• Informacje na temat:

  henryk kwinto

Artykuły na temat: henryk kwinto
 • Najbardziej filmowe miasto Polski

  ..., w reżyserii Henryka Kluby, opowiada o młodej lekarce z Warszawy, która mimo ciekawszej pracy w stolicy, wybiera posadę w Międzyborzu, gdzie rozpoczyna praktykę lekarską w wiejskim ośrodku zdrowia. W mieście(...) z niemieckim okupantem w czasie II wojny światowej. Bohaterem opowieści jest Henryk, mężczyzna, który widział jak hitlerowiec policzkuje jego matkę, i który nie zrobił nic by jej pomóc. - Ulica Rakowska...

 • Weekend z polskimi filmami

  Mimo że rozpoczął się już lipiec i powinniśmy wygrzewać się w blasku wakacyjnego słońca, to nie da się ukryć, że pogoda nas w tym roku nie rozpieszcza. Może więc tym bardziej warto spojrzeć co oferują w weekend polskie stacje - przynajmniej tu jest w czym wybierać. Zwłaszcza, że większość z nich stawia tym razem na polskie produkcje.

 • Machulski jak Polański

  Prezydent Łodzi skierował do Rady Miejskiej wniosek o nadania znanemu aktorowi, reżyserowi i wykładowcy na łódzkiej "filmówce" - Janowi Machulskiemu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łodzi. Jeżeli zgodzą się na to łódzcy radni, Machulski będzie 14. osobą, która otrzyma ten tytuł.

 • Komedia na parkiecie

  W szóstym odcinku "Tańca z gwiazdami" królować będą najśmieszniejsze komedie w historii kina. Na parkiecie zostało jedynie siedem par, które po raz pierwszy zatańczą wspólny taniec. Kto tym razem pożegna się z szansą na Kryształową Kulę?

 • Wielki Test o Polskim Filmie zaliczony!

  Janusz Zaorski i Maria Szabłowska zostali laureatami Wielkiego Testu o Polskim Filmie, pokonując w finale parę Agnieszka Holland - Robert Biedroń. Największą amantką i amantem polskiego kina wybrani zostali Anna Dymna i Andrzej Łapicki.

 • Odeszli w tym roku...

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarli m.in.: Jan Machulski, Stanisław Różewicz, Zbigniew Zapasiewicz i Marek Walczewski. W czerwcu kinomani na całym świecie przeżywali tragiczną śmierć Farrah Fawcett. We wrześniu pożegnaliśmy z kolei legendę amerykańskiego kina - Patricka Swayze'ego. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Jan Machulski nie żyje

  W czwartek w Warszawie zmarł Jan Machulski, aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, reżyser i pedagog. Miał 80 lat.

 • Najgorsze i najlepsze polskie sequele

  Sequele można podzielić na dwie bardzo proste kategorie: dobre i złe. Dobre niejednokrotnie przewyższają pierwowzór, złe natychmiast do niego odsyłają. Najlepszy przykład złapania się w pułapkę sequeli to próba wyciśnięcia resztek z pierwszej części.

Wideo na temat: henryk kwinto
 • Hel

  Hel

  Debiut Kingi Dębskiej to mocna i poruszająca historia psychiatry skrywającego przed najbliższymi mroczny sekret. W roli głównej występuje Paweł Królikowski, który po pokazie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zebrał za swoją kreację świetne recenzje. Królikowskiego wspierają: gwiazda czeskiego kina Anna Geislerova ("Szczęście", "Powrót idioty", "Piękność w opałach"), zrywający w "Helu" z wizerunkiem grzecznego chłopca Leszek Żurek ("Mała Moskwa", "Randka w ciemno") oraz Henryk...

 • Prosta historia o miłości

  Dwoje scenarzystów (On i Ona) podczas podróży pociągiem wymyśla scenariusz "prostej historii o miłości". Na początku bohaterowie ich historii funkcjonują w sali prób, z umowną scenografią plenerów i wnętrz, by wreszcie przesiąść się do prawdziwego pociągu. Mamy zagubioną kobietę (Martę), pewnego siebie mężczyznę (Aleksa) i ich przypadkowe spotkanie, w które niespodziewanie ingeruje reżyser (Patryk). Jesteśmy w pociągu na planie filmowym. Historia odwraca się o 180 stopni, postacie zyskują...

 • Piraci!

  Najnowsza animowana komedia wytwórni Aardman Animations. Film oparty na niezwykle popularnej serii książek Gideona Defoe - oraz Hugh Grant w swej pierwszej animowanej roli. Pechowy kapitan statku pirackiego z niesłabnącym entuzjazmem pragnie pokonać rywali w wyścigu o nagrodę Pirata Roku. Choć jego dzielnej załodze szczęście nie zawsze sprzyja, nigdy nie traci z oczu tego, co dla pirata najważniejsze: fantastycznej przygody!