwalu w Valladolid

  Polska będzie gościem honorowym rozpoczynającego się w piątek, 25 października, 47. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Valladolid, w Hiszpanii. Pokażemy 15 najważniejszych filmów fabularnych wyprodukowanych po 1989 roku. To kolejna impreza "Roku Polskiego" w Hiszpanii, organizowanego przez Instytut Mickiewicza. Jak podkreśla Mikołaj Kirschke z Instytutu, udział gościa specjalnego będzie wyjątkiem w 47-letniej historii tego prestiżowego festiwalu.

Wideo na temat: halina szpilman
 • Piąte: nie odchodź

  Po stracie matki piętnastoletnia Roma próbuje uporządkować swoje życie na nowo. Mieszka z ojcem. Mężczyzna jest jednak kompletnie pochłonięty pracą i zaniedbuje relacje z córką. Pomimo wzajemnej potrzeby bliskości, oboje żyją obok siebie i nie potrafią nawiązać głębokiego kontaktu. Dziewczyna znajduje ukojenie w intensywnych treningach tańca. Pewnego dnia do opuszczonego domu w sąsiedztwie Romy wprowadza się tajemniczy nieznajomy (Daniel Olbrychski). Nastolatka zaczyna podejrzewać, że...

 • Dzień kobiet

  Halina skromna kasjerka w sieci handlowej Motylek marzy o zapewnieniu lepszego życia dla siebie i swojej 13 letniej, uzdolnionej informatycznie, córeczki Misi. Wkrótce nadarza się okazja i Halina zostaje kierownikiem sklepu. Szybko przekonuje się, że ceną za lepsze zarobki i poprawę standardu, życia jest nieuczciwość, wykorzystywanie pracowników, oszustwa. Z ofiary staje się katem dla swoich dawnych koleżanek kasjerek. Praca pochłania ją tak całkowicie, że nie zauważa iż Misia pogrąża się w...

 • Między nami dobrze jest

  Filmowa adaptacja wystawionej przez Grzegorza Jarzynę na scenie TR Warszawa i cieszącej się ogromnym sukcesem sztuki Doroty Masłowskiej pod tym samym tytułem. Sztuka została napisana przez Masłowską w 2008 roku na zamówienie TR Warszawa i wystawiona rok później na scenie przy Marszałkowskiej 8. Miedzy nami dobrze jest to opowieść o polskim społeczeństwie czasu transformacji - pełna groteskowych dialogów złożonych z przewrotnie potraktowanych cytatów z popkultury, szyderstw z języka reklam,...