• Informacje na temat:

  henryk sucharski major

Artykuły na temat: henryk sucharski major
 • Linda trafił do szpitala

  Linda na Litwie pracuje obecnie nad filmem Pawła Chochlewa "Tajemnice Westerplatte", gdzie wciela się w postać majora Henryka Sucharskiego. Kilka dni temu mimo przeziębienia nie chciał przerwać zdjęć. Choroba rozwinęła się i aktor trafił do szpitala z ciężkim zapaleniem oskrzeli - donosi "Fakt". Obecnie przebywa już w hotelu, jednak jest pod stałą opieką lekarza. Ma kategoryczny zakaz wstawania...

 • Linda w obronie Westerplatte

  Bogusław Linda (56 lat) zagra majora Henryka Sucharskiego, dowódcę Westerplatte, w filmie "Tajemnica Westerplatte", który wyreżyseruje debiutujący w tej roli Paweł Chochlew.

 • Oczekiwany powrót

  ...do mnie producent Jacek Samojłowicz i zaproponował mi rolę majora Henryka Sucharskiego, którego do tej pory bardzo dobrze grał Bogusław Linda. Spełniono moje oczekiwania i po prostu gramy - mówi...

 • Żebrowski zamiast Lindy

  Zmienił się odtwórca głównej roli w filmie Pawła Chochlewa "Tajemnica Westerplatte". Bogusława Lindę, w roli majora Henryka Sucharskiego, zastąpił Michał Żebrowski.

 • Otaczam się lepszymi od siebie

  ...wejdzie na ekrany kin. Kogo pan gra? – Asa policji, któremu wydaje się, że jest najlepszy. Przyjdzie mu zweryfikować tę opinię. Wcieli się pan także w majora Henryka Sucharskiego w filmie „Tajemnica...

 • "Tajemnica Westerplatte": Krytycy podzieleni

  Poświęcona obronie Westerplatte "Tajemnica Westerplatte" z Michałem Żebrowskim w roli majora Sucharskiego i z muzyką Jana A.P. Kaczmarka, została we wtorek zaprezentowana na pokazie prasowym w Warszawie. Opinie krytyków o filmie Pawła Chochlewa są podzielone.

 • "Tajemnica Westerplatte": Konflikt racji

  "Tajemnica Westerplatte" prowokuje pytania także o współczesny patriotyzm - uważa odtwórca roli kpt. Dąbrowskiego Robert Żołędziewski. Aktor opowiada o kulisach pracy nad filmem, m.in. o zdjęciach kręconych na poligonach w dwóch krajach.

 • Godzi w uczucia patriotyczne

  Scenariusz filmu "Tajemnica Westerplatte" autorstwa Pawła Chochlewa godzi w uczucia patriotyczne, burzy etos bohaterów narodowych i pomija prawdę historyczną - ocenił zarząd Klubu Szkół Westerplatte, ogólnopolskiego stowarzyszenia zrzeszającego szkoły noszące imiona bohaterów Westerplatte.

 • Co dalej z "Tajemnicą Westerplatte"?

  "Tajemnica Westerplatte", z Michałem Żebrowskim w jednej z głównych ról, jest w fazie postprodukcji, zdjęcia zakończono. Data premiery nie jest jeszcze ustalona, rozważane terminy to listopad i luty - poinformował PAP producent wykonawczy filmu Jacek Samojłowicz.

 • Adamczyk: Film, który pokazuje prawdę

  "Cieszę się, że ten film powstał" - tak o "Tajemnicy Westerplatte" mówi Piotr Adamczyk, grający tam postać lekarza, kapitana Mieczysława Słabego. "Ten film torpedowano ze względów politycznych, bo miał przedstawić prawdę historyczną, niegloryfikowaną" - dodaje aktor.